“Yurtiçi Ve Yurtdışı Misafirlerin Hatay’daki Evi Gibiyiz”

25 Mayıs 2018 306 views 0

Arsuz Uluçınar merkezinde 5 yıldır turizm sektörüne hizmet verdiklerini belirten Alev Palace Otel Genel Müdür Eser Çam, yurt içi büyük kentlerden, yurt dışından da Avrupa ve Ortadoğu’dan tercih eden misafirlerinin adeta Hatay’daki evi haline geldiğini söyledi.

 

Arsuz’un merkezinde kendine has mimarisi, insana huzur veren dekoru ve iç dizaynıyla müşterilerine en iyi hizmeti sunduklarını ifade eden Alev Palace Otel Genel Müdür Eser Çam, “Yurt dışında yaptığı birikimlerini kendi memleketinde yatırıma dönüştüren patronumuz Ali Uz bey, her geçen gün turizm anlamında gelişen Arsuz’da 2013 yılında otelimiz hizmet vermeye başladı. Bu girişimin bölge açısından yarar sağlayacağı kanısına vardı. Uzun süren fizibilite çalışmalarının ardından turizm sektörüne giriş yapma kararı aldı. Zaten uzun yıllar yiyecek içecek sektöründe yurt dışında başarılı işler yaptı, yapmayı da sürdürüyor. Arsuz merkezinde 6 katlı olan otelimiz bin 100 m2 alana sahip. 40 odalı, bir kişilikten dört kişiliğe kadar odaları ve bir de Swit oda ile turizm sektöründeki yerini aldı” diye konuştu.

 

Alev Palace Otelin dağ ve deniz manzarasıyla kısa sürede yerli ve yabancı müşterilerinin ilgi odağı olduğuna değinen Genel Müdür Eser Çam “Zemin katta resepsiyonla karşıladığımız misafirlerimizi, ferah bir ortamda kahvaltı yapılabilecek mekanımız ve alkollü-alkolsüz tüm içecek çeşitlerimizi sunduğumuz kafemizde ağırlıyoruz. Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğumuz otelimiz, her geçen gün üzerine bir şeyler katarak bugünlere geldi. Sürekli misafir çeşitliliği değişerek genişliyor. Otelimize bir kez konuk olan misafirlerimiz, yeniden geliyor. Avrupa’dan Ortadoğu’dan olsun birçok yabancı turist otelimizde konuk olurken yurt içinde de Ankara, İstanbul, Malatya, G. Antep, K. Maraş gibi birçok illerden misafirlerimizi konuk ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sezonda hafta için yüzde 90’larda olan doluluk oranının, hafta sonlarında da yüzde yüz noktasına ulaştığını belirten Genel Müdür Eser Çam Bayramlarda ve hafta sonlarında rezervasyonla çalışmak zorunda kaldıklarının altını çizdi.

 

Turizm sektörüne bir şeyler katarak devam ettireceklerini vurgulayan Genel Müdür Eser Çam şunları söyledi: “Yani kısa bir gelecekte henüz proje aşamasında olan bir otel projemiz var. Yeni otelimiz, mevcuttan çok farklı olarak aquaparkı, yüzme havuzu saunası, Türk hamamı gibi sosyal birimleri de içeren bir otelimiz olacak. Otelimiz, 22 dönüm alan üzerinde kurulacak. Akçalı yolu üzerinde Arsuz şehir merkezi girişinde olacak. Otelin projesini hayata geçirmek için imar planını bekliyoruz. Arsuz’da yatırım yapmak isteyen girişimcilerin en büyük engeli henüz başlanılmayan imar planı, bu plan hayata geçirilmediği müddetçe ilçe, yatırımlardan uzak bir ilçe olacak. İmar açılmazsa Arsuz’da hiçbir gelişme olmaz kanaatindeyim…”

 

SAVAŞ ALGISI KIRILMALI!

Suriye ve bu coğrafyada devam eden iç savaşın özellikle turizm sektörünü vurduğunu sözlerine ekleyen Genel Müdür Eser Çam “Her ne kadar yeni sezona umutla bakıyorsak da sınırımızdaki savaş, bölgemizi sanki bir savaş ortamındaymış gibi algılanıyor. Bu algı da bizi olumsuz etkiliyor. Burada asla güvenliği tehdit edecek en ufak bir olumsuzluk yoktur. Medyadan buradaki savaş ve güvensiz bölge alkışını kırmasını istiyoruz. Suriye’deki savaşın sanki Hatay’da cereyan ediyor gibi bir düşünce var. Hatay, Türkiye’nin en huzurlu ve en güvenli bölgesidir. İnsanlar tatillerini burada gönül rahatlığıyla değerlendirebilirler. Bizler de komşu ülkelerdeki savaşların bir an önce sona ermesini ve barışın sağlanmasını bekliyoruz. Daha önce yoğun bir şekilde Suriye’den, Irak’tan ve diğer Arap ülkelerden gelen konuklarımızın tekrar tatillerini burada geçirmelerini bekliyoruz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ