‘Yaya Öncelikli Trafik’ Farkındalığı

05 Mart 2019 43 views 0

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganıyla yürütülen 2019 yılı “Yaya öncelikli trafik” projesi kapsamında İskenderun’da da farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.

Ülke genelinde 6 Şubat tarihinde saat:12.00 ile 13.30 arasında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliklerle yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğüne farkındalığı oluşturuldu. İskenderun’da da çeşitli etkinlikler gerçekleştirilerek yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekildi.

İskenderun’da çeşitli kavşaklarda Kaymakam İskender Yönden’in koordinasyonu ve katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, kurum müdürleri, gençlik merkezi gönüllüleri ile vatandaşlar da katıldı.

Farkındalık etkinliğinde yaya geçitlerinden geçişler yapıldı, broşür, karton şapka ve karanfil dağıtıldı, trafikteki sürücüler bilgilendirildi, yaya öncelikli trafik konusunda oluşturulan farkındalığa ciddi bir katkıda bulunuldu. Sürücülere dağıtılan karanfil, her ne kadar 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla olduğu düşünülse de Kaymakam Yönden şunları söyledi: “Bizim sevdamız da sevgimiz de halkımızadır. Bu doğrultuda yaya geçitlerinde meydana gelen ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçmek ve vatandaşlarımıza yaya geçitlerinde geçiş üstünlüğü tanımak amacıyla bu farkındalık etkinliğini ülkemiz genelinde olduğu gibi ilçemizde de uyguluyoruz”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ