Yataş-Sun Ortaklığında Büyük Adım

19 Mart 2018 340 views 0

İskenderun’un köklü firmalarından Sun Tekstil, Türkiye’nin önde gelen markalarından Yataş Grup ile kurduğu ortaklıkla dev mağazayı faaliyete soktu. Yataş’ın tüm ürünlerinin yer aldığı Enza Home Beeding, kapılarını İskenderunlulara açtı.

 

Yaklaşık 8 ay süren inşaat sürecinin ardından yapımı tamamlanan Enza Home Beeding, Akdeniz Bölgesi’nin en büyük mağazası olarak hizmete girdi. Sun Tekstil sahibi Adnan Mursloğlu’nun gerçekleştirdiği bu yatırım, bölgede örnek teşkil etti. Adnan Mursaloğlu, uzun süren bir arayışın ardından, yıllardır elde ettikleri kazanımlarını memlekete yatırım olarak gerçekleştirme niyetiyle çıktıkları bu yolda Yataş Grup ile ticari yolculuğa başladıklarını söyledi.

 

Sun Mefruşat olarak 1983 yılında faaliyete girdiklerini 6 yıl sonra Sun Tekstil Ltd. Şti olarak ticari hayatlarına devam ettiklerini hatırlatan Adnan Mursaloğlu “Kurulduğu günden bu yana firmamız, mobilya sektöründe tekstil, döşemelik mefruşat konusunda çalışmaları var. Tekstilin yanında beyaz eşya Bosh bayiliğimiz de bulunmaktadır. Geçmişten gelen birikimlerimizi, ticari tecrübemizi, kazançlarımızı doğru bir yatırımla yönlendirmek istedik. Uzun süren araştırmalarımızın neticesinde Yataş Grubu’nun Enza Home Beeding ismi altındaki olan mağazayı açmaya karar verdik. Yataş Grubu’n sektörde istikrarlı bir çizgisinin yanı sıra kendine has stiliyle, bizim de geçmişten bu yana takip ettiğimiz firmalar içerisinde Türkiye’de gelecekte lider olacak bir firmayla ortaklık yapmaya karar verdik. Bu karardan sonra bu mağazamızı İskenderun’a kazandırdık” dedi.

 

Büyük yatırımın sağlıklı ilerleyebilmesi için işletme mezunu Aybike Mursaloğlu Özkan’ı müdür olarak tayin ettiklerini belirten Adnan Mursaloğlu “Mağazamız, 3 bin 500 M2 alan üzerinde 2 kat bodrum, toplamda 8 katlı Akdeniz’in en büyük Enza Home Yataş Beeding mağazasıdır. Yurt içinde 328. mağazasıdır. Yataş’ın bütün ürünleri bu mağazamızda mevcuttur. Hatay bölgesindeki müşterilerimize hizmet verecek. Yataş’ın bu bölgede ciddi bir müşteri potansiyeli var. Bu mağazamız İskenderun’a özel bir konsepte yapıldı. Yataş, uluslararası bir markadır. Diğer ülkelerde yapacağı yatırım devletin garantisi altında ve desteğinde olan markalardan biridir” diye konuştu.

 

İskenderunlu tüketicinin bilinçli olduğunun altını çizen Mursaloğlu “İskenderun’un gözü kapalı bir tüketicisi yoktur. Çok bilinçli, markaya daha çok önem veren bir tüketici yapısı vardır. Buraya uzun yıllar no name dediğimiz isimsiz mobilyalar çok güçlenmedi. Antakya’da güçlendi ama isimsiz ürünler İskenderun’da yer edinemedi. Markamızın çok tüketicisi var. Tüketicimiz, hem Sun Tekstil olarak markalaşan firmamızın yanında Yataş gibi uluslararası markanın da birleşmesiyle daha bir güven kazandı. Bu avantajlar ortaya çıkmasıyla faaliyette bulunduğumuz iki ay içerisinde olumlu tepkiler aldık. 42 yıllık firmanın kendine has çizgisi ve kalitesiyle şu anda Türkiye’de liderliğe oynamaktadır. Yataş, kendine has bir çizgisi vardır. Bunun için Ar-ge’ye büyük yatırımlar yapmaktadır. Hiçbir ürünün stili diğerine benzemez.

42 yıldır faaliyette olan bir markanın ürün kalitesi ve çizgisi, marka algısı sürekli ivme kazanmaktadır. Eğer müşteriye, kalite problemleri, ürün problemleri gibi sorunlar yaşatsaydı bu marka bu seviyelere gelmezdi. Kalitesinden hiçbir zaman taviz vermeden en iyi kumaşı, en iyi süngeri ahşabı kullanarak sürekli büyüme yolunda ivme kazandı. Son üç yıllık periyotta da marka her yıl yüzde 60-70 oranında büyüme gösteriyor. Şu anda sektörün ilk üçü arasında yer almıştır. Yakın zamanda sektör liderliği yolunda da emin adımlarla ilerliyor” şeklinde konuştu.

 

Firmanın, Türkiye’de sektör lideri olmak gibi bir hedeflerinin olduğuna dikkat çeken Adnan Mursaloğlu “Bunun yanında aynı zamanda her bölgede kendi mağazamız sektörün lideri olmasını sağlayamaya çalışıyor. Akdeniz Bölgesi’nin en büyük mağazasının açılmasındaki amaç da budur. En güçlü ciroyu ve müşteri memnuniyetini artırarak sektör liderliğini almak istiyoruz. Tabi burada en önemli şey olan servis hizmeti de mevcuttur” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

Bu arada İskenderun’a gelen Yataş Grup Akdeniz Bölge Müdürü Mustafa Küçük, Sun Tekstil sahibi Adnan Mursaloğlu ve Enza Home Beeding Mağaza Müdürü Aybike Mursaloğlu Özkan’ı, gerçekleştirdikleri yatırımdan dolayı kutladı ve başarılar diledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ