Vali Ata “Hatay’a yapılan yatırımlarla, ihracat rakamları artıyor”

03 Ekim 2018 163 views 0

Hatay Valisi Erdal Ata, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde yatırımları bulunan yöre işadamlarının tesisleri ile İskenderun ikinci Organize Sanayi Bölgesinde bir dizi tesis ziyareti gerçekleştirdi.

Hatay Valisi Erdal Ata, Osmaniye OSB’de DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) tarafından desteklenen ve otomotiv sektöründe filtre üreticisi olan yöre girişimcilerinin ortaklığındaki Ferra Filtre fabrikasında incelemelerde bulundu.

Fabrikanın Genel Koordinatörü olan İskenderun Ortodoks Cemaati Vakıf Başkanı Can Teymur’dan, tesis hakkında ayrıntılı bilgiler alarak, tesisin üretim kapasitesi ve çalışan sayısı hakkında bilgiler edinen Vali Ata daha sonra İskenderun ikinci Organize Sanayi Bölgesine geçti.

Vali Ata İskenderun ikinci Organize Sanayi Bölgesinde de yönetim yetkililerden devam eden yapım çalışmaları hakkında bilgiler aldı. İskenderun ikinci Organize Sanayi Bölgesini gezen Vali Ata Hatay’ın Sanayi sektöründe yapılan yatırımlarla birlikte ihracat rakamlarının da arttığını sanayi sektöründe Hatay’ın söz sahibi iller arasında yer aldığının altını çizdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ