Uzman Ellerden Masaj

19 Mart 2018 479 views 0

Ramada Spa & Wellness Center Menajeri Sinan Acar, uzman eliyle Uzakdoğu’nun tüm masaj çeşitleri ile Türk hamamı hizmeti vererek İskenderun’da eksikliği büyük ölçüde hissedilen bu alanda bölge insanlarının başka şehirlere gitmelerini önlediklerini söyledi.

 

Spa menajeri Orhan Kaya ile birlikte bu hizmeti verdiklerini ifade eden Ramada Spa  & Wellness Center Menajeri Sinan Acar, sektörde çeyrek asrı geride bıraktıklarının altını çizerek “Biz bu hizmeti sadece İskenderun’da değil, İstanbul, Ankara ve Antalya gibi turizm bölgelerinde de veriyoruz. Beş yıldızlı otellerin Spa ve diğer bölümlerin işletmeciliğini yapıyoruz. İskenderun’da da tek marka olan Ramada Oteli’nin spa merkezini 7 aylık bir sürede önemli bir noktaya getirdik. Şehir otellerinde bu tür hizmet alanlarında bay ve bayan bölümlerinin ayrı olması çok önemli” dedi.

 

Ayrıca kapalı havuzlarının da yarı olimpik özellikte olduğunu vurgulayan Spa & Wellness Menajeri Acar, açık havuzun da yaz sezonunda faaliyete gireceğini, sabah erken saatlerinden itibaren gece 23.00’a kadar hizmet verdiklerini belirterek “Hizmetlerimiz arasında, Uzakdoğu masajları ile Türk hamamı kültürü kese ve köpük hizmeti de var. Kesenin vücuda ne kadar faydalı olduğunu biz değil, birçok uzman tarafından dile getirilmektedir. Ölü deri değimiz bölgelerin kese marifetiyle ortadan kalkmasıyla açılan vücut gözeneklerini, bitkisel sabunla daha da açılmasını sağlıyoruz. Daha sonra yine bitkisel yağlarla masaj uygulamasına geçiliyor. Bu uygulamaları bizim tavsiye etmemizden çok, uzmanların tavsiyesi var. Rahat nefes alan vücut kendi enerjisini toplar. Bunun yanında Fitness salonumuz var. Burada ağırlık pek fazla çalıştırmıyoruz. Çünkü her insan bünyesinin farklı olduğu için kaldıramayacağından sakatlıklar yaşanabiliyor. Ağırlıktan çok havuzda yüzmeyi tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

 

Sinan Acar, kısa sürede bekledikleri potansiyele ulaştıklarına da değinerek şunları söyledi: “Abone sistemiyle çalışıyoruz. Abone sistemiyle müşterilerimiz kendilerini disipline edebiliyor. Çünkü iş stresinden kurtulmak için bu sistemle kendilerini düzenleyebiliyor. Birçok müşterimiz mesai saatinden sonra gelerek gün içerisinde yaşadıkları stresi burada bırakıp rahatlıyor. Merkezimizden memnuniyetle ayrılan müşteri, daha sonra yeniden gelmeyi adet haline getiriyor”

 

UZATDOĞU’NUN MASAJI UZAKDOĞULUDAN

Birçok otelde hizmet verdiklerinden dolayı Endonezya’dan bu konuda uzman olanları getirdiklerini aktaran Sinan Acar “Endonezya bu konuda çok üst düzey bir ülke, biz bunların masaj uygulamasından memnunuz. Müşterilerimiz de memnun kalıyor. Uzakdoğu masajı sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok ülkesinde uygulanmaktadır. Uzakdoğu’nun tüm masaj teknikleri uygulanmaktadır. Klasik masaj dediğimiz İsveç masajının yanında relax, aroma terapi, spor, antiselülit, refleksoloji, shiatsu, mandara, geleneksel Bali, Hint baş ve LomiLomi masajları uzmanlarınca uygulatıyoruz. Masajların yanı sıra Türk hamamı ritüelleri, Osmanlı Hamamı ritüelleri, köpük, kese buhar odası ve sauna hizmetlerimizi de başarıyla yürütüyoruz. Uzun yıllar otellerde çalışarak uzmanlık noktasına gelen birçoğu da bünyemizde yetişen kesecilerimiz de bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

 

GELİN HAMAMI

Merkezlerinde ‘Gelin hamamı’ hizmeti de verdiklerini sözlerine ekleyen Sinan Acar “Gelin hamamı adeti Türk kültüründe çok köklü bir geçmişe sahip, gelinler için hem bir eğlence hem de güzel bir anı niteliği taşıyan gelin hamamı kına gecesinden önce düzenleniyor. Gelinler için özel hazırlanmış bohçalar ile eski gelenekleri günümüzün modern dünyası ile birleştiriyor. Türk kültüründe evlenme geleneklerinden bir tanesi gelin hamamı adetidir. Osmanlıdan bu yana süren gelir. Gelen müşterilerimiz isterse grup olarak hamam kapatılabiliyor. İki üç saatlik hizmet içerisinde grubun tüm ikramları yapılıyor. Etkinliğin, Osmanlı usulü çalgı ve eğlence ortamında geçmesini sağlıyoruz. Bunun yanında isteye bağlı olarak da kese köpük hizmeti de verebiliyoruz. Tesisimiz tamamen aile ortamındadır” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ