Türk Eximbank İskenderun İrtibat Bürosu Açıldı

05 Mart 2019 52 views 0

Türk Eximbank İskenderun İrtibat Ofisi CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, kentin önde gelen işadamları ile Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın da katıldığı bir törenle hizmete açıldı.

Eximbank İrtibat Bürosu’nun açılışna Hatay Valisi Rahmi Doğan, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent yılmaz, DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, İSSİAD Başkanı Recep Atakaş ve işadamları sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetliler katıldı.

İskenderun’un bölge ihracatının en önemli noktalarından biri olduğunu ifade eden ev sahibi Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) Koordinatör Başkanı Ali Uğur Ateş “Kentin tek başına ihracatı bir milyar doları aşıyor, biz bu rakamı çok daha yukarılara çekmek istiyoruz” dedi.

Buradaki ihracatçıların finansman ihtiyacının daha kısa sürede sağlanabilmesi için İskenderun’a bir irtibat ofisi açılmasının çok önemli ve stratejik bir adım olduğunu vurgulayan Ateş Eximbank İrtibat Bürosu’nun tüm ihracatçılara kent halkına hayırlı olması dileğinde bulundu.

EXİMBANK’IN ŞUBESİ OLMALI

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sohbet sırasında CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’a İskenderun’da irtibat bürosu olarak açılmasının bile kendilerini üzdüğünü belirterek “Bu kadar ekonomik hareketliliğe sahip İskenderun’da mutlaka şube olması lazım. Bu konuda katkılarınızı bekliyoruz. Şu anda bir taahhüt alalım, irtibat kuruldu, Şube mührünü vuralım” şeklinde konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasına geçen davetlilere Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, tarafından ihracatçılara “İhracatın Finansmanında Türk Eximbank” konulu bir seminer verildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ