Tunara Yeni Trentlerle Buluşturuyor

05 Aralık 2018 60 views 0

Güzellik ve estetik sektöründe İskenderun’da faaliyetlerini yeniliklerle sürdüren Özel Tunara Polikliniği, teknolojik gelişmeleri de halkla buluşturmaya devam ediyor. Özel Tunara Polikliniği’nde, kadın ve erkeklerin gençleştirme taleplerini yeni tekniklerle uygulandığı belirtilirken medikal uygulamaların, cerrahi uygulamaların önüne geçtiği ifade edildi.

 

İskenderun’un en köklü merkezleri arasında yer alan Özel Tunara Polikliniği, başta kendi hastaları olmak üzere bölge insanının güzelleşmek, genç kalmak ve kilolarından kurtulmak gibi taleplerini gelişen teknoloji karşısında en son uygulama teknikleri ile hizmet vermeye çalışıyor. Dolguların yüzün her alanında, gözaltında, ince-kalın kırışıklıklarda başarıyla uygulandığı Polikilinikte, yeni jenerasyon akıllı dolgular ve 3D dolgularla daha başarılı sonuçlara imza atılıyor.

 

CERRAHİ Mİ MEDİKAL ESTETİK UYGULAMALAR MI?

Özel Tunara Polikliniği’nde, medikal estetik uygulamaların neredeyse 35-40 yaş üstü tüm bayanların ve son dönem beylerin ilgisini çektiği belirtildi. Medikal estetik uyulamaların,  estetik ameliyatların önüne geçen ve en az ameliyatlar kadar etkili sonuçları olan uygulamalar olduğuna dikkat çekilerek,” Medikal uygulamalardaki gelişmelerle yapılan ameliyatlarda ve son 10 yılda yarıdan fazla azalma olduğu, dolayısıyla, plastik cerrahların da ilgisinin bu uygulamalara kaydığı açıkça gösteriyor. Dünya da en çok büyüyen pazardan Türkiye de payını almış ve cerrahi olmayan uygulamaların en çok ve en iyi uygulandığı beş ülkeden biri konumuna gelmiştir. ISAPS (Uluslararası Plastik Cerrahi Birliği) verilerde bunu doğrulamıştır. Bu alanın yasal sahipleri Medikal Estetik Hekimleri, Plastik Cerrah ve Dermatologlar iken, bu pazar diğer branş doktorların da ilgisinin bu alana kaymasına neden olmuş görünüyor. Dolayısıyla işin ehli olmayan ellerle yapılan yanlışlar neredeyse geriye dönüşsüz sonuçlara sebep olmaktadır.”

 

Medikal estetik uygulamaları ciddi bir eğitim ve uzmanlık gerektirdiğine dikkat çekilerek, “Özel Tunara Polikliniği’nde söz konusu uygulamalar işin uzmanları tarafından yapılmakta ve en önemlisi uygulamanın ardından takibinin de doğru yapılmasıdır. Yaygın kullanılan cerrahi olmayan uygulamalar; ultrason ile yüz gençleştirme, Radyofrekans uygulamaları ile altın iğne, çeşitli mezoterapi uygulamaları (Hyakronik  asit uygulamaları, somon DNA,sı, multi vitaminler, gençlik aşıları vs), PRP uygulamaları ve gitgide çok ilgi gören örümcek ağı estetiği ve askı uygulamaları.

 

Örümcek ağı estetiği ve askı yüzün her bölgesinde, kaş kaldırma, dekolte ve bazı vücut sarkmalarında başarıyla kullanılan bu yöntem, nano teknoloji ile üretilen eriyebilen özel ipler kullanılarak yapılmaktadır. Sonuçlar yüz güldürücüdür” ifadelerine yer verdi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ