“Teknoloji Sektörü Canlı Tutuyor”

05 Aralık 2018 67 views 0

La Femme Güzellik Merkezi sahibi Kadın Doğum Uzmanı ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Şükrü Turan, teknolojinin gelişmesiyle sağlıklı güzelleşmede önemli yenilikleri beraberinde getirdiğini söyledi.

 

13 yıllık bir tecrübeyle estetik ve güzellik sektörünün ilerleyen teknolojinin yardımıyla hızla değişerek dönüşümler yarattığını vurgulayan La Femme Güzellik Merkezi sahibi Kadın Doğum Uzmanı ve Medikal Estetik Hekimi Dr. Şükrü Turan, “Çünkü insan daha sağlıklı, güzel ve bakımlı görünmek istiyor. Yapılan işlemler bilimselleştikçe daha etkin ve daha ehil, uzman ellerde yapılması gerekir hale geliyor. Bu da uygulayıcının önemli ve uzun süreli eğitimlerden geçmiş sertifika almış ve yetkilerini edinmiş kişilerden olmasını zorunlu hale getiriyor” dedi.

 

Dr. Şükrü Turan, halkın bilinçlenmesi, neyin niçin uygulandığının anlaşılması gerektiğine değinerek “Özellikle tıbbi uygulamaların, bilgisi ve tecrübesi olan mutlak bir tıp mensubundan alınması etki ve yan etkilerinin bilinmesi ve mutlaka gerekli endikasyon ile yapılmalı. Değişen teknolojiler sürekli yeni uygulamaları önümüze getiriyor. Son zamanlarda ortaya çıkan çok fazla uygulanır hale gelen Fraksiyonel Radyo Frekans, Karbondioksit Lazer, İple Yüz Germe ve H-100 uygulaması bunlardan bir kaçı. Yaygın olarak gerçekleştirilen uygulamalara, altın iğne (Fraksiyonel Radyofrekans) ile başlanır. Uzun yıllardır kullanılan radyofrekans enerjisi, radyo frekans cihazının başlığındaki çok sayıdaki mikro iğnelerin cildin ürüne 05-3 mm kadar girerek cildin dermiş tabakasına ulaşması ve orada fibroplast hücrelerinin uyarılması ile hasarlanmış ve uyarılmış cilt tabakası daha fazla kollajen üretir” diye konuştu.

 

Ayrıca bu uygulamaların cilt kırışıklıkları, cildin yenilenmesi ve kalitesinin artırılması yüz, boyun ve dekolte bölgesi sarkmaları, leke tedavisi, sivilce ve yara izlerinin tedavisi, gebelik ve kilo alıp vermede çatlakların giderilmesi, gözeneklerin sıkılaştırılması amacıyla kullanıldığını beliten Turan her hangi bir yan etkisi olmadığını ifade etti. 2-4 hafta arayla yapılabildiğini de ekleyen Dr. Şükrü Turan Uygulama sonrası 1-2 günde geçecek kızarıklık oluşturacağını, bunun da maksimum etki son seansta 3-4 hafta sonra görüldüğünü aktardı.

 

İple yüz germe, bir diğer adıyla Fransız Askısıyla ilgili de bilgiler veren Dr. Şükrü Turan “Lokal anestezi ile gerçekleştirilen 20 dakikalık anında ortaya çıkan uzun süreli sonuçları olan minimal girişimsel bir işlem. Cildin kaldırma sıkılaştırma ve asmanın yanında ipin içeriğindeki polilaktik asit ve kaprolaktam sayesinde kollajen sentezinin uyarılması ve mikro dolaşımın artması sağlanır. Kalıcılığı ortalama 3 (1.5-5) yıldır. Cilt yönlü çentikli ipler sayesinde cilt istediğimiz yönde gerilir. Örümcek ağından cildi asma noktasın da ayrılır. Bu uygulamada cilt anında gerilir. Uzman ellerde uygulanırsa çok daha başarılı olur” şeklinde konuştu.

 

H-100 (Hyalünorik Asit)’in uzun yıllardır kullanılan mezoterapi ürünlerinden içeriğindeki hyalüronik asit miktarı ve güçlü bir antioksidan olan mannitol sayesinde ayrıldığını dile getiren Dr. Şükrü Turan şöyle devam etti: “Yüz boyun dekolte ve elle uygulanır. Kollajen üretimini tetikler. Yüksek oranda cildi besler ve korur. Leke tedavisi ve sarkmalarda çok iyi sonuçlar verir. Bu yüzden halk arasında gençlik aşısı diye isimlendirilmektedir. 2-3 seans uygulaması gerekir. 6 ay ile 1 yıl arayla tekrarlanmakla sonuçlar korunmuş olur. Co2 (karbondioksit) fraksiyonel lazer derinin üst ve orta tabakalarında etkili olur. Fraksiyonel lazer ışığı çok sayıda küçük mink noktalar halinde hasarlanmış dokuyu buharlaştırarak ortadan kaldırır ve etrafındaki hasarlanmış cilt yeni sağlıklı doku ile örterek sivilce ve yara izlerinin iyileşmesini ve görünümünün ortadan kalkmasını sağlar. Bu sayede her seansta cilt yenilenir. Sivilce izleri, lekeler, yara izleri kırışıklık ve sarkma, cilt çatlaklar, geniş gözenekler ve kaba görünüm azalır. Isı etkisi ile kollajen üretimi uyarır ve cilt yenileme süreci başlar. İyi bir sonuç almak için 3-8 hafta ile 3-6 seans uygulama gerekebilir. Uygulama mutlaka ehil ellerde yapılmalıdır.”

 

Co2 (karbondioksit) Fraksiyonel lazerin jinekolojide de kullanıldığını anlatan Dr. Şükrü Turan “Kozmetik ve fonksiyonel amaçlı kullanılabilir. Kullanım amaçlı, vajina daralma, vajinal kuruluğun giderilmesi, vajinanın kanlanmasının ve kollajen üretiminin artışıyla yeniden yapılanmasıdır. Vajina içi bağ dokusu, zayıflığı ile idrar kaçırma, vajinalarında gevşeme hissi yaşayan ameliyat kaygısı taşıyan kadınlarda, sık sık vajinal enfeksiyon yaşayan özellikle menapoza girmiş kuruluk şikayeti olan kadınlarda kullanılabilir. Cinsel hazzın artırıldığına dair yayınlarda mevcuttur. Ayrıca kozmetik olarak da genital bölgenin renginin açılmasında ve skar dokusunun (yara izi) düzeltilmesinde kullanılabilir” şeklinde bilgi verdi.

 

Dr. Şükrü turan kliniklerinde ayrıca PRP (Kök Hücre),Örümcek Ağı, Botox, Dolgu, Cilt ve Saç Mezoterapisi, Cilt Bakım ve temizliğini, çeşitli cilt gençleştirme ve leke tedavileri (kimyasal peeling, leke tedavileri) bölgesel zayıflama, selülit tedavileri ve gevşemiş cildin esnekliğin artırılmasına yönelik uygulamalar kavitasyon yapıldığını da kaydetti.

 

Kas kitlesinin korunmasına ve artırılmasına yönelik power plate, elektro terapi, karboksi terapi, LPG vakum uygulamaları yapıldığını sözlerine ekleyen Dr. Şükrü Turan “Lazer epilasyon sistemlerinden tüm cilt ve kıl tipine uygun (Alexandrite Candela,Depilight  Dioede (Buz lazer), Nd-yag ve IPL lazer sistemleri mevcuttur. Beyaz tüylere ise İğneli Epilasyon yapılmaktadır. Cihazlarımız Uluslararası güvenlik Seltifikalrına (FDA-CE) sahiptir” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ