Spor Ve Sosyal Hayatı Buluşturan Tesis Vipark

19 Mart 2018 230 views 0

İskenderun ve Arsuz Bölgesinde geniş bir kitleye hedefleyen, geniş bir arazi üzerinde futboldan basketbola, jimnastikten spa ve Türk hamamına kadar birçok aktiviteye imkan sunan Vipark Spor& Spa Center görkemli bir törenle resmi açılışını yaptı.

 

Hakkan Arslan, Bestami Alıcı ve Ali Kayıkçı’nın güçlerini birleştirerek kurdukları Vipark Spor&Spa Center, kısa sürede hem sporda hem de sosyal hayata çok önemli katkı sunuyor.

Profesyonel spor geçmişinden yola çıkan Hakkan Aslan, Vipark Spor&Sp Center’i bölge insanının hizmetine sunmak için ortaklarıyla güç birliği oluşturdu.

 

Profesyonel spor geçmişinin olmasından dolayı spor eğitiminin, işinde uzman kişiler tarafından yapılmadığı düşüncesiyle yola çıktıklarını ifade eden Hakkan Aslan, “Birçok spor branşını da bir arada toplayarak bu tesisi açmaya karar verdik. Çocuklarımız, hızla betonlaşan bu çevrede, oyundan, gelişimden uzak, sosyal medya, internet ve bilgisayar başında zamanını geçiriyor. Zihinsel ve fiziksel gelişmeleri açısından sporun faydalı olacağını düşünüyoruz” dedi.

 

Sporun ve sağlığın merkezi, sektörün marka ismi Vipark’ta, güven üzerine kurulmuş spor kompleksi ve spa merkezi bulunduğunu belirten Hakkan Aslan, memlekete yaptıkları bu yatırımla, şirketleri bünyesinde yeni kurdukları Vipark Kulübü olarak istihdamı arttırmak ve yeni projelerle hizmet vermeyi hedeflediklerini söyledi.

 

Özel tasarımıyla, uzman ve deneyimli kadroları ile hijyenik bir ortamda hizmet sunduklarını anlatan Hakkan Aslan, “Vipark Spor& Spa Center, 5 bin 200 M2’lik alana kurulmuş bir komplike tesistir. Tesisimizde, bin 500 M2’lik alanda halı sahamız bulunmaktadır. Ayrıca Fenerbahçe Spor Okulları İskenderun ve Arsuz Temsilciliği tesisimizin bünyesindedir. Bu komplekste 05-12 yaş arası çocuklarımıza futbol eğitimi verilmektedir. 350 M2’lik alanda jimnastik salonumuzda 03-13 yaş grupları arasında eğitim verilmekte, ayrıca yetişkinler için plates ve zumba dersleri ve modern dans eğitimi de verilmektedir. 650 M2’lik alanda kapalı spor salonumuz yer almaktadır. Salonumuzda HİDO Basketbol Okulu 05-14 yaş gruplarına basketbol dersleri veriliyor. Tüm salonlarımızda ayrı ayrı WC, duş ve soyunma odaları bulunmaktadır” diye konuştu.

 

Tesisi sadece bir spor merkezi olarak düşünmediklerini, sosyal hayata da önemli bir katkı sağlamak için bölgede eksikliği hissedilen birimleri de eklediklerini vurgulayan Hakkan Aslan, “Amacımız burada sadece spor eğitimi vermek değil, bölge insanlarının keyif alabilecekleri birimler de oluşturduk. Eşsiz Türk hamam ve gerçek spa keyfini yaşatmak istedik. Spa Wellines, rezervasyon sistemiyle çalıştığımız 450 M2 alana kurulu spa merkezimizde bay ve bayan katları ayrı olmak üzere her katta Türk hamamı, sauna, buhar odası ve masaj odları yer alıyor. Hijyenik bir ortamda branşlarında uzman profesyonel Uzakdoğu (Endonezya) masözlerimizle hizmet vermekteyiz. İlkemiz her zaman müşterilerimiz için temiz, sağlıklı, güvenli ve kurumsal bir ortam sağlamaktır” şeklinde konuştu.

 

VİPARK’A GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Vipark Spor & Spa Center’in açılışı yoğun bir davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Törene Arsuz Kaymakamı Musa Sarı ve Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, sivil toplum kuruluş temsilcileri, işadamları ve davetliler katıldı.

 

Açılışta konuşma yapan Arsuz Kaymakamı Sarı ve Belediye Başkanı Culha, tesisi daha önce incelediklerini ve çok beğendiklerini belirterek, yatırımı yapanları kutladı, bölge insanına da destek çağrısında bulundular.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ