Şekeri Sporla Yeneriz

19 Mart 2018 293 views 0

İskenderun Körfez Lions Kulübü sosyal sorumluluk projesi kapsamında 180 hizmet gönüllüsüyle birlikte düzenlediği ‘şekeri sporla yeneriz’ etkinliği ile diyabet hastalığına dikkat çekti.

 

Diyabet hastalığıyla yaşanabileceğini anlatmak amacıyla gelir getirici kahvaltıda hizmet gönüllülerini buluşturan İskenderun Körfez Lions Kulübü geliriyle ‘şekeri sporla yeneriz’ etkinliği yaptı.

 

İskenderun sahilinde diyabet rahatsızlığına dikkati çekmek için özellikle aralarında diyabetli yarışmacıların da bulunduğu kros yarışması düzenleyen Kulüp yöneticileri aynı zamanda hastalara da moral verdiler.

 

118-U Lions Kulüpleri Federasyonu Genel Yönetmeni Ln. Adnan Babür Gündüz’ün ve beraberindekilerin etkinlikteki kros yarışması renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada derece alan diyabet hastası gençlere kupaları törenle takdim edildi.

 

İskenderun Körfez Lions Kulübü Dönem Başkanı Ln. Gülser Yiğit, şeker hastalığının maalesef bugün her yaşta görüldüğünü ifade ederek “Bizler Diyabet rahatsızlığı ile yaşamayı öğrendiğimizde hayatımızı daha kaliteli hale getirebileceğimiz göstermek ve hastalara biraz da olsa umut ve moral vermek için bu etkinliği düzenledik. Katılan ve hedef ortaklığı yapan herkese tek tek teşekkür ederiz” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ