‘Sağlıkta Gelişim’ Zamanı…

05 Aralık 2018 65 views 0

İskenderun’da ‘ilk özel hastane’ unvanına sahip ‘Sağlıkta Gelişim’ sloganıyla 2005 yılında yola çıkan Özel Gelişim Hastanesi, 13. yılında da tıbbi uzman kadrosunu genişletmeye ve sağlık alanında büyümeye devam ediyor.

 

Gelişim Hastanesi’nin, ‘bölge hastanesi’ konumunda hizmet sunduğunu ifade eden İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Acil Tıp Uzmanı Dr. Gürkan Alagöz,  “Alanında uzman ve akademik kariyere sahip hekimlerimizle, ulusal çapta gerçekleştirdiğimiz başarılarla, unvanımızı sağlamlaştırmayı 13. yılımızda da sürdürüyoruz” dedi.

 

Dr. Alagöz, Teknolojik alt yapısı ve deneyimli akademik kadrosuyla, bölgenin ihtiyacına tam olarak cevap veren Onkoloji Merkezinde, Başkent Üniversitesi ve Gelişim Hastanesi’nin radyasyon onkolojisi işbirliğinin hayata geçmesiyle birlikte, hastalara ışın tedavisi yenilenen radyoterapi cihazıyla verilmeye başlandığını söyledi.

 

2012 yılından bu yana hizmet veren Kalp ve Damar Cerrahisi Merkezlerinde de, ulusal düzeyde önemli başarılar sağlamaya devam ettiklerinin altını çizen Dr. Alagöz “Radyoloji Ünitemize dâhil ettiğimiz Bilgisayarlı Tomografi (CT Anjio) cihazıyla, ‘Koroner Anjiyo’ hizmetini Hatay’da uygulayan hastane konumundayız. Her türlü görüntüleme, teşhis, tedavi ve cerrahi operasyon imkânı sunan hastanemizde, bölge halkının en kısa sürede sağlık sorunlarının giderilmesi noktasında, önemli atılımları yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu vesileyle, Gelişim Hastanesi’nin bu günlere gelmesine katkı sağlayan Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Yıldız başta olmak üzere; Başhekimimiz Dr. Ömer Suha Caymaz’a, değerli doktorlarımıza ve sağlık personelimize teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

“YILDA 250 HASTAYA HİZMET VERİYORUZ”

Hastane bünyesinde 20 branşta hizmet sunduklarını vurgulayan Uzm. Dr. Gürkan Alagöz, “Hastanemizde; beslenme ve diyet, beyin ve sinir cerrahisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, estetik ve plastik cerrahisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, gastroenteroloji, genel cerrahi, göz hastalıkları, iç hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, kalp ve damar cerrahisi, kardiyoloji, kulak burun boğaz, nöroloji, ortopedi ve travmatoloji, psikolojik danışmanlık, psikiyatri, radyasyon onkolojisi, tıbbi onkoloji, üroloji birimleriyle, yüksek kalite standartlarında, uzman hekim kadromuzla birlikte hizmet vermekteyiz. 206 yatak kapasitesine ve 3.  Basamak Yoğun Bakım Ünitesine sahip hastanemizde; senede ortalama 200 bin ayaktan, 50 bin ise yatarak hasta tedavi edilmektedir” şeklinde konuştu.

 

“OBEZİTE İLE SAVAŞIYORUZ”

İskenderun Gelişim Hastanesi’nin ayrıca obezite cerrahisi tedavi merkezi haline geldiğine de vurgu yapan Uzm. Dr. Alagöz şunları kaydetti: “Bilindiği üzere obezite, dünyada olduğu gibi, ülkemizde de ciddi bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Beslenme alışkanlıklarımızla birlikte alınan aşırı kilolar bize; diyabet, tansiyon, nefes darlığı, kalp hastalığı olarak geri dönmektedir. Bu anlamda hastanemizde, Bariatrik ve Reflü Cerrahisi Birimi kurulmuş olup, halkımızın hizmetine sunulmuştur. Obezite ve reflü cerrahisi için ameliyathane birimine Full HD Laparoskopik Sistem ve ekipmanlar alınmıştır. Bu hizmetle, aşırı kiloları yüzünden sağlık sorunu yaşayan ve hayata küsmüş insanları, yeniden hayata bağlamayı ve topluma kazandırmayı amaçlıyoruz”

 

“KALBİNİZ BİZE EMANET”

Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nin 2012 yılından itibaren bölge insanına hizmet verdiğini ve bu alanda başarılı girişimler uygulandığını açıklayan Uzm. Dr. Gürkan Alagöz, “İskenderun Gelişim Hastanesi, Kalp ve Damar Cerrahisi ve Kardiyolojik girişimlerde, en ileri düzeydeki merkezlerle aynı donanıma sahiptir. Hastalarımız, her türlü kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi hizmetini, ileri teknolojik cihazlarla donatılmış hastanemizde gönül rahatlığıyla alabilmektedir. Kalp ameliyatlarımız, son teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmekte ve özellikle zor vakalar ve ağır hastalar tarafından güvenle tercih edilmektedir. Ayrıca küçük kesi ile yapılan kalp ameliyatları, merkezimizde gerçekleştirilmeye başlamıştır. Artık, sağ meme altından 5 santimlik kesi ile kalp kapağı ve değişimi rahatlıkla yapılmaktadır. Hastanemizde yine bacak damarlarına stent, büyük çaplı damarlara endovasküler (ameliyatsız) tedavileri başarıyla gerçekleştirilmektedir. Bu başarının ardında cerrahi ekibinin tecrübesi, yoğun bakım ünitesinin donanımı ve sürekli eğitilen ekibimizin gece gündüz demeden verdiği ciddi emeği vardır. Bu anlamda ileriye dönük yatırımlarımız ve çabalarımız devam etmektedir” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ