Özyıldırım Yapı Market İkinci Nesle Emanet

06 Mart 2019 79 views 0

Nuri-Kadir Yıldırım kardeşlerin babalarından aldığı bayrağı, İskenderun Denizciler’de Özyıldırım Yapı Market, bünyesinde barındırdığı binlerce çeşit ürün ve onlarca markalarla Hatay’da ikinci nesille inşaat sektörünün yükünü sırtlıyor.

28 yıl önce babaları Halil Yıldırım’ın küçük bir dükkanla sektöre giriş yapan Özyıldırım Yapı Market, Nuri-Kadir Yıldırım kardeşlerle ivme kazandı. Bugün 6 dönüm alan üzerinde oluşturdukları depo ve 600 m2 genişliğinde bir mağaza ile binlerce çeşit ürünle sektöre hizmet veren Özyıldırım Yapı Market’in firma ortaklarından Nuri Yıldırım, beş-altı çeşit ürünle sektöre giriş yaptıklarını hatırlattı.

Babaları Halil Yıldırım’ın, sektöre küçük bir dükkanla giriş yaptığını anlatan Nuri Yıldırım “Biz kardeşler ve kuzenler güçlerimizi birleştirerek bugünlere geldik. Binlerce çeşit ürün ve ülke genelinde marka olmuş firmaların bayiliğini de bünyemize katarak sektörün lideri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kütahya Seramik ve Seranova Seramik’in Hatay bayiliği ile tesisat ve boya malzemelerinde kurumsal firmalarla işbirliğine girerek bölgemizde çözüm ortağı olduk. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, kaliteli ürün, ucuz fiyat politikası ortaya koyan bir firmayız” dedi.

Fantastik ürünlere müşterilerinin daha fazla ilgi gösterdiğini, klasik seramik, boya ve tesisat malzemesi kullanımının geride kaldığını vurgulayan Yıldırım şunları söyledi: “Sektördeki trendi takip etmek zorundayız. Çünkü müşteri takip ediyor. İstediği ürün modeline yok deme şansınız olmuyor. Biz de yok dememek için tüm modelleri bulunduruyoruz. Müşterinin istediği kaliteli ürün ve uygun fiyattır. Bunun yanında da modellerde de trendi iyi takip ettiği için standart modeller yerine fantezi ürünleri istiyor. Ruha hitap eden beyni ve gözleri dinlendiren modelleri tercih ediyor. Bu arada ülke genelinde olduğu gibi bölgemizde de tüm sektörlerin yanında inşaat sektöründe de durgunluk yaşanıyor. Ekonomik kriz bizi de olumsuz yönde etkiledi, ancak krizi hissetmemek için kendi yöntemlerimizle tedbir almaya çalıştık. Kriz sürecini az hasarla atlatmak için firma içerisinde gerçekleştirdiğimiz formüllerle tedbirler aldık. Umarım süreç uzun sürmez ve piyasalar derin bir nefes alır. Nefes alması için biz de fiyat politikamızı daima müşteriden yana kullanıyoruz”

BEN KURDUM, ÇOCUKLARIM BÜYÜTTÜ

Kurduğu firmayı, çocuklarına teslim eden Özyıldırım Yapı Market kurucusu baba Halil Yıldırım ise, “Firmayı dürüstlük ilkeleri üzerinde kurduk. Kaliteden ödün vermeden çalıştık. Belirli bir yaşa geldiğimde de bayrağı çocuklara bırakma zamanı geldiğinde gönül rahatlığıyla teslim ettim. Çocuklarım, doğruluktan, dürüstlükten asla taviz vermemelerini istedim. Çocuklarıma, tüm malınızı ve birikimlerinizi kaybedin ama, dürüstlüğünüzü ve güveninizi kaybetmeyin. Birikimlerinizi yeniden kazanabilirsiniz ama kaybettiğiniz güveni bir daha elde etmeniz mümkün olmadığını öğütledim ve kenara çekildim. Çok şükür bugüne kadar çocuklarım beni mahcup etmedi, bugün iftiharla baktığım müesseseyi büyüttüler. Firmanın ikinci veya üçüncü nesle geçmesinin en önemli yolu, gençlerden geçer. İyi bir eğitimin yanında dürüstlük ve güven de çok önemli. Gençlere, güvenin. Çocuklarınıza firmayı teslim etmekten korkmayın. Onlar, üstlendikleri sorumluluğu bizden daha iyi üstlenecek ve gereğini yapabilecek misyona sahipler. Unutmayın, çocuklarınızın, kendilerine güvendiğinizi hissettikleri vakit, başarılı olacaklardır” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ