Onkoloji Ünitesiyle Kansere El Attı…

05 Aralık 2018 80 views 0

Sağlık alanında yatırımlarını sürdürürken, onkoloji ünitesiyle kanserli hastalara sağlık hizmetini vermek üzere atağa geçen Özel Palmiye Hastanesi, Hacettepe Tıp Fakültesi çıkışlı bir profesörü aileye kattı.

 

Özel Palmiye Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Dr. Yılmaz Şahutoğlu, sağlık sektörünün dinamik bir sektör olduğunun altını çizerek, branş hastanesi olarak ilk kurulduğu günden itibaren gerek fiziksel gerek teknolojik donanım gerekse hekim,  çalışan kadrosu itibariyle modern tıbbın gerektirdiği bütün atılımları maksimum verimlilikle yerine getirerek, ciddi anlamda mesafe kat ettiklerini söyledi.

 

Başhekim Dr. Şahutoğlu İşini yaparken hem personel niteliği, kalitesi açısından hem de izlediği strateji yönünde etik değerlere sıkı sıka bağlı kalarak bilimsel veriler ışığında hareket eden, modern tıbbın en iyi şartlarını da kullanarak çok nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunduklarını vurguladı.

 

İskenderun’un ve Hatay’ın genelinden ortalama ayda 20-25 bin insana sağlık hizmeti verdiklerini ifade eden Başhekim Dr. Şahutoğlu “Bu hizmet sonucunda da çok ciddi hasta memnuniyeti sağlamış olmamız bizim açımızdan onur verici. Bu kalitemizi ve hizmet standardımızı daha yukarılara taşıma adına gayretlerimiz, yatırımlarımız kadrolarımızı zenginleştirme hedefimizi her geçen gün daha da artıyoruz” dedi.

 

Tıp dünyasındaki yeni gelişmeleri yakından takip ettiklerini kaydeden Başhekim Dr. Şuhutoğlu hastane yönetimiyle birlikte Almanya’da açılacak olan Dünya Tıp Fuarı’na gideceklerini, modern tıbbın bütün teknolojik cihazları yerinde gözlemleme, araştırma ve değerlendirme şansına sahip olacaklarını hatırlattı.

 

Bölgede eksikliğini ciddi manada hissettikleri hastaların şehir dışına çıkmasına neden olan onkolojik cerrahi, kanser cerrahisiyle ilgili yeni planlama yaptıklarını da dile getiren Başhekim Dr. Yılmaz Şahutoğlu, “Bu eksikliği giderme adına Hacettepe Tıp ihtisaslı bir doçentimizle anlaşmış durumundayız. Çok yakın bir gelecekte bu akademisyen öğretim üyesini Palmiye Ailesi’ne katmanın heyecanını yaşıyoruz. Onkoloji konusunda tüm altyapımız hazır. Biz zaten kendimiz de onkolojik cerrahiyle ilgileniyoruz. Mide, bağırsak troit gibi kanser türleriyle ilgili çalışmalarımız var. Ama bu alanda spesifik çalışmış çok anlamda verimli ve başarılı sonuçlar elde etmiş bir akademisyenin bu açığı kapatma adına Palmiye Ailesi’ne dahil edilmiş durumdayız. Bizler hastalarımızı değerlendiriyor, teşhisini koyabiliyoruz. Fakat ameliyat aşamasına gelince genelde bu alanda uzmanlaşmış bir hekim tercihleri doğuyor. Bu manada hastalarım şehir dışına çıkıyor. Biz sıkıntı ve eksikliği giderme adına böyle bir adımı attık” şeklinde konuştu.

 

Başhekim Yılmaz Dr. Şahutoğlu, hekim kadrolarını akademi nitelikli bir ekipten tercih etmeye çalıştıklarına değinerek “Radyolojide, kardiyolojide genel cerrahide, Hacettepe, İstanbul gibi üniversitelerde okumuş hekimlerimizi tercih ediyoruz. Neticede Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden, en iyi yerde ihtisas yapmış isimlerden kadromuzu kuruyoruz. Palmiye düsturu ve Palmiye ilkeleriyle etik, anlayışla harmanlayarak çok iyi sonuçlar elde edeceğimiz bir çalışma sahası yarattık. Hastalar nezdinde çok ciddi geri dönüş bakımından memnuniyet verici sonuçlarını görüyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor” diye konuştu.

 

Kış mevsiminin gelmesiyle acil servislerde büyük hareketliliğin yaşanacağı için önlemlerini şimdiden aldıklarına da dikkat çeken Başhekim Dr. Şahutoğlu şunları söyledi: “Acil servise de Prof. Atadık. Hatay ve İskenderun gastroentoloji alanında tecrübeli olan Prof. Dr. Şerif Yılmaz ile yolumuza devam ediyoruz. Daha önce eksikliğini hissettiğimiz özellikle tıkanma sarılıklarında çok özellikli bir işlem olan ERCP’yi çok iyi standartlarda ve tecrübeyle yerine getiren, daha önce bu hastaların tamamına yakını şehir dışındaki üniversitelere, hastanelere taşınmak zorunluluğu hissediyordu. Şerif Hoca ile bilirlikte bölgenin hayati ihtiyacını karşılamış durumundayız. Özellikle mide-bağırsak hastaları tıkanma sarılma, tümör ve safra kesesi taşlarına bağlı tıkanıklar peankras, karaciğer hatalıkları, özellikle günümüz şartlarında hepatit çok yaygın, görülme oranı çok yüksek ve bu hastalıklarla ilgili tecrübeye sahip. Obeziteyle mücadeleye de devam ediyoruz. Obezite ve metobolik cerrahi ile ilgili Dr. Serkan Erkan arkadaşımız bu konuda ciddi çalışmaların içerisinde. Öte yandan Palmiye bünyesiyle ilgili olarak bütün branşlarda tabi ki çocuk, kadın doğum, ürolojide, böbrek taşlarının tedavisinde Yusuf Diker Türkiye ölçeğinde en yüksek seriye sahip, hasta potansiyeli bulunan hekimlerimizden biridir. Ayrıca holmium lazer teknolojisiyle böbrek taşı tedavisini ilk başlatan hekimimizdir. Bu konuda serilerinin memnuniyet verici ölçektedir”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ