Ödüllerin Sahibi “Belli’

06 Mart 2019 81 views 0

Ülke genelindeki bayilerin katıldığı Antalya’da gerçekleştirilen Filli Boya Ödüller töreninde,  Hatay Bölge Bayi Belli Boya, Performans ve Pazar dalında olmak üzere bir birincilik, iki üçüncülük ödülüyle onurlandırıldı.

Filli Boya’nın Antalya’daki etkinliğine katılan Belli Boya İnşaat Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Belli, Yönetim Kurulu Başkanvekili Yusuf Belli ve geniş ekibi, İskenderun’a ödüllerle döndüler.

Alınan ödüllerin disiplin, verimlilik ve istikrarın sonucu elde edilen başarının göstergesi olduğunu belirten Bölge Bayi Belli Boya İnşaat Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Belli, “Antalya’dan üç ödülle döndük. Antalya’da düzenlenen toplantı sonrasında Filli Boya’dan Türkiye OVP, yani Orta Vadeli Planlama pazar payı Türkiye birinciliği, performansta da Türkiye üçüncülük ödülünü aldık. Favori Boya’da da performans Türkiye üçüncülüğü ödülünü almaya hak kazandık. Her iki firmadan da önemli işlere imza atarak ödüllendirildik. 2018 yılının ne kadar zor geçtiğini hepimiz biliyoruz. Buna rağmen ortaya koyduğumuz performans ve mücadeleyle ödülleri bir kez daha İskenderun’a getirdik” dedi.

SEKTÖR, BİRKAÇ YILDIR SOS VERİYORDU

Sektörün 3-4 yıldan bu yana SOS verdiğini dile getiren Nihat Belli “İnşaat sektörü üç-dört yıldan beri sinyal veriyordu. 2018 yılında tabanı gördü. Kısa sürede sektörde bir iyileşme olacağını düşünmüyorum. 2019 yılından da endişelerimiz var. Çünkü bu yılda insanların alım gücü düştü, güven ortamı çok geriledi. Güven ortamı bir daha sağlanması lazım. Güven ortamının sağlanması yönünde bizler de üzerimize düşen görevi yapmaya çalışıyoruz. Yıllardır birlikte çalıştığımız firmalar olsun, insanlar olsun dürüst olmaları ve güven vermelerine rağmen piyasalardaki olumsuzluklardan dolayı ödeme güçlüğü çekiyor. Bu problemlerden dolayı 2019 yılından bir beklentim yok. Ayakta kalabilmenin, kendimizi koruyabilmenin mücadelesini veriyoruz. 2018 yılında yaptığımız ciroyu, 2019 yılında eğer gerçekleştirebilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

BELLİ ‘TEMPO’YU ARTTIRACAK

Nihat Belli, piyasalardaki daralmanın, nakit sıkıntısının yaşanması, firmaları ekonomik grup oluşturmaya yönelttiğine dikkat çekerek “Bizim satışlarımızın yüzde 70’i tadilat işlerinde kullanılıyor. Proje bazlı satışlarımız yüzde 30’lardadır. 2018 yılında istediğimiz kotayı yakalayamadık ama, iyi bir performans gösterdik. Piyasalarda fiyatların çok uçuk olduğu bir dönemdeyiz. Maliyetlerin yüksek oluşundan dolayı insanlar artık ekonomik gruba yöneliyor. Bundan dolayı Favori Boya daha fazla talep ediliyor. Antalya’daki toplantımızda yeni bir ürün çıkardılar. Favori’den daha ekonomik ve daha ucuz bir ürün çıkardı. Yeni ürünümüz Tempo, birkaç gün içerisinde piyasaya çıkacak. Biz de satışlarımızı yapacağız. Tempo, Filli ve Favori’den farkı, sadece kalitesidir. Düşük kaliteli ama silinebilir özelliklere sahip bir üründür” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ