Nebil Gold&Diamond’la Güveni Markalaştırdı

19 Mart 2018 354 views 0

Kuyumculuk sektöründe İskenderun’da geniş konseptli mağazasıyla öncülük eden Nebil Gold&Diamond 8. yılında sunduğu kaliteli hizmet, ürün çeşitliliğiyle müşteri profilini genişletti ve satışlarda garanti sertifikası ile ürünün arkasında durarak güven kazandı.

 

Kuyumculuk sektöründe 35 yıllık meslek tecrübesinden yola çıkarak açtığı mağazayla da İskenderunluların ihtiyacını başka şehirlerde bulma arayışına son veren Nebil Tabaş, 2009 yılında kentte bir ilke imza atarak açtığı mağazayla geniş bir konsepte hizmet vermeye başladı. Nebil Gold&Diamond ile markalaşma hedefine ulaşan ve yeni hamlelerle yolun devam eden Nebil Tabaş 450 M2 kapalı alanda tüm değerli taşları bünyesinde barındıran firmasıyla bugüne gelmesindeki en büyük etkenin işini sevmek olduğunu söyledi.

 

Nebil Tabaş, 15 yıllık hayali olan mağazayı 8 yıl önce açmanın haklı gururunu yaşadığına belirterek, “Kendi memleketimi düşündüğüm ve bundan da hiçbir zaman pişmanlık duymadığımı söyleyebilirim. Kuyumculuk, mücevherat, gümüş ve saat gibi ürünleri bünyemizde toplamanın tek gayesi konsepti tamamlamaktı. 450 m2 kapalı alanda modern şartlarda bir mağazada müşteri memnuniyetini, güven ve dürüstlüğü de her şeyin önünde tutarak hizmet veriyoruz” dedi.

 

Bu mağazayı açmadan önce kuyumculuk sektörünün her kademesinde yer aldığını ifade eden Nebil Tabaş “35 yıllık meslek hayatımın 21 yılı hem imalat hem de satış bandında geçti. Mesleğin tozunu yutarak buralara geldik. 8 yıl önce kuyumculuk sektörüne yeni bir anlayış getirdik. O da İskenderun’da ayak üstü satışların yapıldığı küçük bir dükkan yerine daha geniş konseptli müşterinin rahat edebileceği bir mekanın eksikliğini gördüm. Bu eksikliği gidermek için de böyle bir mağazayı kent insanının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

 

EĞİTİME DE ÖNEM VERİYORUZ

Sektörde eğitimli insanlara büyük ihtiyaç duyduklarını da dile getiren Tabaş, “Firma olarak sadece satış yapmıyoruz. Bunun yanında personelimizi de eğitiyoruz. Dönem dönem İstanbul’dan elen alanında uzman kişiler tarafından pırlanta, mücevher ve pazarlama konularında eğitimler verdiriyoruz. Bundaki amacımız hem eğitimli personele sahip olmak hem de kendimizi yenilemektir” dedi.

 

SEKTÖRÜN KOPSEPTİ DÖNÜŞÜYOR!

İskenderun’da başını çektikleri değişimin yayıldığına işaret eden Nebil Tabaş şunları kaydetti:  “Sektör, geçmiş yıllara kıyasla adeta kabuk değiştirdi. Daha önce 15-30 m2’lik alandan 3-5 çeşit altın satışı yapılırken şimdi 200-400 m2’lik alanlara dönüştüyse bu önemli bir gelişme demektir. Şimdi tüm meslektaşlarımız, altından pırlantaya, elmasa ve saate kadar geniş bir ürün yelpazesine ulaştı. Biz bunu ilk yaptığımızda ‘Buna ne gerek vardı’ diyenler oldu. Ama geçen süre içerisinden ne kadar doğru yolda olduğumuzu gördük, öncü olmak çok güzel. İskenderunlular şimdi altın istiyorsa altın, pırlanta istiyorsa pırlanta, elmas istiyorsa elmas, gümüşse gümüş, hatta saati de bulmaya başladı bu konsepte.”

 

İnsani felsefesinin bir şeyler satmaktan çok insanların kalbini kazanmak olduğu vurgulayan Nebil Tabaş “İnancım o ki, kişinin kalbini kazanırsanız o sizi en iyi şekilde her yerde en iyi şekilde ve samimiyetle anlatacaktır. Nebil Gold&Diamond hedefinde sürekli çalışmak ve yeni bir şeyler üretmek vardır. Biz şu anda 12 kişilik bir ekiple insanlara kazanç yolu açıyoruz. Biz şu anda insanların kalbine girdiğimize inanıyoruz. Firma olarak kısa bir süre önce uygulamaya koyduğumuz güvenlik sertifikası ile ürünlerimizi güvence altına aldık. Söz konusu sertifikayla müşteri memnuniyetini ve güvenini daha da artmasına yol açtık” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ