My House’da Yaşam Başlıyor

07 Mart 2018 532 views 0

Ahmet Eren ve Mustafa Mercan ortaklığıyla kurulan Avrasya Demir-Çelik İnşaat Gayrimenkul A.Ş. tarafından Nardüzü’nde inşa edilen sosyal aktivitelerin yapılabileceği mini bir şehir niteliğindeki My House Sitesi’nde kısa bir süre sonra yaşam başlayacak.

 

Avrasya Demir-Çelik İnşaat Gayrimenkul A.Ş. ortaklarından Mustafa Mercan, hale hazırda iki projeyi aynı anda hayata geçirmek için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını belirterek “My House adını verdiğimiz site inşaatımız, Nardüzü eski Belediye hizmet binasının caddesinde, diğeri ise Karaağaç Asri Mezarlık yolu üzerinde bulunan Asteka Halı sahasının yerindedir. Firmamızın bünyesinde ayrıca mobilya atölyesi de mevcuttur. Bu atölyede, inşa ettiğimiz dairelerin iç kapı ve mutfak dolaplarını üretiyoruz” dedi.

 

My House Sitesi projesinin 17 dönüm alan üzerinde kurulduğunu vurgulayan Mustafa Mercan “Bu alanın yüzde 30’u inşaat alanıdır. Projemiz beş bloktan oluşuyor. Her blokta 48, toplam 240 daire vardır.  240 dairenin beş bloğunun tamamını aynı anda ve hızda inşaatını yapıyoruz. 17 ay süren inşaatımızdaki daireleri, Mayıs ayının sonu Haziran ayının başında hak sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz. Dairelerimizin yüzde 95’inin satışını gerçekleştirdik” diye konuştu.

 

Öz sermayeleriyle çalıştıklarını için İnşaata başladıkları 2017 yılının başlarında gelebilecek zamları da düşünerek inşatta kullanacakları tüm malzemeleri alıp stokunu yaptıklarını belirten Mustafa Mercan “Daire satılıp veya satılmadı gibi düşüncelere girmiyoruz. Setimizi 17 dönüm üzerine yüzde 30’luk alanda inşaatımızı yapıyoruz. Geri kalan diğer alanda da bolca yeşil alan, yürüyüş bantları, çocuk parkları, yetişkin ve çocuk kapalı-açık yüzme havuzları, sauna, Türk hamama, fitness salonu, damlar da sosyal alan olarak düşünülerek blok sakinlerinin hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekana dönüştürüldü. İki adet işyeri, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kordu, tüm dairelere hitap edecek açık otopark, 70 araçlık misafir otopark, ayrıca 24 saat teknolojik güvenlik önlemleri, elektrik kesintilerine karşı jeneratör. Jeneratör sistemimiz, muhtemel elektrik kesintileri sırasında beş blok ve sosyal tesisleri aydınlatabilecek kapasitededir” şeklinde konuştu.

 

HASTA ASANSÖRLÜ

Mercan, My House. Projesinde her blokta ikişer asansör bulunduğuna işaret eden Mustafa Mercan asansörlerden birini yük ve sedye (Hasta) asansörü olarak hizmet vereceğini, asansörlerden biri 15 diğerinin de en az 22 kişilik olduğunu, hasta asansörünün muhtemel bir rahatsızlık durumunda hastanın sağlık ekipleri tarafından rahatlıkla aşağı indirilebilecek genişliğe sahip bulunduğunu söyledi.

 

MALZEMEDEN KAZANDIK

My House 2 projesinin özelliklerine de değinen Mustafa Mercan şöyle devam etti: “Asteka Halı sahasının yerinde hayat bulacak My House 2 projemiz tek bloktan oluşuyor. Burada demirbaşlar olan asansör, ısıtma-soğutma sistemi, 16 dairelik bir projemiz. Altları tamamen dükkan olarak düşünüldü. Daireler 3+1 niteliğindedir. Yaptığımız her iki projedeki dairelerin fiyatları hem uygun hem de kaliteden ödün verilmeden vaatlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bizler bu projede gidecek tüm malzemeleri alarak stok ettik.  My House İnşaata başladığımızda demir bin 200 liraydı. Şimdilerde ise 2 bin 700’ün üzerindedir. Am biz bu gelişmeleri fırsat olarak değerlendirmediğimiz gibi güncel rakamları daire fiyatlarına yansıtmadık.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ