“Kesici Takımlarda Ve Metal İşlemede Öncü Olacağız”

24 Eylül 2018 180 views 0

DÜNYAMET Hırdavat İş Güvenliği San. Tic. Ltd Şti ortağı ve Genel Müdürü Ajlan Özden, kesici takımlar ve metal işleme ürünlerinin ülkelerin gelişim sürecinde stratejik öneme sahip olduğunu, aynı zamanda ekonomik gelişmelerinde de çarpan etkisi yarattığına dikkat çekti.

 

Genel Müdür Ajlan Özden, doğru zamanda doğru işleri, doğru kişileri bularak bölgede faaliyet gösteren fabrikaların, kuruluşların ihtiyaçlarını, sorunlarını tespit ettikten sonra tecrübelerini de buna katarak bayiliğini aldıkları firmaların ürünlerini piyasaya sürdüklerini söyledi. Özden, kısa zamanda müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartabilme adına işlerinde sağladıkları hâkimiyetleriyle pazar ihtiyaçlarını en hızlı bir biçimde karşılayabilme, imalat alışkanlıklarının değişimine ayak uydurabilecek yeni teknolojileri müşterileri ile buluşturabilme yetenekleri sayesinde şu ana kadar beklentilerin üzerinde bir performans yakaladıklarını kaydetti.

 

Kesici takımlar ve metal işleme ürünlerinin ülkelerin gelişme sürecinde stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayan Genel Müdür Ajdan Özden “Matkap uçlarından vida taraklarına, frezelerden testerelere kadar çok geniş bir yelpazeyi kapsayan kesici takımlar; ülkelerin ekonomik gelişmelerinde çarpan etkisi de yaratmaktadır. İş parçalarının şekillendirilmesinde kullanılan yüksek kaliteli, yüksek hassasiyetli ve çoğu ileri teknoloji ürünü olan malzemelerden üretilen kesici takımlar ve metal İşleme ürünlerinin ülke ekonomisi açısından önemli bir gösterge sayılmaktadır” dedi.

 

Talaşlı imalattaki kesme ve ilerleme hızlarının gün geçtikçe arttırması, üretimde değişik malzemelerin kullanılması ise kesici takımlar ve metal işleme ürünlerinin de gelişimini zorunlu hale getirdiğini vurgulayan Genel Müdür Özden “Ayrıca makine imalat sanayisine önemli rekabet avantajı sağlamakta, dünyada ithalatın ve ihracatın yoğun bir şekilde gerçekleştiği kalemlerin başında geliyor. Kesici takımlar ve metal işleme ürünleri işi içerisinde yer alan firma olarak kendimizi tam teşekkülü bir hastane gibiyiz. Bu anlayışla hareket ederek çalıştığımız fabrikalarda sorunlar varsa önceden tedbirler alınmasına öncülük ediyoruz. Bir nevi hastalığın boyutlarının büyümemesi için tedavinin erken başlatılması gibi…” diye konuştu.

 

Bayiliğini yaptıkları markaların firmalarının verdiği eğitimlerde öğrendiklerini, iş ortaklarına da yansıttıkları gibi ürünleri kullananlardan aldıkları olumsuz yöndeki geri bildirimleri de karşı tarafa aktararak çözümler üretilmesine katkıda bulunduklarını belirten Genel Müdür Özden “Yani biz sadece ürün satmıyoruz. Fikirlerimizi, bilgilerimizi, tecrübelerimizi aktararak ‘Nasıl katma değeri yüksek ama daha ekonomik üretim yapılır, zamanı daha verimli kullanarak nasıl daha kaliteli işler ortaya çıkar’ diyerek, birçok açıdan dışa bağımlı olan Türk sanayisine memleket sevdalısı insanlar olarak hizmet ediyoruz. ‘Kazan kazan’ felsefesiyle hareket ediyoruz. Proje, zaman, maliyet üzerine kurduğumuz sistemle çalıştığımız firmalara ciddi katkılarda bulunduğumuza inanıyorum. Çünkü firmalarımız kazanırsa biz de kazanıyoruz diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yalnızca bir sektöre veya özel bir uygulama alanına bağımlı kalmadıkları gibi hemen hemen her çeşit üretim prosesine uygun potansiyeli yakalayabildikleri için talaşlı imalat başta olmak üzere makina sanayi, demir çelik endüstrisi, gemicilik, inşaat sektörü gibi sanayinin çeşitli dallarına direkt veya endirekt olarak hizmet verebildiklerini aktaran Özden bölgede önemli bir sektör olan filtre fabrikalarına yönelik de çalışmalar başlattıklarını söyledi.

 

Dünyamet gelişmeleri yakından takip ettiklerini, müşterilerle sürekli temas halinde kalarak üretilen yüksek kalitedeki ürün çeşitlerini paylaştıklarını ifade eden Genel Müdür Özden şöyle devam etti: “Dolayısıyla bir firma bir ürün talep ettiğinde kullanıcının teknik süreç şartlarını tamamıyla öğrenip iyi analiz ederek amacına uygun optimum çözümü sunuyoruz. Bu stratejimiz ile hem iş ortaklarımıza hem de firmamıza ciddi bir katma değer katacağız. Özellikle hedef büyüten firmalarımız piyasalarda çok kalitesiz malların olduğunu bildikleri için önerilerimizi dikkate alıyorlar. Müşterilerimizle aynı dili konuşabilmek çok önemlidir. Genç ve dinamik bir şirket olarak büyüme hedefi ortaya koyduk. Kesici takımlar ve metal işleme ürünleri pazarındaki satış payımızı arttırmak istiyoruz. Tedarik sistemimiz ve stoklarımızla her zaman müşterilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Bu nedenle müşteri ve tedarikçilerimizle; verimli ve yapıcı işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Hedef kitlemizin ve mevcut müşterilerimizin ihtiyaçlarına doğru cevaplar verebilmek adına teknolojik ürünler üreten markaların distribütörlüğünü, bayiliklerini alarak sektörde yurtiçinde ve yurtdışında etkin olmak istiyoruz.  Karşılıklı güven, güçlü iş ahlakı ve doğruluk anlayışı, olmazsa olmazlarımızdandır”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ