“Kârı Değil, Kaliteyi Gözetliyoruz”

13 Haziran 2018 297 views 0

Turhan Home Center Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan, zengin ve kaliteli ürün çeşitliliği, bu ürünlere yakışır mağaza düzenlemesi ile sunumda mükemmellik hedefli yaklaşımı sayesinde, bölge halkının mobilya, aksesuar, perde ve ev tekstili konusundaki taleplerini Turhan Home Center çatısı altında karşılayabileceğini söyledi.

 

Mehmet Turhan Mağazalarının öncelikle müşteri memnuniyeti odaklı olduğunun altını çizerek “Kalite, Fiyat, Sunum, Hizmet konusundaki iddialarımızı gelin birlikte sınayalım ve tüm bölge halkını mağazamıza davet etmekteyiz” dedi.

 

İki yıl önce hizmete giren ve bölgenin en büyük mobilya, aksesuar, perde ve ev tekstil mağazası olarak gösterilen Turhan Home Center, hedeflerini her geçen gün büyüttüğünü

İfade eden Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan, Turhan Home Center mağazasını kurmaktaki amaçlarının İskenderun ve bölge halkına kaliteli ürün sunmak olduğunu ve kent dışına bu nedenle yapılan çıkışları engellemek olduğunu kaydetti.

 

Mehmet Turhan, ilk iki yılı kendilerini tanıtmak ve otel algısı ile fiyat konusundaki spekülasyonları ortadan kaldırmak için yaptıkları tanıtımlarla geçirdiklerini belirterek şöyle konuştu:  “O dönemlerde otel algısı halkımız arasında çok fazla vardı. İnsanlarımızı içeriye çekmek için birçok tanıtımlar yaptık, birçok projelerde sponsorluklarda bulunduk. Turhan Home Center mağazamızın “Mobilya Mağazası” olduğunu açıklayabilmek için büyük çabalar ortaya koyduk. Kar etmek, para kazanmak değil, insanlara burada kaliteli seçkin, birçok yerde bulunmayan mobilya olduğunu anlatmaya çalıştık. Neticede birçok önyargıları aştık ve güzel yerlere geldik, başarımızın bizi şımartmasına izin vermeyecek ve halkımız sayesinde daha da güzel yerlere geleceğimize olan inancımız tamdır.”

 

Turhan, daha fazla gelişmek, İskenderun ve Hatay halkına güzellikler sunabilmek için yoğun çaba ortaya koyduklarını dile getirerek “En iyisi biziz, tamamdır demiyoruz. Çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılarak trendleri yakından takip ediyoruz. Fabrikaları sürekli ziyaret ederek imalatları görüyoruz. Firmamızı kurduğumuzdan beri bu çalışmalarımız aralıksız devam ediyor, edecektir de. Şu ana kadar gayet iyi bir müşteri portföyümüz oluştu. Bu süreçteyken mobilya ve dekorasyon firması olduğumuz, sadece mobilya satmadığımız gibi proje bazlı işler de aldığımızdan dolayı perde, ev tekstili ve yatak, baza gibi yan ürünler dediğimiz kategorilerde ürünleri dışarıdan temin etmek yerine kendi içimizde bir ekip oluşturduk. Perde reyonumuzu açtık seçkin markaları bünyemize aldık. Şu anda bir müşteri içeriye girdiği zaman sadece mobilyasını değil, evi veya işyeriyle alakalı her şeyi bizden temin edebilecek ortamı oluşturduk” şeklinde konuştu.

 

Kurdukları ekiple profesyonel bir anlayışla hareket ederek müşteriye, evinin nasıl dekore edebileceği konusunda danışmanlık da yaptıklarına değinen Mehmet Turhan konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Perde ve ev tekstili konusunda uzman bir ekip oluşturduk. Ekibimiz, mekâna gidip keşif yapıyor, ölçü alıyor, evin konumuna kadar tüm bilgileri topluyor ve müşteriyi o şekilde yönlendiriyor. Bu noktada iç mimari hizmeti de verdiğimiz için doğru yönlendirme yapılıyor. Ezbere iş yapmıyoruz. Çünkü bizim ürünlerimiz çok değerli.”

 

Turhan, sektörün çok canlı ve dinamik olduğuna vurgu yaparak “Mobilyada biraz daha modern çizgilere kayma var. Müşteri, çok rahat kullanabileceği, temizlenebilir, leke tutmayan kumaş, tarzındaki mobilyaları soruyor. Konforuna dikkat ediyor. Bu senenin revaçta renkleri ise mavi, krem ve gridir. Klasik mobilyalar halen talep ediliyor ama bu tür mobilyalar için geniş mekânlar, salonlar gerekiyor. Bu biraz daha inşa edilen dairelerle de alakalıdır. Şu anda daireler küçüldü. Bu tip dairelere daha çok Modern takımlar sığdığı için modern mobilyalar tercih ediliyor.”

 

Öncelikli hedeflerinin, Hatay genelinde devamlılık arz edecek şekilde her eve girmek olduğunu kaydeden Mehmet Turhan, Hatay içi ve dışına çıkarak şubeleşmeyi de çok önemsediklerine anlattı.

 

Turhan, halkın taleplerine çok dikkat ettiklerine işaret ederek “Önceleri mağazanın dört-beş katı klasik, avangart takımlara ayırmıştık. Biz burada gördük ki modern takımlara da çok talep var. Müşteri arayışlarında fiyat uygunluğu da çok önemli bir etken. Tespitlerimizden yola çıkarak, klasik mobilyaların yanında daha çok modern tarzdaki mobilyaları sergileyebilmek için kat düzenlemelerine gittik. Ürün portföyünü müşterilerimizin talebine göre arttırdık” diye konuştu.

 

Fiyat politikasını büyük kâr marjları gözetmeden belirlediklerini anlatan Turhan, binaya bakıp da önyargılı davranılmamasını istedi ve bölge insanını mağazalarına bir kahve içmeye davet etti. Turhan, “Bizim amacımız İskenderun ve Hatay insanına güzel ve kaliteli hizmet sunmaktır. İhtiyaçlarını Hatay dışından karşılamasınlar. ‘Turhan Home Center’dan, iyi ürünleri, iyi fiyata, iyi hizmet anlayışıyla alabiliyoruz’ desinler, amacımız budur.” değerlendirmesinde bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ