Kahvecibey bir İskenderun markası

19 Ağustos 2017 292 views 0

Kahve kültürünü cadde ve sokağa taşıyarak kentte yeni bir anlayışı ortaya koyduklarını belirten Kahvecibey Cafe ortaklarından Gökhan Kurt “Kahve bir sevdadır, bir kültürdür, sıcak sohbetlerin merkezi, 40 yıl hatırı olan bir dostluk kaynağıdır” dedi.

 

2008 yılında kahve kültürünü cadde ve sokaklara taşıdıklarında herkes tarafından yadırgandıklarını hatırlata Kahvecibey Cafe ortaklarından Gökhan Kurt “Şimdi bizi yadırgayanlar, kendileri bu işi yapmaya başladı. Bu bize gurur veriyor. Yani geleceği gören, algılayan bir firmayız. Daha önce bir-iki kişinin mekan açtığı cafeler sokağında şimdi onlarcası var. 9. Yılında Kahvecibey Cafe’yi İskenderun’un bir markası haline getirdik” diye konuştu.

 

MARKAMIZA YATIRIM YAPTIK

Kahve işinin kentte tutmasının ardından birçok girişimci franchising peşine düşerken kendileri, kendi markalarını oluşturduğunu vurgulayan Gökhan Kurt “Yatırımı markaya ve ürünlere yaptık. İskenderun’un yerli markası Kahvecibey olarak yıllardır kalitesi, hızlı ve güleryüz hizmetinin yanında sektörün öncüsü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İskenderun’da kahve denince ilk akla gelen bir kaç markadan biridir Kahvecibey.

İskenderun halkı da markaya sahip çıktı ve sahiplendi. Yeri geldiğinde uzun uzun oturabileceğiniz, yeri geldiğinde oturmak için sandalye bile bulamadığınız anlar oldu. Kahvecibey’de içtiğiniz kahveyi alıp eve götürebilirsiniz” şeklinde konuştu.

 

Kahve konusunda sınırsız denebilecek kadar kahve çeşitleri bulunduğuna dikkat çeken Gökhan Kurt şunları söyledi: “Geçmişten bugüne kadar gelen Menengiç kahvesini yine tohum olarak kendimiz kavurmakta ve içecek haline getirip müşterilerimize sunmaktayız. Bir yılda, markasına sahip çıkan İskenderunlu hemşerilerimizin sayesinde mekanı genişlettik. Şuandaki mekanda müşterilerimiz ferah ve samimi bir ortamda kahvesini yudumlama, nargilesini de keyifle içme fırsatını buldu. Mutfak bölümünü de genişleterek, müşterilerimizin taleplerini daha süratle yerine getirmeye başladık. Kahvemiz her zaman taze çünkü kahveyi çiğ alıp kavurtuyoruz. Ardından da mutfağımızda pişirerek müşteriye taze çekilmiş olarak ikram ediyoruz. Sadece bir çeşit değil, yüzlerce çeşit kahveyi müşterilerimize sunabilecek durumdayız. Yeter ki müşterimiz, kahve çeşidini söylesin biz ona hazırlarız.”

 

Kahvecibey Cafe Ortaklarından Gökhan Kurt, nargile tütününün de tüm çeşitlerini bulundurduklarını, ayrıca İskenderun’da nargile kültürünün gelişmesinde de etken olduklarını sözlerine ekledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ