İTSO ve TOBB MEYBEM Şampiyon Filtre’de

05 Mart 2019 32 views 0

TOBB MEYBEM Pazarlama Uzmanı Nihan Ökmen, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez Dış Ticaret ve Vakıf Memuru Meltem Kartal ile birlikte İTSO Yönetim Kurulu üyesi ve Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundu.

TOBB tarafından kurulan ve Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen MEYBEM A.Ş’nin Pazarlama Uzmanı Nihan Ökmen ziyarette Meslek kollarında alınması gereken zorunlu belgeler ile ilgili bilgiler verdi. 2015 yılında Çalışma Bakanlığı tarafından Mesleki yeterlilik Belgesi alınması zorunlu hale getirilirken, Hatay genelinde de TOBB MEYBEM A.Ş bu konuda kapsamlı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında İskenderun’da faaliyet gösteren fabrikalar da ziyaret ediliyor. TOBB MEYBEM Pazarlama Uzmanı Nihan Ökmen ziyaretler kapsamında, Şampiyon Filtre Genel müdürü Selma Yılmaz’a alınması gereken zorunlu belgeler ile ilgili detaylı bilgiler verdi.

İTSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Şampiyon Filtre Genel Müdürü Selma Yılmaz İskenderun’un Demir-Çelik başta olmak üzere Filtre ve hizmet sektörü bakımından önemli potansiyele sahip bir şehir ve sürekli gelişime açık sanayi şehri olduğunu ifade ederek “Burada kazaları en aza indirebilmek ve alanında kalifiye elamanın çalıştırılması için biz de fabrika olarak çok hassas hareket ediyoruz” dedi.

Alınması gereken zorunlu belgeleri firma olarak kendilerinin de aldığını ve bu konuda İnsan kaynakları, İş Sağlığı ve İş Güvenliği uzmanları ile birlikte hareket ettiklerini vurgulayan Yılmaz “TOBB’un başlatmış olduğu bu projenin çok önemli olduğunu de belirtmek isterim. Bölgemiz için de çalışanların alınması gereken zorunlu belgeleri almaları ayrı bir önem kazanıyor. Sizleri bölgemizde görmekten onur duyuyoruz. Bölgemizde faaliyet gösteren tüm işletmelerimizin de bu uygulamadan ve hizmetten istifade etmeleri gerektiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez de, TOBB MEYBEM İle birlikte ortak hareket ederek, bölgede faaliyet gösteren işletmelerde alınması gereken zorunlu belgeleri almaları ve bu konuya hassasiyet göstermeleri için çalışlar yaptıklarını, üyelerini de konu ile ilgili bilgilendirdiklerini söyledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ