İTSO Saraybosna Helal Fuar’ında…

02 Ekim 2018 142 views 0

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası temsilcileri Saraybosna’daki Skenderija Kültür Merkezi’nde 36 ülkeden 100’den fazla katılımcıyı bir araya getiren Saraybosna ‘Helal Fuarı’na ziyaretçi olarak katıldı.

Bosna Hersek ve bölgedeki helal sanayinin gelişimine katkıda bulunan birey ve şirketler için düzenlenen fuara İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez ve Fuar Organizasyon Sorumlusu Meltem Kartal fuarda ziyaretçi olarak yer aldı.

Fuarda Türk Firmalarını gezip İstanbul Ticaret odasını ziyaret eden İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez Türkiye Büyükelçisi Haldun Koç ile İskenderun ekonomisini konuştu.

Helal sanayi tanıtılmasını sağlayan firmaların her alanında uluslararası temsilcilerinin katıldığı fuarda, bölgedeki iş fırsatlarını değerlendirme ve helal ürün pazarını tanıtma fırsatı bulundu.

Bosna-Hersek’te bu yıl ilk kez düzenlenen fuar, İslam Kalkınma Bankası ve Bosna Hersek İslam Birliği İşbirliğinde düzenleniyor. Fuar’a Sırbistan, Hırvatistan, Karadağ, Slovenya, Makedonya ve Arnavutluk’un yanı sıra bazı Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Türkiye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, Endonezya ve Bahreyn’den de firmalar katılım gösterdi.

Bölgede helal sanayinin tanınmasında ve gelişimine katkı bulunan şirketlere fuar sonunda ödül düzenlendi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ