İskenderun’a Fen Lisesi Açıyor

25 Mart 2019 74 views 0

Sektöründe yarım asırlık deneyimiyle Uğur Okulları, İskenderun’da Anadolu Lisesi’nden sonra Fen Lisesi’ni de açmaya hazırlanıyor. Uğur Okulları Kurucusu Atila Karakayalı, Fen Lisesi’ni İskenderunlularla buluşturacak olmanın heyecanı içinde olduklarını söyledi.

Uğur markasının yarım asırlık deneyimi, vizyonu ve uluslararası başarısı ile bugünlere geldiklerini belirten İskenderun Uğur Okulları Kurucusu Atila Karakayalı, öğrencilerini başarılı bir geleceğe hazırlayan kurumlarının İskenderun’da yeni açılacak Fen Lisesi ile yarım asırlık deneyimin öğrencilerle buluşacağına dikkat çekti.

Türkiye’nin 44 ilindeki okullarında, aynı kalitede eğitim yaklaşımlarını uygulayan Uğur Okullarının, İskenderun Uğur Anadolu ve Fen Lisesi ile eğitim hayatına değer katmaya devam ettiğini vurgulayan Karakayalı “Her biri alanında deneyimli akademik kadrosuyla, çağdaş bir eğitim ortamı sunmaktayız. Öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren STEM eğitimi, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kişiye özgü çözüm odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdüreceğiz” dedi.

YARIM ASIRLIK DENEYİM…

50’nci yılını kutlayan köklü ve global bir eğitim kurumu olan Uğur Okulları’nın en önemli özelliklerinden birinin sınavlara hazırlık olduğunu belirten İskenderun Uğur Okulları Kurucusu Karakayalı “Uğur Okulları, yarım asırlık sınavlara hazırlık deneyimini en başarılı bir şekilde okullarına entegre etmiş olan ve bunu başarı ile uygulayan ilk ve en önemli kurumdur. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın çatısı altında yıllardır varlıklarını sürdüren Fen Liseleri büyük başarılara imza atmışlardır. Ayrıca Türkiye’ye ilk Fen ve Teknoloji Lisesi’ni kazandıran da yine Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarıdır. Tüm bu deneyim ve altyapı, güçlü kadrosu ile İskenderun Uğur Fen Lisesi’ni, 2019-2020 Eğitim Öğretim döneminde öğretime açacağız. Bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiğimiz ‘Uğur Sınava Hazırlık Merkezi’ ile öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı, sosyal sorumluluk ve bilimsel projeler hayata geçirmeleri için teşvik etmeyi, aynı zamanda yurt dışı üniversite başvuruları için portfolyo oluşturmalarını hedefliyoruz” diye konuştu.  

YURT DIŞI EĞİTİMDE BAU GLOBAL PASAPORTU Öğrencilerin 21’nci yüzyıl becerileriyle donanmaları ve geleceğe hazırlanmaları üzerine eğitim stratejilerini kurguladıklarını dile getiren Karakayalı, “Uğur Okulları olarak global dünyada iletişimde en temel dillerden biri olan İngilizceyi öğrencilerimize en iyi şekilde öğretiyoruz. Ayrıca Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur International ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlıyoruz. Öğrencilerimiz İngiltere, Kanada, Washington D.C. gibi farklı ülke ve şehirlerde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında yer alan kurumlarda ücretsiz yabancı dil öğrenimi görebilme imkanına sahip oluyorlar. BAU Global iletişim ağında yer alan, 4 kıtada 10 ülkeye yayılan 9 üniversitesi ve 3 dil okulu başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyorlar” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ