İmalatta CNC 4 Eksen Hızı!

19 Mart 2018 371 views 0

Son yıllardaki demir çelik alanında yatırımlarla birlikte kendi sektörlerinin de gelişme gösterdiğini belirten HAKSAL Makine Genel Müdürü Salim Akkülah, 4 eksenli dikişleme ünitesiyle ürün teslim süresinin kısaldığı gibi kalitenin de arttığını söyledi.

 

Her geçen yıl müşteri yelpazesinde önemli artış olduğunun altını çizen Haksal Makine Genel Müdür Salim Akkülah “Bizim makine yedek parça imalatında bir-iki yıldır gelişme içerisine girdi. Biz de bu gelişmeden payımızı alarak ve ciromuzu yükseltmemizin yanında gelen taleplere zamanında hizmet sunabilmek için makine parkımızı güçlendirdik. CNC 4 eksen dikişleme merkezi ünitesi aldık. 4 eksen dikişleme merkezi ünitesiyle kapasitemizi ve hızımızı ürün çeşitliliğimizi arttırdık” dedi.

 

Sektörde pazar payımızı attırmak için gerekli yatırımları yapmaya devam edeceklerini ifade eden Akkülah “4 eksenli dikişleme makinesiyle oluşturduğumuz ünite sayesinde çok özellikli ve işlediğimiz ürüne ayrı bir kalite getirdi. Çok değişik spesifik tarzda parçalar yapabilecek kapasiteye sahip. Üretim hızı ve kalitesinde artış oldu. Parça başı üretim süresini ciddi anlamda aşağı çektik. Bizim sektördeki en büyük sorunlardan biri parçaların tedarik süresidir. Biz bu sayede daha kısa sürede ürün teslimini yapabilir konuma geldik. Bu makineyle müşteri memnuniyetini arttırdık. Her türlü kalıpları da bu makinede yapma şansını yakaladık” diye konuştu.

 

Demir çelik sektöründe son dönemde önemli gelişmeler yaşandığına da dikkat çekerek, bu çerçevede kendi sektörlerinde de önemli hareketliliğin yaşandığını dile getiren Salim Akkülah “Bölgenin en canlı sektörü olan demir-çelik sektöründe büyük firmalarımızın yaptığı yatırımlar canlılığı arttırdı. Önemli gelişmelerin yaşandığı çelmik sektörü, bizim sektörü de olumlu etkiledi. Bu anlamda potansiyel ve yatırımlar arttı. Buna bağlı olarak da bizim iş hacmimiz gelişti. Sektör de kendi başına da büyüme gösteriyor. Bu yatırımlarla yaşanan gelişmelerdeki pazar payımız arttırmak için hızlı üretim yapmamız gerekiyor. Eski konvansiyonel yollarla 6 saatte yapılan bir parçayı şu anda bir veya yarım saatte işleyebiliyoruz. Bu makinemizle üretim süresini minimize ettik. Gelişen piyasaya daha iyi ve hızlı hatip edebiliyoruz. Şu anda daha kapsamlı ve makineleri bünyeye almak için bazı girişimlerimiz var. Süreç içerisinde bunları gerçekleştirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

 

Sektörde büyümek için bazı projelerinin de bulunduğuna sözlerine ekleyen Salim Akkülah şunları kaydetti: “Anahtar teslimi projeler de yapıyoruz. Madencilik sektöründe büyük çamur pompaları üretimi yapıyoruz. Yedek parça üretimi dışında şu anda sadece o tesis imalatı üzerinde çalışma yapıyoruz. Emin adımlarla ilerleyişimi sürdüreceğiz. Bölgedeki gelişmelere paralel olarak biz de firma olarak bazı projelerimiz vardır”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ