İki İlçeye Bir Şehir Kulübü

24 Temmuz 2018 202 views 0

İskenderun Şehir Kulübü’nün Arsuz Karaağaç sahil yolu üzerinde kendine özgü mimarisiyle inşa edilen yeni sosyal tesisi iki ilçenin kaymakam ve belediye başkanlarının da katıldığı bir törenle hizmete girdi.

 

İskenderun’da dört yıl önce faaliyete başlayan İskenderun Şehir Kulübü, en ciddi icraatı olan sosyal tesis binasının inşaatını tamamlayarak hizmete sundu. 67 aylık bir inşat sürecinin ardından tamamlanan Şehir kulübü sosyal tesisi, bölgeye kazandırıldı. Açılış törenine Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Arsuz Emniyet Müdürü Halil Karabacak, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da katıldı.

 

İşadamları ve seçkin davetli grubu ile üyelerin hazır bulunduğu açılışta konuşan Şehir Kulübü Başkanı Semir Yıldız, İskenderun ve Arsuz insanlarına neler katabilecekleri düşüncesiyle yola çıktıklarını hatırlatarak “Bölgeye yakışır bir sosyal tesisin temelini arttık. Hatay’ımızın en güçlü sivil toplum kuruluşlarından biri olmanın, koca bir çatı altında güzel insanlarla aynı yöne bakmanın onurunu yaşıyorum” dedi.

 

Sosyal tesisin projesinde emeği geçenleri de tek tek dile getiren Semir Yıldız, “Bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen yatırımcılarımız, Cem Öksel, Gökhan Söylemez, eserin ortaya çıkmasında gönülden emek veren mimarlarımız, Çağrı Aytaş, Cemil Karaoğlan, Rasim Kavvas, Özlem Belli, Nilüfer Yolcu’ya, yapımında maddi destek olan Şemsettin Öz, Alihan Aslan, Ahmet Eren, Alper Davut ve yönetim kurulu üyelerimiz ile kulüp üyelerine teşekkür ederim. Bunun yanında özellikle ayrı bir parantez açarak Arsuz Belediye Başkanı, abi gibi gördüğümüz Nazım Culha’ya, her zaman bana rehber olan, cesaret veren babam Sami Yıldız’a da ayrıca minnet borçlu olduğumu ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.

 

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, İskenderun Şehir Kulübü’nün her iki ilçeye de hizmet verecek, kısa süre içerisinde, hızlı bir şekilde gelişen proje ile tamamlanan çok şık bir yapı kazandırıldığını belirterek “Bu projeden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ama sevgili kardeşim Semir Bey’in bu konuda ve yönetim kurulu üyelerinin çok ciddi bir katkıları var. Bu kadar güzel bir tesisi ilçemize, tabi ki İskenderun’umuzda kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Biz zaten İskenderun ve Arsuz ortaklaşa yaşayan iki şehirdik. Bunları birbirinden ayırt etmek mümkün değil. Burada ticaret yapan insanlarımız İskenderun’da ikamet ediyor” diye konuştu.

 

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de, bu muhteşem eserin oluşmasında emeği geçenleri tebrik ederek, tesisin Arsuz ve İskenderun’un cemiyet hayatına renk katacağını ve güç vereceğine inandığını söyledi.

 

İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk ise, bu tesisle İskenderun ve Arsuz’da gençlerin neler yapabileceklerini ortaya koyduklarını belirterek projeyi çizen mimarlara ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

 

Kaymakamlar, Soytürk, Sarı, belediye başkanları Seyfi Dingil ve Nazım Culha, İTSO Başkanı Yılmaz, Kulüp Başkanı Keskin birlikte açılış kurdelesini keserek sosyal tesisin açılışını gerçekleştirdiler.

 

4 bin 500 m2 alan üzerinde inşa edilen sosyal tesiste, açık ve kapalı restoran, çocuk bahçesi, cep sineması, oyun salonu bulunuyor. Önümüzdeki günlerde bu tesise ek olarak da çocuk kulübü binasının da inşa edileceği bildirildi. Açılışın ardından başkan Keskin, protokol üyelerine tesisi gezdirirken bilgiler de vermeyi ihmal etmedi. Bu arada tesisi gezen Kaymakamlar, Soytürk ve Sarı, kozlarını bilardo oynadı. İki kaymakamın mücadelesi davetliler tarafından ilgiyle takip edildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ