Her Keseye ve Tarza Uygun

05 Aralık 2018 25 views 0

Bayanların vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer alan çanta ve takı-toka, çeşitleri, iş kadını Hande Memo’nun açtığı işyerinde müşterilerin beğenisine sunuluyor. Mağazada, her zevke, kesime ve bütçeye uygun çanta ve aksesuar bulunuyor.

 

Açtığı mağazayla iş hayatına atılan Hande Memo, bu sektöre bir anda aldığı kararla girdiğini belirterek “Ticareti ve iş kadınlığını gözümde çok büyütüyordum. Aldığım bu kararın fikrini, rahmetli kayın babam merhum Mehmet Memo’ya açınca büyük desteklerini aldım. Ama vefatından dolayı açılışı yapmakta geciktik. Tek üzüntüm, kayınbabamın burayı görmemesi oldu” dedi.

 

Kayın babası rahmetli olduktan sonra eşim ve kayınvalidesinin tam desteğiyle cesaret alarak özellikle bayanlara yönelik bir iş kolunda iş hayatına atılmak için bu yola çıktığını ifade eden Hande Memo “Zorlanacağımdan endişe duyuyordum ama bana verilen destek sayesinde, büyütülecek bir şey olmadığını gördüm. Geniş bir çevrede olduğu için endişelerim ve karamsarlığım ortadan kalktı” diye konuştu.

 

Genç girişimci Hande Memo, bu işe girerken planlamasını her kesime ve zevke uygun ürünü müşteriye sunmak üzerine yaptığını vurgulayarak “Ön hazırlık ve araştırmalarım sonrasında mağazamızı açtık. Mağazamızda çanta ağırlıklı çeşitler bulunuyor. Bunun yanında aksesuarla birlikte kombin oluşturduk. Ürün çeşitliliğini de araştırarak getiriyoruz. Çanta ve diğer aksesuarlarımız, İstanbul ve İzmir’den geliyor. Kalite ve tarz olarak her kesime uygun olmasına özen gösterdik. Daha çok insanların nelerden hoşlandığına bakarak ürünlerimizi çeşitlendiriyoruz. Ürünlerimizin tamamı dikkat çekici ve zarif olduğundan müşteri beğenisi konusunda çok güzel tepkiler alıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Sektördeki trendleri yakından takip ettiğini de aktaran Hande Memo şunları söyledi: “Sürekli bilgisayar başında internetten çanta, takı ve tokalardaki son moda ürünleri tercih ediyoruz. Tabi ki bunun yanında müşterilerimizin de tarzına göre ürünlerimizi çeşitlendiriyoruz. Sadece bir kesime hitap etmek istemiyoruz. Mağazamızda, genç, yaşlı ve orta yaşlıların alışveriş yapmalarını sağlamak için geniş bir veri tabanı oluşturduk. İlk kez iş yaptığım için çok heyecanlıyım. Bu heyecanım beni işe daha bir sıkı sarılmamı, konsantre olmamı ve müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmamı sağlıyor. İtiraf edeyim ki, müşteri mağazamıza geldiğinde beğenmeden boş çıktığına çok şükür rastlamadım. Çünkü bol çeşit ve her tarzı ürün yelpazesine sahibiz.”

 

Aldığı cesaret ve destekle ufkunun daha da geliştiğinin altını çizen Hande Memo “Önce butik bir şekilde piyasaya giriş yaptık ama aile ve çevre desteğini arkamızda görünce geleceğe dair hedef büyütmeyi planlıyoruz. Bundan sonra her yerde bulunmayan çorap ve taytları ürün gamımıza eklemek istiyoruz. Fiyatlarımızı her zaman piyasadan biraz daha aşağıda tutmaya azamı gayret edeceğiz. Farkımız, başta kaliteli ürünün ucuza sunmak. Her kesimin tarzını burada topladık” şeklinde sözlerini tamamladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ