“Hatay Sirkülasyon Potansiyeli Yüksek Destinasyon”

25 Mayıs 2018 428 views 0

Sirkülasyon potansiyeli yüksek bir destinasyona sahip olunmasına karşın Hatay, yakın coğrafyada 7 yıldır devam eden komşudaki iç savaşın oluşturduğu algıya dikkat çeken İSOS Otel işletmecisi Onur Bayır, sektör yatırımcıları ile turist ilgisini aşağı çektiğini söyledi.

 

Geçen yıl İSOS Otel olarak iyi bir sezonu geride bıraktıklarını ifade eden işletmeci Onur Bayır, “İşletme olarak istediğimiz başarıyı elde ettiğimize inanıyorum. Yalnız, işletme olarak bizim düşüncemiz, her geçtiğimiz seneyi, bir önceki senenin bir alt basamağı olarak görerek hareket ediyoruz. Bu sezonda da sirkülasyonun daha fazla olacağına yönelik kuvvetli bir inancımız var” dedi.

 

İşletme olarak oda kalitesi, müşteriye hizmet kalitesi açısından yaptıkları birçok değerlendirmenin bulunduğunu belirten İSOS Otel işletmecisi Onur Bayır, “Bazı düşüncelerimiz var onları da devreye sokacağız. Standart olarak 60 odamız var. Sezonda her türlü bu odaların tamamını dolduruyoruz. Münferit misafirler için günübirlik aquapark tesisimiz havuzumuzun yanında düğün, nişan, iş toplantıları gibi organizasyonlarımız ile ilgili gelen talepleri de en üst noktada karşılamaya çalışıyoruz. Organizasyon talebiyle alakalı otelimizin yanında bulunan arazimizi de değerlendiriyoruz. Bu talebi karşılayabilmek adına o yeri açtık. Yaklaşık 5 dönüm olan arazimizle birlikte taleplere çok rahat karşılık verebiliyoruz. Bir kısmı otopark, bir kısmı deniz kenarı ve diğer bölümde de kır düşünü gibi organizasyonlara tahsis ediyoruz” diye konuştu.

 

Parasailing başta olmak üzere deniz sporlarıyla alakalı sürekli sıcak tutukları bu projeyi bu yıl hayata geçirmeyi çok istediklerini ifade eden Onur Bayır, bu sezona yetişmese gelecek sezonda halkın bu alandan da rahatlıkla faydalanabileceğini, yan taraftaki arazilerini de bu projeler için değerlendireceklerini vurguladı.

 

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın sezon dışında kalmasının sektör açısından olumlu etkileyeceğine vurgu yapan İSOS Otel işletmecisi Onur Bayır “Bu sezon daha fazla sirkülasyonun olacağını tahmin ediyoruz. Ramazan ayı nedeniyle şimdiden rezervasyonlar aldık. Aldığımız rezervasyonlardan yola çıkarak bu sezonun çok hareketli geçeceğini görüyoruz. Bu da bizim memnun ediyor. Son dönemlerde verdiğimiz hizmet kalitesine istinaden gayet olumlu dönüşler alıyoruz. Bu bölge, yaklaşık 90 günlük bir zamanı var. Bunun bir kısmını Ramazan ayı alacak. Geri klan bu süreçte 120 adet düğün yapıyoruz. İlave ettiğimiz düğün mekânıyla bu sayı 160’a çıkacağımızı hedefledik” şeklinde konuştu.

 

Hayata geçirmeyi planladıkları birçok proje bulunduğunu sözlerine ekleyen Onur Bayır şunları söyledi: “Yaptığımız projeler bütçesel olarak kendimiz karşılıyoruz. Mongolof tatil villa, konaklama tesis projelerimiz. Bunu da en kısa zamanda hayata geçirmeyi planlıyoruz. İnsanların buraya yönelebilmek için siyasilerin önayak olması gerekiyor. Kalifiye eleman Antalya ve Ege sahillerindeki tesisleri kabil ediyor. Burayı turizm kapsamında olmaması kalifiye elemanı da kaçırtıyoruz. Bölgenin turizm kapsamına alınmaması gelişmekte olan sektörün önü kesiliyor. Kapsam içerisinde olsaydık tüm planlamalar ve projeler çok daha rahat hayata geçirilebilirdi. Bölge ne kadar ışık yakarsa turizmciler de o kadar ışık yakar. Planlamalar, düşünceler daha hızlı hayata geçer…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ