Hatay Girişim ve İş Dünyası Zirvesine hazırlanıyor

06 Kasım 2018 89 views 0

Doğu Akdeniz Sanayici ve İş adamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Ekinci, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından ’22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nin Hatay’da yapılacağını açıkladı.

Antakya Konak restoranda düzenlenen toplantıya, DASİFED Başkanı Faruk Ekinci başkanlığında yönetim kurulu üyeleri, Hatay İş Adamları Derneği (HASİAD)Başkanı Gökhan Alkan, Arsuz İş adamları Derneği (ARİAD) Başkanı Adnan Ağır, Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİD) Başkanı Rana Atalay, KAGİD üyesi Belgin Ünal, Akdeniz Tüccar ve Sanayici İş Adamları Derneği (ATSİAD) Genel Sekreteri M.Fatih Bereketoğlu, ARİAD Başkan yardımcısı Kerem Özdemir katıldı.

Ekinci, DASİFED’in gönüllülük esasına göre kurulmuş, Türkiye’nin en büyük ekonomik temsil gücüne sahip bağımsız sivil toplum kuruluşu olan TÜRKONFED’e bağlı federasyonlardan biri olduğunu söyledi.

Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretmek ve Türkiye’nin ileri doğru büyümesini el birliğiyle sağlamak istediklerini ifade eden Ekinci, Hatay’ın Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı yaşadığı sıkıntıları bir nebze ortadan kaldırmak ve ülkenin ekonomisini ele almak için TÜRKONFED’in 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nin 16-17 Kasım tarihleri arasında yapılacağını kaydetti.

Hatay’da düzenlenecek TÜRKONFED’in 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesine Türkiye’nin önde gelen 300’ün üzerinde iş insanın katılması bekleniyor.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ