Hangi Hallerde Estetik Operasyon Yapılmalı?

19 Mart 2018 307 views 0

La Femme Güzellik Merkezi sahibi Dr. Şükrü Turan, her insanın doğası gereği bilinçaltında beğenilmek ve onaylanmak istediğinin, bugünün dünyasında kişilerin bu ihtiyacının karşılanmasında estetik operasyonların büyük rol oynadığını söyledi.

 

Fiziksel güzelliğin insanlık tarihi boyunca her zaman önemli bir kavram olduğunu belirten Dr. Şükrü Turan, estetik yapmak isteyen birçok kişinin ‘İstediğimiz gibi olacak mı?’ sorusunun sıklıkla sorulduğunu hatırlatarak, bu konuda birçok önerilerde bulundu.

 

La Femme Güzellik Merkezi sahibi Dr. Şükrü Turan, kişinin kendinde beğenmediği ya da kusurlu olduğunu düşündüğü fiziksel özelliğini estetik operasyonlar sayesinde değiştirme yoluna başvurabileceğine değinerek “Peki estetik operasyonlara başvurduktan sonraki süreç, ruhsal olarak nasıl işliyor? Fiziksel güç, karşı cinsin dikkatini çekebilmek, toplumda kabullenebilmek gibi unsurlar için oldukça büyük önem taşır. Bir topluluk içinde yaşamak yani sosyalleşmek, kişinin ait olma, kabul ve onay görme ihtiyacını karşılar. Fiziksel kusurlar zaman zaman insanlar tarafından topluluk içinde dışlanma, alay edilme ya da yalnızlaştırmaya neden olabilmektedir. Bu da kişinin özgüvenini derinden sarmaktadır. Kişi olumsuz beden algısı nedeniyle özgüven sorunları yaşamaya başlar ve estetik operasyona başvurur” dedi.

 

Kendilik algısındaki bozulma ve mutsuzluk durumu aşırıya kaçmadan sadece fiziksel bir durumla alakalıysa estetik operasyonların çoğu zaman olumlu sonuç verdiğini ifade eden Dr. Şükrü Turan “Bir ünlüye benzeme isteği, tekrar tekrar estetik operasyona başvurma ve tatminsizlik duygusu gibi durumlar sağlıklı değildir. Kişi böyle bir durumda, sevdiği ya da beğendiği biriyle bire bir benzeme isteği içerisindedir. Çünkü olmak istediği kişi ünlü, sevilen ve beğenilen bir insandır. Kendisi de ona benzerse onun kadar sevilen ve beğenilen biri olacağı düşüncesi gibi gerçekçi olmayan bir düşünce içerisindedir. Bu gibi durumlarda psikolojik yardım gerekebilir. Bunun yanında kişi kendini iyi sağlıklı görebilir ve bu estetik bütünlüğün yarattığı özgüven ile daha mutlu hissedebilir. Günümüzde estetik cerrahi operasyonlarına nazaran küçük dokunuşlar ile elde edilmiş cerrahi dışı medikal estetik uygulamalar gün geçtikçe dana fazla yer bulmaktadır” diye konuştu.

 

KIŞIN PEELİNG YAPILIR

Kliniklerinde 12 yıldır gelişen bilimsel zeminde var olan uygulamalar ile bu anlamda insanın sağlıklı güzelleşmesini sağlayıcı minimal girişimsel işlemler yapıldığını anlatan Dr. Turan “Bu minimal uygulamalar, botox, dolgu, PRP (kök hücre), mezoterapi, mezolifting, örümcek ağı, somon DNA, altın iğne, (freaksiyonel radyo frekans) ile kişinin yaşlanma sürecini yavaşlatılmakta, daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşur. Bu küçük dokunuşlar dışında çeşitli bakım uygulamaları vardır. Bunlar vücut ve cilt bakımı olarak sınıflandırılabilir. Cilt bakımı uygulaması sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da önemlidir. Cildin yaşlanmasını engeller, yağ dengesini düzenler. Ayrıca kimyasal peeligte bir cilt bakımı uygulamasıdır. Tam da bu mevsime uygundur. Aylık kimyasal peeling uygulaması cildin lekelenmesini, kırışmasını engeller. Cildi güçlendirir. Kışın uygulanması gerekir. Mevsimi geçmeden uygulamasını öneriyoruz. Vücut bakımında yaptığımız uygulamalar ise bölgesel zayıflama olarak kişiye özel vücut analizi yapılarak uygun programlar sunmaktayız. Bu uygulamaların başlıcaları selülit tedavisi, karboksiterapisi, çatlak ve sarkma tedavi, lipoliz, selülit mezoterapisi, twin(vakum) elektro terapi, power plote, cavitasyon, lenf drenajdır. Kliniğimizde uzman kadromuz ile belirttiğimiz tüm uygulamalar yapılmaktadır” şeklinde bilgi verdi.

 

Makyajın kadın bakımının en önemli parçalarından biri olduğuna da dikkat çeken Dr. Şükrü Turan şu bilgileri verdi: “Günlük hayatı kolaylaştırmak adına kalıcı makyaj son dönemlerin vazgeçilmezi haline geldi. Cildin üzerine doğal pigmentlerin yerleştirildiği makyaj uygulamalarıdır. Uygulama olanları genellikle kaş, dudak ve gözlerdir. Kalıcılığı kişiden kişiye farklılık gösterir. Kliniğimizde kişiye özel lokal anestezik kremlerle acısız ve tek kullanımlık iğnelerle doktor kontrolünde tamamıyla hijyenik uygulama yapılmaktadır. Kliniğimizdeki diğer uygulamalardan biri de lazer uygulamalarıdır. Lazer, cildi güçlendirme, leke gidermenin dışında kılın tamamen ortadan kaldırılması olarak tanımlanan epilasyonda da kullanılır. Dünyada dört tip lazer epilasyon sistemi vardır. Bu sistemler, Alexandrite, diode, NDYAG, IPL’dir. Kliniğimizde dört sistem bulunmaktadır. Tüm cilt ve kıl tiplerine lazer epilasyon yapabilme imkanımız vardır. Merkezimizde bulunan lazer epilasyon cihazlarımız uluslararası güvenlik sertifikalarına (FDA ve CE) sahiptir.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ