“Güzellikte İlkleri Yapıyoruz”

25 Mart 2019 32 views 0

Adını verdiği güzellik atölyesiyle, sektörde yeni trendleri de beraberinde getiren güzellik uzmanı Özge Aytaş, yurt dışında freelance çalışmalar yaparak kalıcı makyaj uygulamalarla birlikte kaş, dudak ve eyeliner çalışmalarında başarılı sonuçlar aldıklarını söyledi.

İskenderun’da köklü bir ailenin ferdi olduğunu belirten Güzellik atölyesi sahibi Özge Aytaş otomotiv, mobilya gibi bayiliklerin yanında İskenderunspor’u şampiyon yapmış Şaban Yılmaz’ın kızı olarak çok farklı bir sektörde girişimci iş kadını olma yolunda her zaman desteğini aldığı ailesinin sayesinde bu noktaya geldiğini ifade etti.  

Güzellik ve kozmetik sektörüne yurtiçi ve yurtdışında birçok ‘long time liner phiacademy’ akademilerinden eğitim sertifikaları bulunan Güzellik uzmanı Aytaş, “Suudi Arabistan’da, ilk deneyimlerim freelance çalışmalar yaparak kalıcı makyaj uygulamalarında kendimi keşfettim. Kaş, dudak ve eyeliner çalışmalarında başarılı sonuçlar alarak en iyiler arasında yerimi aldığımı düşünüyorum. Medikal güzellik uzmanlığı eğitim ve kariyer danışmanlığını devam etmekle birlikte Nişantaşı Üniversitesi’nde akademisyen Berrin Çetiner’le çalışıyorum. Kariyerimde hedeflerime doğru ilerlemek ve yenilenen sektörde kendimi geliştirmekten büyük keyif aldığım için eğitim her zaman hayatımda olacak” dedi.

Kişisel bakım koçluğu hizmeti ile özel görüşmeler yaparak kişiye uygun işlemlerin ve ürünlerin seçimine yardımcı olduğunu da aktaran Güzellik uzmanı Aytaş, “Danışmanlık hizmeti verdiklerimle, birlikte bir yol haritası oluşturuyoruz. Kişiye özel altın oran estetik boyutlarında kaş tasarımı ihtiyaç doğrultusunda kaş vitamini laminasyon veya microblading uygulamalarımız var. Hizmetlerimiz arasında, kalıcı dudak ve eyeliner uygulamalarımız renklendirme çalışmaları ile hat belirginleştirme, kirpik bakımları için kirpik lifting ve kalıcı maskara uygulamalarımız, medikal cilt bakımlarında yeni nesil; hydrafacial uygulamas,ı phformula cilt yenileme prosedürleri, iğnesiz botoks peelingi, organik peelingler, balkabağı peeling, lifting bakımları, bbshine, microneedling uygulamaları ile farklı cilt tipleri ve problemlerine yönelik bakım protokolleri oluşturuyoruz” diye konuştu.

Kişinin hayatta her zaman hedeflerinin olması gerektiğinin altını çizen güzellik uzmanı Aytaş “Hedeflerimizi gerçekleştirmek için atölyemizi açarak ilk adımımızı attık. Hedeflerimiz arasında, hızla gelişen sektörü yakından takip edebilen ve öngörülü davranabilen biri olarak atölyemizde kullanılan cihaz ve ürünlerimizle İskenderun’da fark yaratacak çalışmalar yapmak. Kalite, dürüstlük ve memnuniyeti en üst seviyede hizmet anlayışıyla klinik çalışmalarda etkinliğini kanıtlamış ürünler ve hizmetler sunmak bulunuyor” dedi.

UYGULAMALARDA EZBER BOZUYORUZ Güzellik uzmanı Özge Aytaş, atölyelerinde İskenderun’da ilkleri gerçekleştirdiklerini anlatarak “Bu uygulamalarda markalarla çalışıyoruz. Yurtdışı ve yurtiçinde bilinen fakat, İskenderun’da ilk olan kalıcı makyaj markaları long time liner ve phibrows artist ünvanı alarak microblading alanında uzmanlığımı akademide teknik anlamda başarı alarak taçlandırdım. Kalıcı maskara uygulaması Türkiye’de yeni bir uygulama olup ilk olarak atölyemizde. Kalıcı makyajda kullandığım cihazlar ve ürün kalitesi ile fark yaratıyoruz. Cilt yenileme protokollerinde uyguladığımız ürünler, alışılagelmiş dermakozmetik ürünler yerine, yeni nesil farmakozmosötik ürün gamında cildin alt tabakasında etki gösteren özel bakımlar ile cilt yenileme uygulamalarımız hazinemiz diyebilirim. İğnesiz botoks peeling uygulamamızda özel bakımlarımız arasında ilk olarak atölyemizde ev bakım reçeteleri oluşturarak takviyelerimizle atölyemizde kişisel bakımlarında önemli bilinçlendirmeler sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ