Güzellik, Uzmanlık İster

19 Mart 2018 386 views 0

Adı ile markalaştırdığı güzellik merkezinde uzman ekiple hizmet veren Neslihan Sayıcı “Güzellik hizmeti, uzmanlık ister, biz de bu noktada uzman ekiple bakımı ve güzelleşmeyi isteyen bay ve bayanların hizmetindeyiz” dedi.

 

Bakım ve güzel görünüm isteyen bay ve bayanlarda her geçen gün gözlenen artışa paralel, güzellik merkezlerindeki artışı da tetikledi. İskenderun’da bu hizmeti veren merkezlerden biri de Neslihan Sayıcı Güzellik Merkezi. Aileden gelen girişimcilik ruhu ile yol çıkan Neslihan Sayıcı, güzelliğine ve bakıma düşkün sayısının geçtikçe arttığına işaret ederek “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Sözünü daha çok duymaya başladığımız şu günlerde güzelleşmek için olmasa da bakım yapılması için insanların güzellik salonlarının yolu tutuluyor. Bunun farkına varan yükseköğrenim kurumları, bu sektördeki açığı kapatmak için harekete geçti. Bilinçli ve eğitimli insan yetiştirmek için üniversitelerde de çeşitli güzellikle ilgili bölümler oluşturulmaya başlandı. Bu da sevindirici bir gelişme, en azından bizim gibi geleceği düşünen yatırımcılar, bilimsellikle yoğrulmuş uzmanları bünyelerine katmak isteyecektir” diye konuştu.

 

Güzellik Merkezi işletmecisi Neslihan Sayıcı, bakım ve güzelleşmenin sadece bayanlara has olmadığının altını çizerek düne kadar güzellik merkezlerinin az sayıda erkekler müşterilerinin arttığını, şimdilerde güzellik salonlarına erkeklerden de yoğun ilgi ve talep olduğunu belirterek erkeklerin de bu hizmeti almaya hakkı bulunduğunu söyledi.

 

Söz konusu insan sağlığı olduğu için bu gibi hizmetlerin ancak uzman tarafından verilebileceğine vurgu yapan Neslihan Sayıcı “Bizim işimiz her ne kadar bakım ve güzellik hizmeti vermek olsa da, işin başında sağlık gelir. En ufak bir hata sağlık sorununu beraberinde getirebilir. İşte biz de merkez olarak işin bu noktasını çok önemsiyoruz. Ben de kendi merkezimde kendi aletlerimle bakımımı gerçekleştiriyorum. Bu da gösteriyor ki, benim kullanmadığım aletler veya ürünleri müşteriye uygulamam. Bu anlayışla yola çıkarak, başta ben olmak üzere çeşitli eğitimlerden geçerek bu hizmeti vermeye başladık. Ekipte olanlar da gerekli olan eğitimleri almış ve uzmanlaşmış kişilerdir” şeklinde konuştu.

 

Güzellik salonu denilen yerin taşıdığı ismi hak etmesi gerektiğini de savunan Neslihan Sayıcı şunları söyledi: “Güzellik salonları incelenirken sadece fiziki görünümleri kriter alınmamalı. Kullanılan cihazlar, ürünler ve tabi ki bunları kullanacak kişilerin ehil olup olmadığı göz önünde bulundurulmalı. Güzel mekanlar tercih edilmeli. Güzelleştirmeye önce kendinizden başlamalı.  Bakımsız bir güzellik uzmanı gelen müşterileri olumsuz etkiler. Güzellik uzmanı unvanını taşıyan işyeri sahibinin önce personellerinin güzel ve bakımlı olmaları gerekmektedir. Güzellik salonlarında en önemli detaylardan biri hijyen diğeri ise karşılamadır.”

 

Profesyonel ekiple en iyi hizmeti en yüksek teknoloji, kaliteli ve marka ürünler kullanarak en iyisini sunmayı ilke edindiklerini aktaran Neslihan Sayıcı “Bizim için sağlıklı ortam, son teknolojik ekipman ve marka ürünler önemlidir. Önem verdiğimiz bir diğer nokta da müşteri memnuniyetidir.  Müşterilerimize huzurlu bir ortamda güler yüzle tüm hijyen şartlarına uyarak, en kaliteli malzemelerle en iyi hizmeti veriyoruz. Geniş hizmet yelpazemizle hak ettiğiniz özeni ve ilgiyi sizlere sunmak üzere haftanın her günü 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz.  Randevulu olarak çalışmayı özellikle tercih ediyoruz ki, misafirlerimizin zamanlarını bekleyerek harcatmayalım. Sürekli hayallerimde kadınları güzelleştirmek bakımını yapmak vardı. Kuaförlük ön plandaydı. Kişisel bakımı çok severim. Ben de gerekli eğitimi alarak hayallerimi gerçekleştirmek istedim. Dört aylık bir süre olmasına rağmen verdiğimiz hizmet bize olan güveni arttırırken, beklentileri de boşa çıkarmadık” şeklinde sözlerine noktayı koydu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ