Güney Kampüs Metin Kanmaz Anadolu Fen Lisesi 1 yaşında

25 Mart 2019 86 views 0

Eğitim-öğretimde birinci yılını geride bırakan Güney Kampüs Metin Kanmaz Anadolu Fen Lisesi Kurum ortaklarından Recep Yıldırım, güven, vaatleri yerine getirme ve insan odaklı eğitim anlayışıyla emin adamla ilerleyişlerini sürdürdüklerini söyledi.

2007 yılında Biyoloji Bölüm Başkanı Eda Yurtseven Çoban, Türkçe-Edebiyat Bölüm Başkanı Recep Yıldırım, Fizik Bölüm Başkanı Metin Kanmaz, Kimya Bölüm Başkanı Mehmet Yazar, Matematik Bölüm Başkanı Mehmet Derviş Cihat, Coğrafya Bölüm Başkanı Cüneyt Cihnioğlu’ndan oluşan ekip dershanecilikle sektöre giriş yaptı. O günden buyana yüzlerce öğrenciyi üniversiteye gönderen Güney Kampüs ekibi, dönüşüm çerçevesinde temel lise ve ardından da Anadolu ile Fen Lisesi oluşumuyla yoluna devam etti. Bir yıl önce de şehrin merkezinde bin m2’lik bahçesi, oyun alanının yer aldığı binada eğitim hizmeti vermeye başladı.

Güney Kampüs Metin Kanmaz Anadolu-Fen Lisesi Kurucularından Genel Müdür Recep Yıldırım, ilk yıllarında ortaya koydukları vaatleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Bünyemizde Anadolu ve Fen Lisesi bulunuyor. Fen Lisesi deyince akla laboratuvarlar, beyaz önlükleriyle deney yapan, mikroskop başındaki öğrenciler vs. geliyorsa evet, bunların hepsi bünyemizde var. Ama daha önemlisi temel bilimleri sevdirecek, kavratacak; gençleri bilimin aydınlığına çekecek kadrodur. Bu kadro İskenderun’un çok iyi bildiği bir kadrodur. İşte kolej olarak bu kadroya sahibiz” dedi.

İskenderun halkının Güney Kampüs Metin Kanmaz Koleji’ni tercih etmeleri için birçok nedeninin bulunduğuna dikkat çeken Genel Müdür Yıldırım “Halkımız bizi bu güne kadar neden tercih ettiğini çok iyi biliyor. Birincisi güven duygusu, ikincisi vaatlerimize sadık oluşumuz, üçüncüsü hizmet kalitemiz, dördüncüsü insan odaklı eğitim anlayışı, beşincisi süslemeci, pazarlamacı değil, sade ve işlevsel oluşumuzdur. Bu şehrin en güzel mekânlarından birine yürüyerek veya bisikletleriyle gönül rahatlığıyla gelebilecek bir noktadayız. Modern, sakin ve havadar bir konuma sahip olması, deniz manzaralı yemekhanesi ve birçok sebeplerle halkımızın tercihi olduk. Henüz ilk yılımızda önemli bir aşama kat ettik. Halkımızın karşısına Anadolu ve Fen Lisesi ile çıktık ve biz, çekirdek kadromuzun yanında oluşturduğumuz ekiple, geçmişten gelen deneyim, güvenle, yeni binada da hiçbir kuşkuya kapılmadan eğitimde yeni bir başlangıç yaptık. İskenderun, Arsuz, Payas halkının ciddi ilgisini çektik. Halkın güvenini sarsmamak ve ortaya koyduğumuz taahhütleri gerçekleştirmek için gece gündüz çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Gerek sosyal ve gerekse sportif alanlarda ses getirecek sonuçlar elde ettiklerini kaydeden Recep Yıldırım “Eğitimdeki başarımıza son bir yıl içerisinde öğrencilerimiz, yüzme, futbol, basketbol, yakın dövüş gibi spor dallarında Hatay ve Türkiye dereceleri ekledi. Bu başarılardan dolayı öğrencilerimizi kutluyoruz. Bu alandaki etkinlikleri desteklemeye devam edeceğimizi söyleyebilirim. Yarıyıl içerisinde altı konferans düzenleyerek öğrencilerimizi, medya, basın, sağlık, trafik, hukuk, edebiyat gibi alanlarda değerli uzmanlarla buluşturduk. Bu buluşmalar, öğrencilerimizin vizyonunu genişletti” diye konuştu. Yıldırım, geride bıraktıkları bir yılla birlikte 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında da aynı anlayış ve heyecanla iddialarını sürdüreceklerini ve yeni başarılara yelken açacaklarını sözlerine ekledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ