Göz Kapağı Sarkıklığı Tarih Oluyor

24 Temmuz 2018 293 views 0

Estetik uzmanı Dr. Buket Şenkaya, göz kapağı sarkıklığın gelişen teknoloji ve bilimle tarihe karıştığını belirterek, kendilerinin de İskenderun’da ilk kez böyle bir tedaviyi yapmaya başladıklarını söyledi.

 

Beş yıldan bu yana sağlık sektöründe hizmet veren estetik uzmanı Dr. Buket Şenkaya, açtığı muayenehaneyle hastalarını kabul etmeye başladı. Güzelliğin göreceli olduğuna işaret eden Dr. Şenkaya, zamanında bakımın cildi gençleştirdiği ifade ederek “Yaşlanmayın, yaş alın” sloganını geliştirerek bu konuda insanlara çağrıda bulundu.

 

Amacının ufak dokunuşlarla harikalar yaratmak olduğunu vurgulayan Dr. Şenkaya,   “Güzellik görecelidir, estetik ise evrenselliktir. Estetiğin sanatla olan ilişkisi yadsınamaz. Öncelikle bir estetik bakış açısına ve bunu uygulayabilme yeteneğine sahip olmak gerekir. Bizimle yolu kesişen danışanlarımızın en mutlu şekilde çıkması bizim yegâne hedefimizdir” dedi.

 

Göz kapağı sarkıklığına ameliyatsız çözüm getirdiğine değinen Dr. Buket Şenkaya “Muayenehanemizde bulunan plazma cihazımızla göz kapağı ameliyatları artık tarihe karışacak. Plazma enerjisi maddenin 4. hali olan plazmayı kullanan, güvenli hızlı sonuç veren ameliyat işlemlerine denk başarı sağlayan, kansız, dikişsiz bir estetik işlemidir. Plazma enerjisiyle üst göz kapağı estetiği 18 yaşından büyük her bireye uygulanabilir. Yaklaşık 20-30 dakika süren acısız bir yöntemle göz kapağındaki gevşek deri, buharlaştırır. Bir hafta içerisinde üst göz kapağı sıkılaştırarak estetik görünüme kavuşturulur. Aynı zamanda ben, sivilce ve leke tedavilerinde tek seansta başarı elde ediyoruz” diye konuştu.

 

YAŞLANMAYIN, YAŞ ALIN

İlerleyen yaşlarda cilt bakımının çok büyük önem arz ettiğini hatırlatan Dr. Şenkaya, “Cildimiz, 30’lu yaşlardan sonra hızla yaşlanmaktadır. Özellikle bulunduğumuz bölge itibariyle güneşin etkisi inkâr edilemez. Tabi ki yaşlanmamak mümkün değildir. Ancak profesyonel ellerde doğru dokunuşlarla yaşlanmak yerine en güzel yaş almamız mümkündür. 20’li-30’lu yaşlar arasında cilt esnekliğini, bütünlüğünü korumak adına mezoterapi ve PRP gibi yöntemlere başvurulabilir. Cildinize uygun bir güneş koruyucu akışkanlığı gereklidir. 30’lu yaşlardan sonra mezoterapi yöntemlerinde artık hyaluronik asit içerikli preparatlara başvurulur. Burada profilaksi açısından botoks, hacim kaybeden bölgeler için de dolgu devreye girer. Burada yanlış bilinen bir noktaya değinmek gereklidir. Botoks, çizgiler yerleşmeden, artmadan yapılmalıdır. Erken yaşta başlayan kişilerde kırışıklıklar çok daha az gelişir. 40 yaşlarda yüzümüz hacim kaybeder, yer çekiminin etkisiyle sarkmaya başlar. Antiaging, mezolifting içerikli mezoterapi, kremler devreye girecektir. 40-50 yaşlarından sonra da dolgu, ip askı yöntemlerine başvurmak gerekmektedir” şeklinde konuştu.

 

ZAMANI EN AZ 5 YIL GERİYE ALIN

Yüz bakımı konusunda ip askı yönteminin çok yararlı olduğuna dikkat çeken Dr. Şenkaya şunları söyledi: “İp askı yöntemiyle tek bir iğne girişinden yüzünüze gerekecek sayıda ipler acısız bir şekilde bırakılır. Bir ay sonrasında yüzde ovalinde ciddi bir toparlama ve sıkılaşma sağlanır. Kullanılan ipler polikaprolaktan içerdiğinden üç yıl dayanmaktadır. Bu yöntemle zaman en az beş yıl geriye atılmış oluyor. Bu ve buna benzer soruları açtığım sosyal medya hesabımla cevaplandırmaya hazırım. Bunun için de vatandaşlar, drbuketşenkaya instigram hesabımı takip edebilirler veya Aura Estetik ve Güzellik Merkezi danışmanlık hattı olan 0 326 613 43 43 numarayla bana ulaşabilirler”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ