Gösterişli Düğünler Aut!

25 Mayıs 2018 314 views 0

İskenderun’daki organizasyon firmalarının büyük kentlerdeki firmaları aratmayacak, bilgi, birikim ve malzeme donanımına sahip olduğunu dile getiren Nur Organizasyon sahibi Nur Yanık, çiftlerin yeni trendinin gösterişten uzak, sadelikten yana bir tören olduğunu söyledi.

 

Yeni sezona yeni mekanında girmeye hazırlanan Nur Organizasyon, 250 m2’lik yeni merkezinde hizmet vermeye kaldığı yerden devam edecek. Yıllardır faaliyet gösterdikleri mekanlarının artık gelen taleplere cevap veremez hale geldiğini ifade eden Nur Organizasyon Sahibi Firma sahibi Nur Yanık “Bölgede ilklere imza attığımız sektörde her geçen gün verdiğimiz hizmetler, eski yerimizde gelen taleplere cevap veremez noktaya geldi” dedi.

 

Organizasyon sektörünün geniş bir mekan ve zengin ürün çeşidi gerektirdiğini vurgulayan Nur Yanık “Mareşal Çakmak Caddesi’nde geniş bir mekana geçmek durumunda kaldık. 250 m2’lik alanımızda ürünlerimizi teşhir etme imkanı bulurken, müşterilerimize de daha sağlıklı bir sunum yapma fırsatını yakaladık. Organizasyon faaliyetleri geçen yıllara nazaran gelişiyor, genişliyor. Daha önceleri organizasyon denince akla sadece düğünler gelirdi ama şimdi, doğum günleri, evlilik yıl dönümleri, evlilik teklifleri, bebek doğumları, hastane süslemeleri, iş toplantıları da bu sektörün içine girdi. Bu sezon da beklentiler çok büyük,  talepler gelmeye başladı. Geçen yılki hareketliliği göz önünde bulundurarak yeni yatırımlara girdik, ürün çeşitliliği ile birlikte personel sayısını arttırdık, amacımız taleplere en iyi şekilde cevap vermektir” diye konuştu.

 

Bölgede ilklerin Organizasyonlarını gerçekleştirdikleri için ilginç ve çok orijinal taleplerin geldiğini de vurgulayan Nur Yanık “Biz de bunları her zaman başarıyla yerine getirdik. Örneğin Antakya’nın köyünün bir çiftliğinde kuru lavantalarla yaptığımız bir düğün vardı. Çiftlikte ilk düğünümüzdü ve çok büyük haz aldık. İsos Otel’de ilk kez sahne üstüne ışıklı süslemeyi yaptık. Bu da çok tutuldu ve birçok firma bunu yapmaya başladı. Kır düğün modasını biz başlattık. Büyük şehirlerdeki organizasyonların tamamını yapabilecek bilgi, birikim ve donanıma sahibiz. Firma olarak her sene fuarları takip ediyoruz yeni trendlerden haberimiz oluyor. Bu vesileyle de kendimizi geliştiriyoruz. Sektörde moda neyse onu anında İskenderun’a getiriyoruz. Buna rağmen halen büyük şehirlerden firma getirerek hizmet alımına devam ediliyor. İskenderunlu bize güvenmeli. Her türlü talebi yerine getirecek güce sahibiz. Kısacası hayallerini gerçekleştirmek için bize inansınlar ve güvensinler” şeklinde konuştu.

 

TREND SADELİK

Çok şaşalı, çok teferruatlı karmaşık düğünler yavaş yavaş yerini sadeliğe doğru bıraktığını da aktaran Nur Yanık şunları kaydetti: “Düğünlerde son iki yıldır trend sadelik, daha doğala doğru gitme yolunda. Yani, süslemelerde ahşap malzeme kullanımı daha revaçta. Kantri düğünler, ayakta nikahlar ağırlıkta. Geçmişteki gibi şaşalı düğünler artık çok az yapılıyor. Gazeboların modası kalktı. Doğallık ve natürellik ilk planda”

 

Yaklaşan Ramazan ayı nedeniyle iftar organizasyonlar için her türlü talebi yerine getirecek durumda olduklarına değinen Nur Yanık İlahi grubu, semazen ve neyzen tedariki yapabileceklerini de sözlerine ekledi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ