Gelecekten Umutluyuz

06 Mart 2018 324 views 0

RE/MAX ADA Gayrimenkul Müdürü Gizem Akyüz Zaroğlu, 2018 yılından umutlu olduklarını dile getirerek, özellikle geçen yılın ilk üçüncü çeyreğine bakıldığında bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığındaki artışa vurgu yaparak sektörde geleceğe dair umutlu olduklarını söyledi.

 

RE/MAX ADA Gayrimenkul Müdürü Gizem Akyüz Zaroğlu geride bıraktıkları 2017 yılı inşaat ve gayrimenkul sektöründe her sene olduğu gibi bu yılda da pazar payı ve Türkiye’nin sosyo-ekonomik yapısıyla ilgili ön görülerini kamuoyu ile paylaştı.

 

Gizem Akyüz Zaroğlu, 2018 yılı inşaat sektörü açısından çok olumlu gelişmelerin yaşanacağı bir yıl olacağına vurgulayarak “2017’nin ilk üçüncü çeyreğinde bir önceki yılın aynı döneminde zincirlenmiş hacim endeksli olarak gayrimenkul sektörünün özellikle arsa paylarında toplam katma değerin yüzde 2,8, sanayi sektörünün yüzde 14,8, inşaat sektörünün ise yüzde 18,7 oranında artmış olduğunu görüyoruz. Bu durum inşaat sektörünün büyüyen yapısının 2018 yılında devam edeceğini gösteriyor” dedi.

 

Yatırımcıların olabildiğince yükselen maliyet fiyatlarının inşaat sektörüne yansıtmamaya çalıştıklarını dile getirdiklerini anlatan Gözem Akyüz Zaroğlu “Sağlanan özveriler ile 2017 yılı inşaat sektörünün çok yara almadığı bir yıl oldu. RE/MAX ADA İskenderun olarak 10 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak gayrimenkul ve inşaat sektörünün ilk ve kurumsal markası bilinirliğinde önemli bir kurum oldu. Yılların getirdiği kurum kültürü ve yönetim anlayışımız gereği bölgemizde gayrimenkul sektörünün yakından ve tek analizi İskenderun RE/MAX ADA Ofisi, yönetsel bir araç oldu. Markamızın uzun yıllarda yarattığı müşteri memnuniyeti ve etik değerler kavramı bünyesinde çalışma şekli ile gayrimenkul sektöründe standartları daima yukarı çekecek bir yönetim anlayışına sahiptir” diye konuştu.

 

Gayrimenkul alım-satım, kiralama, kira takibi yatırımlık gayrimenkul yönlendirmeleri ile lider olma görevini sosyal bir bilinç ile ekibiyle beraber yerine getirdiklerini ifade eden Gizem Akyüz Zaroğlu “Şirketimiz ve danışmanlarım kurumsal çalışma stratejileri ile geniş anlamda hem alıcılarımıza hem satıcılarımıza menfaat sahipliği de yapmaktadır. Bu doğrultuda çok sayıda yerli yabancı müşteri portföyümüz ile birlikte şirketimiz faaliyet ve hızlı sonuçları ile önderliğine devam etmektedir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de RE/MAX ADA çatısı altında yetişen tüm gayrimenkul danışmanlarının en önemli değerlerden birinin gerçek bilgi olduğunu bilen ve bunu uygulayan, iş ahlaklı takım arkadaşlığıdır. Tüm müşterilerimize aldığımız ya da satacağımız gayrimenkullerin alanlarında gayrimenkul raporu hazırlayarak hizmet edilmektedir. Amacımız; gayrimenkul ve inşaat sektörü ile doğru zamanda doğru hamleyi yapmaktadır” şeklinde konuştu.

 

Bölgede yaşanan savaş ortamının birçok müteahhidin plan ve programını değiştirmesine yol açtığının da altını çizen Gizem Akyüz Zaroğlu, şunları kaydetti: “Bu sıralar ülkemizin içinde bulunduğu savaş durumunu baz alarak bölgenin içinde oluyor olmamız birçok müteahhit müşterilerin plan ve programlarının tamamen değişmesine sebep oldu. Lakin bu süreç en kısa zamanda geçeceğini garanti eder, ülkemizin ve bölgemizin geçtiğimiz yıllardan daha çok iyi yerlere geleceğinin inancı içerisinde çalışıyoruz…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ