Estetik Diş Hekimliği…

05 Aralık 2018 50 views 0

Diş Hekimi Halil İbrahim Şık, dişte sağlık kadar, estetiğin de önemli olduğunu belirterek, gelişen teknoloji ile İskenderun’da her türlü vakaya müdahale edip, tedavi yapılabildiğini söyledi.

 

Eğitimini, Konya Selçuk Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra açtığı klinikle hizmet vermeye başlayan Diş hekimi Halil İbrahim Şık, İskenderun’da diş hekimlerinin bugüne kadar dental konularla ilgili her türlü sorunlarda hastalara yardımcı olmaya çalıştığını ifade ederek “Kliniğimizde, yaptığımız tedaviler arasında kron köprü protezler, kanal tedavileri, gömülü 20 yaş diş operasyonları, implant uygulamaları ve estetik uygulamalarımız bulunmaktadır. Kanal tedavilerinde kökün içerisinde kırılan metal parçalar sonucu başarısızlığa uğrayan dişlerin tedavilerini, gelişen teknoloji ve ekipman kalitesi ile gerçekleştirebiliyoruz. Bu vakalarda kök içerisinde kırılan parçalar çıkartılarak kanal tedavilerini yenileyerek dişi sağlıklı hale getiriyoruz” dedi.

 

Bugünün teknoloji ve gelişmesiyle hastalara mükemmel estetiğin sunulabildiğine değinen Diş Hekimi Şık “Daha önceleri porselen sistemlerin yeterli dayanımı olmadığı için porselene destek amacıyla altyapı olarak metal kullanılıyordu ve metal destekli porselen kronlar yapıyorduk. Gelişen malzeme kalitesi sayesinde metali ortadan kaldırarak zirkonyum destekli porselen protezler üretilmeye başlandı. Zirkonyum protezler estetik bir görünüme sahip olsalar da; ışık geçirgenliği açısından bazı sorunlar göstermekteydi, bazı vakalarda istenilen estetik yakalanamıyor. Bu nedenlerden dolayı Emax-Emperss dediğimiz full porselen sistemlere yöneliyoruz. Özellikle Smile desing, yani gülüş tasarımı vakalarımızda full porselen sistemleri sıklıkla kullanıyoruz. Birçok vakada prepless dediğimiz dişleri hiç kesmeden, yapısına zarar vermeden üzerlerine yaprak porselen lamina kronlarımızı hazırlayıp yapıştırıyoruz. Bu sistem ışık geçirgenliği, doğal görünüm ve estetik açıdan bize birçok avantajlar sağlıyor” diye konuştu.

 

Bu vakalarda prova aşamasında hastalara kullanacakları dişleri gösterdiklerini de dile getiren H. İbrahim Şık “Tedavi sürecinde dişlerin son halini canlı olarak ağız içerisinde görebilme ve bazı değişiklikler yapabilme fırsatı sunabiliyoruz. Provada dişlerin son haline karar verdikten sonra istenilen dişleri bire bir özel cihazlarda üretip uyguluyoruz. Prova aşamasında hastalarımız istedikleri dişleri gördükten sonra karar vermeleri kolaylaşıyor. Bu şekilde yepyeni bir gülüşe sahip olunabiliyor” şeklinde konuştu.

 

Hekim Şık, tedavilerde kullandıklarını materyallere de vurgu yaparak şöyle konuştu: “Kullandığımız materyaller ise son derece özel ürünler. Estetik uygulamalarda, sağlık kadar ürün kalitesi büyük önem taşımaktadır. Gelişen teknoloji ve materyal kalitesi bizlere lamina, yaprak porselen ve gülüş tasarımı vakalarında full porselen sistemlerin başarılı bir şekilde kullanımını sağlıyor.  Bu bağlamda hem teknolojinin avantajlarından yararlanıyor hem de ürün kalitenin üst düzey olmasıyla son derece başarılı bir sonuç elde edebiliyoruz…”

 

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak uyarılarda da bulunan Şık, “Hastalarımız genelde ne kadar çok dişlerini fırçalayarak ağız hijyenine dikkat etseler de birçok dental sorunla karşılaştıklarından yakınıyorlar. Dişler ve komşu dokuların sağlıklı bir şekilde idamesi için “doğru bir şekilde” diş fırçalamak ve diş ipi kullanımı çok önem arz etmektedir. Günümüzde gelişen tedavi tekniklerimiz sayesinde de dental problemleri başarılı bir şekilde çözebiliyoruz. Doğru bir oral hijyen eğitiminin akabinde mevcut dental problemlerin bir an önce tedavileri sağlanarak ileride oluşabilecek daha büyük sorunların, diş kayıplarının önüne geçilebilmektedir” diye sözlerini noktaladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ