Erzin OSB’nin Temeline İlk Harç…

05 Aralık 2018 21 views 0

Hatay’ın Erzin ilçesinde yıllardır mücadelesi verilen ve 15 bin kişiye istihdam olanağı sunması beklenen Organize Sanayi Bölgesi’nin iç yollarının temeline Vali Erdal Ata ile geniş katılımlı törenle ilk kondu.

 

Erzin OSB’nin temel atma törenine Hatay Valisi Erdal Ata, İlçe Kaymakamı Ahmet Demirci, Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhteşem Vural, İskenderun OSB Başkanı Fatih Tosyalı, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, çok sayıda yatırımcı sanayici iş insanı, siyasi parti başkanları ile kent halkı ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan törende İlçe Müftüsünün dualarıyla protokol üyeleri tarafından kurdele kesildi.

 

Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhteşem Vural, 20 yıl önce 75. Yıl Organize Sanayi Bölgesi için yola çıktıklarını ifade ederek “On yıl önce Erzin on yıl önce revize ettiğimiz ilçe halkımızın, üyelerimizin, sanayicilerimizin sabırsızlıkla beklediği Organize Sanayi Bölgemize ilk kazmayı vurmaktan büyük gurur, onur ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Bölgenin en önemli sorunlarından birinin işsizlik olduğuna işaret eden Hatay Valisi Erdal Ata “Bugün ülke genelinde İŞ-KUR’a kayıtlı milyonlarca insan mevcut. Bize bir şekilde ulaşarak iş isteyen birçok vatandaşımız var. Bu sorunu çözmek her şeyden önce devletin en önemli görevlerinin başında geliyor. Dolayısıyla ben de Hatay’da göreve başladıktan sonra Erzin’le ilgili konular bize intikal ettirildiğinde burayla ilgili sorunların çözümü için elimizden gelen çabayı gösterdik” dedi.

 

15 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Genişleme alanı ile birlikte toplamda onaylanan 3.750.000 m2’lik alanı yatırım yapmak isteyen sanayicilerle buluşturma imkanını da hem ilçe hem de Hatay’a kazandırmış olacaklarını belirten Vali Ata “Ben inanıyorum ki burası bittiğinde en az 15.000 kişiye istihdam sağlayacak. Aynı zamanda ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunacak. Ben bu süreçte YİKOB (Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı)’nda çalışan Vali Yardımcımız Nursal Çakıroğlu’na ve YİKOB’taki diğer çalışma arkadaşlarımıza, ilçe kaymakamına, belediyeye, Erzin Ticaret ve Sanayi Odasına, sanayicilerimize kısacası geçmişten günümüze kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Törende iş makinesinin temel atılacak yere harç dökmesi ile sona erdi. Erzin OSB’nin ilk harcının atılması ile katılımcılar hayırlı olsun temennilerinde bulundu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ