ERC Grup’dan Vizyon Parkla Yeni Yaşam Alanı

06 Mart 2019 82 views 0

Ürettikleri yapılarla piyasalarda dikkatleri üzerine çeken ERC Ercan Grup Yapı A.Ş. inşası süren birçok özelliğe sahip yeni bir yaşam alanı haline gelecek Vizyon Park Sitesi’nin tamamlanan örnek dairenin ziyaretçilere açık hale getirildiğini söyledi.

ERC Ercan Grup Yapı A.Ş. ortaklarından İnşaat Mühendisi Kadir Ercan, inşaat sektöründeki maliyetlerin yükselmesi, daire alacak vatandaşların yanında taahhüt işi yapan firmaların aleyhine sonuçlandığını ifade ederek “Bu kadar yüksek fiyattan proje üretmek ayrı bir sorun, üretilen projelerin satılması ise apayrı bir sorun. Bankaların uyguladığı yüksek konut kredileri vatandaşların daire almasını zorlaştırıyor. ERC Ercan Grup Yapı A.Ş. olarak sektördeki zor durumu en az hasarla atlattık. Hükümetimizin de sektöre vereceği destek ile sorunların aşılacağına inancımız tamdır” dedi.

Firmaları, ERC Ercan Grup Yapı A.Ş.’nin temel prensiplerinin başında, inşaatta kullanılan malzemelerin kalitesinin geldiğine vurgu yapan Kadir Ercan, “Demir ve beton kalitesi inşaattaki önceliğimizdir. İnşaatlarımızın hiçbirinde ne olursa olsun demir ve betondan ödün vermiyoruz. İnşaatlarımızda ince işlerde kullanılan malzemelerin birinci sınıf olması özelliğimizdir. Projelerimizde ayrıca, mutfak, banyo ve ebeveyn banyo dolabı, duşakabin, spotlar, ledler standartlarımızdır. Projelerimizde dairenin bölümleri muhit ve talebe göre değişiyor. Projelerimizi her geçen gün daha da geliştirip, standartlarımızı bir önceki projeden üste çıkarıyoruz. Yeniliklere ayak uydurup projelerimizi şekillendiriyoruz” diye konuştu.

Dolar kurunun yükselmesini bahane ederek çok yüksek zam yapan malzemecilerin zamları geri çekmesi ve buna bağlı olarak maliyetlerin düşmesi gerektiğinin altını çizen Ercan şunları kaydetti: “Malzemelerdeki fiyatlar olması gereken seviyeye düşmesi durumunda daire fiyatları daha makul seviyeye gelir ve satışlar artar, sektör de canlanmış olur. Konut kredilerinin psikolojik sınırı olan %1 civarında seyretmesi gerekir. Orana sadece devlet bankalarının değil, tüm bankaların konut kredisi indirimi yapması gerekiyor”

VİZYON PARK, BÖLGENİN VİZYONUNU GENİŞLETECEK

Modern Evlerde semtinde yapımı devam eden Vizyon Park projesi hakkında şu bilgileri ortaya koydu: “Yapımı devam eden projemiz, adı gibi bölgenin vizyonunu genişletecek. Projemiz, 48 adet 160 M2, 3+1 daireden oluşuyor. Site içerisinde açık otopark, çocuk parkı, oturum alanları bulunmaktadır. Binalarımızın dışı komple ytong ile örülmüştür. Bu malzeme, hem ısı hem ses yalıtımını sağlayıp, kullanım izin belgesi için gerekli olan enerji kimlik belgesinin belirlemiş olduğu değerleri sağlar. Ayrıca dairelerimizde petek, kombi, mutfak, banyo ebeveyn banyo dolabı, spotlar, ledler, yerli granit ve birinci sınıf parke, salonda gergi tavanlar hazır halde teslim edilmektedir. Örnek dairemiz C Blok’ta bulunmaktadır. Gelen müşterilerimiz örnek dairemizi gezerek detaylı bilgi sahibi olurken, yapılacak olan tüm işlemleri yerinde görebilmektedir. Vizyon Park projemiz, 2019 yılı sonunda tamamlanıp hak sahiplerine teslim edilecektir” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ