Elit Kırtasiyede Z Kütüphane farkı

24 Eylül 2018 155 views 0

BEŞ yılından bu yana sektörlerinde bir çizgi yakalayan, Z Kütüphane ile kırtasiye sektörüne yeni bir soluk kazandıran Elit Kırtasiye ortakları Sibel Toran-Serpil Dinler Bozdaş kardeşler, ikinci şubeleriyle farklı bir tarz ortaya koyarak yollarına devam ediyor.

 

Numune Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde kurdukları Elit Kitap Kırtasiye ile sektöre 2013 yılında giriş yapan Sibel Toran- Serpil Dinler Bozdaş kardeşler, girişimci kadın ruhuyla emeğin, özverinin ve meşakkatli bir çalışmanın vuku bulduğu bir işletmede eğitime katkı sağlamak, eğitimli nesillerin yetişmesinde önemli rol oynamak için çalışıyorlar.

 

Toran-Bozdaş kardeşler, işletmelerinin topluma faydalı olabilme saygı sevgi hoşgörü çerçevesinde ‘güler yüzlü hizmet güvenli alışverişin adresi’ sloganıyla müşterilerinin taleplerini titizlikle cevap verebilmek ve rahatlıkla ulaşabilmeleri adına sektöre başlangıç yaptıkları noktada her alanda önemli birikimler edindiklerini söylediler. İkinci şubelerini de çarşı merkezi Ulucami Caddesi’nde hizmete bir süre önce açan Elit Kitap Kırtasiye, kırtasiye çeşitliliği ders kaynak kitapları ve okuma kitapları çeşitleriyle fotokopi PVC kaplama, sınav okuma gibi hizmetlerle müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

 

Z KÜTÜPHANELİ KIRTASİYE

İskenderun’da Kırtasiye sektöre ‘Z Kütüphane’ ile yeni bir konsept kazandıran Toran ve Bozdaş “Z Kütüphanede çocuklarımız nezih bir ortamda eğlenerek öğrenme, boş vakitlerinde kaliteli zaman geçirme olanağı bulacak. Butik Z kütüphane konseptli cafe hizmetiyle de işletmemiz taçlanmış oldu. Peki, nedir Z kütüphane konseptli cafe? Zenginleştirilmiş Kütüphane demek. Renkli tasarımı, bilgisayar, internet kullanım imkânı, zekâ geliştirici oyunları, kitap okuma, öğrencilerin grup çalışmalarında birlikte fikir alışverişi yapabilecekleri sakin, samimi faydalı bir ortam sağlamak adına hayata geçirilmiş bir projedir” dediler.

 

Bu konsepti sadece öğrenci ve ders odaklı düşünmediklerini de ifade eden Toran ve Bozdaş, “Dijital ve sanal ortamların çocuk ve aile arasındaki ilişkilerin kopukluğuna sebebiyet verdiği konusunda hem fikiriz. Dolayısıyla Elit Kitap Kırtasiye, Z kütüphane uygulamasıyla anne baba ve çocukların bir arada verimli keyifli vakitler paylaşabileceği ilk ve tek adres konumunda. Çocukları zaman içinde okudukları kitapların hayranlık duydukları yazarlarıyla buluşturmak istiyoruz. Onlarla iletişim kurmalarına destek olmak gibi mutluluk ve feyz verici etkinlikleri de plan ve projelendirdik” diye konuştular.

 

ŞEHİT VE GAZİLERİ DE UNUTMADIK

Vatan, bayrak ve millet için canlarıyla ve uzuvlarıyla bedel ödeyen şehit ve gazileri de unutmadıklarını dile getiren Toran ve Bozdaş kardeşler “Şehit yakınlarına, gazilerimize ve ailelerine minnet duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ilk sosyal sorumluluk projesi adı altında sadece sezonda da değil, 365 gün  (firmalar tarafından yapılan indirimli kampanyalar haricinde) kırtasiye ürünlerinde yüzde 50, kaynak kitap ürünlerinde yüzde 35 kültür kitapları ürünlerinde yüzde 30 olmak üzere indirimli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Faydalı olabilmek, eğitim ve öğretim çorbasında bizimde bir tuzumuz olsun istiyoruz. Ürünlerimizde makul fiyatlarla kaliteyi ucuza vererek bölge halkına katkıda bulunmaya Allah’ın izniyle işletmede çocuklarımızın kaliteli ve verimli zaman geçirmelerine okuma alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlayabilirsek ne alâ” şeklinde konuştular.

 

Elit Kitap Kırtasiye ortakları Toran ve Bozdaş, kendilerine fikirlerle destek veren ailelerine, dağıtıcı firmalara, yayın evlerine, pazarlamacılara, çalışma arkadaşlarına, meslektaşlarına, velilere, müşterilere teşekkür ederek sözlerini şöyle tamamladılar: “Elit Kitap Kırtasiye üretmenin, kazandırmanın, paylaşmanın, kolaylaştırmanın ve faydalı olmanın kısacası azmin dışa vurumudur”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ