Eğitimde yeni bir çizgi ‘Başak’

24 Eylül 2018 156 views 0

Bankacılıktan eğitim sektörüne geçiş yaparak aktif faaliyetlerde bulunan Bereketoğlu kardeşler, Özel Başak Anadolu Lisesi’yle geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi sürdürecek.

 

İnşaat ve izin sürecini tamamlayan Özel Başak Anadolu Lisesi 2018-2019 eğitim ve öğretim sezonun açılmasını bekliyor. Adnan ve Fatih Bereketoğlu kardeşler ile Metin Uçar’ın ortaklığıyla kurulan İskenderun Özel Başak Anadolu Lisesi, kayıt dönemini de yoğun geçiriyor.

 

Özel Başak Anadolu Lisesi kurucu ortaklarından ve Genel Müdür Adnan Bereketoğlu, İskenderun’da bankacılık sektöründe uzun yıllar mesai harcadıktan sonra ‘ana mesleğimiz’ dediği eğitim sektörüne Yaşam Sağlık ve Adalet Meslek Liselerini kurarak başlangıç yaptıklarını söyledi.

 

Genel Müdür Bereketoğlu,  eğitim sektöründe, içine girdikçe insanı daha da büyüleyen ve devamını getirmeye zorlayan bir çekim gücünün olduğuna inandığını belirterek “Bizler de bu çekim gücünün etkisi ile İskenderun’da ikinci bir yapılanmaya giderek İskenderun Final Temel Lisesini kurduk. Aynı etkinin devamı sonucu bu sene de yatırımlarımızı tamamlayıp Özel Başak Anadolu Lisesini 2018-2019 dönemine yetiştirerek İskenderun’umuzun hizmetine sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız” dedi.

 

Misyonlarının, ülkedeki geçici eğitim politikalarından etkilenmeden, Atatürkçü Cumhuriyet değerlerinin bilincinde olan ve buna sahip çıkan bir kurum kimliğini sonuna kadar sürdürmek olduğunun vurgulayan Adnan Bereketoğlu “Vizyonumuz; saygısı ve özgüveni yüksek, toplumsal ve evrensel sorunların bilincinde olan, çözüm üreten, barış yanlısı, sanatsa| ve kültürel etkinliklerin içinde olan, müzik ve Spor yapmanın gelecekteki sağlıklı yaşamının teminatı olduğuna inanan, çok yönlü ve üretken, okuldaki kazanımlarını normal yaşamında da etkin olarak kullanabilen, ileri görüşlü genç bireyleri topluma kazandırmaktır.” Diye konuştu.

 

Bereketoğlu, Özel Başak Anadolu Lisesi’ndeki ana hedeflerinin, okulunun her köşesini öğrenme alanı olarak kullanmak isteyen, dershane kökenli güçlü eğitim kadrolarıyla öğrencileri okul ve dershane ikileminden ve stresten uzak tutmak olduğunu kaydetti.

 

Adnan Bereketoğlu, öğrencilere bilgi vermenin yanı sıra, onları geleceğe hazırlarken uzman Rehber Öğretmeni ve sınıf öğretmenleri ile ekip halinde öğrencilerinin her türlü endişeleri, sevinç ve mutluluklarında her zaman onların yanında olduklarını hissettirerek sorunları aşmalarına yardımcı olmak olmazsa olmazlarından olduğunun altını çizdi.

 

Bereketoğlu, iyi bir üniversiteyi kazanmanın yolunun kaliteli bir okuldan geçeceğine inanan Özel Başak Anadolu Lisesi, alanlarında uzman güçlü eğitim kadrosu ile öğrencilerine disiplinden taviz vermeden yılların birikimi bilgi ve tecrübeleri de ekleyerek müfredata uygun bir şekilde üniversite sınavına hazırlık eğitimini temelden vereceğini aktardı.

 

Velilerin gözleri arkada kalmadan çocuklarının aile sıcaklığında güvenilir bir ortamda en iyi eğitimi aldıklarına inanarak doğru adrese geldiklerine emin olmanın huzurunu yaşayacaklarını sözlerine ekleyen Bereketoğlu şunları söyledi: “Eğitimde iyi bir sonuç almanın yolunun çok çalışmak değil, etkin ve yeterli çalışmak olduğuna inanıyoruz. Etkin çalışma sistemi, görsel, işitsel ya da dokunsal sistemlerden hangisine sahip olursa olsun her öğrencinin mutlaka yapmak zorunda olduğu belirli stratejileri de içinde barındırmaktadır. Başarılı öğrencilerin en önemli başarı sırlarının okul sloganımızda belirttiğimiz üzere ‘Eğitimde yeni bir çizgi’ olan Özel Başak Anadolu Lisesi’nde yattığını açık yüreklilikle ifade edebilirim…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ