“Doğa’da İmkânlar Ayrıcalıklı”

25 Mart 2019 31 views 0

2015-2016 yılından bu yana bölgede eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdüren Doğa Koleji, en donanımlı ve en özgün eğitim-öğretim kuruluşlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’nin ve yakın coğrafyasının en büyük özel eğitim-öğretim kuruluşları arasında yer alan ve vizyonunu ile uygulamalarını şehrin yarınlarıyla buluşturan Doğa Koleji İskenderun Kampüsü, Ekim 2017’den bu yana YALIM Grup çatısı altında yenilenen ve güçlenen yapısıyla yoluna devam ediyor.

Genel Koordinatör Hakan Üzer, YALIM Grup’un kurumsal ilkeleri, güçlü yapısı içinde geçmiş bir yılı ve yeni dönemi değerlendirerek “Doğa Koleji İskenderun Kampüsü 2019-2020 dönemini yoğun bir heyecanla, yerel, ulusal ve uluslararası başarıların coşkusu, yeni projeler, geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı çok yönlü nesilleri bugünden yetiştirme, ilmin aydınlığında daima ilerleme arzusundayız. Son bir yılda; Uluslararası geçerliliğe sahip performans değerlendirme metodolojileri çerçevesinde akademik ve idari kadrolarımızda köklü yenilikler gerçekleştirilmiş; daha çalışkan, donanımlı ve dinamik çalışanlar kadrolarımıza dahil ettik. Akademik ve idari çalışanlarımızın mesleki yetkinlikleri ve kişisel donanımlarını geliştirmek için Gelişim Hastanesi ve Mustafa Kemal Üniversitesi işbirliğiyle ‘Sürekli Eğitim Seminerleri”programları düzenledik. Eğitim-öğretim faaliyetlerimizde yenilikleri yakından takip etmek, uygun metodolojiler ile faaliyetlerimizi geliştirmek ve bu çalışmaları katılımcı bir mekanizma ile yürütmek için Araştırma, Değerlendirme, Geliştirme (ARDEGE) Kurulu teşkil edildi. Akademik ve idari çalışanlarımız arasından seçilmiş kurul üyeleri düzenli olarak toplantılar gerçekleştirmekte ve eğitim-öğretim faaliyetlerimizi güçlendirmek için uygulamalar ve modeller geliştirmektedir” diye konuştu.  

Fiziksel donanım geliştirmeye yönelik faaliyetlerde de bulunduklarını aktaran Genel Koordinatör Üzer, Doğa Koleji’nin özgün eğitim uygulamalarına (laboratuvarlar, uygulama sınıfları, teknolojik sistemler vb.) yönelik olarak fiziksel donanımları sürekli güçlendirip yenilediklerini söyledi.

Öğrenciler ve çalışanların emniyeti, sağlığı ve huzuru için ilgili uzmanlık kuruluşlarından destek alarak yerleşke ve hizmet binası geliştirme çalışmalarını da sürdürdüklerini belirten Genel Koordinatör Üzer, “Ulusal ve uluslararası işbirliği faaliyetlerine yönelik de T-MBA eğitim-öğretim modelimiz kapsamında öğrencilerimizin yerel, ulusal ve uluslararası özel sektör teşekkülleri, meslek örgütleri ve uluslararası kuruluşlar ile etkin temasını sağlıyoruz. Türkiye’nin saygın üniversitelerinin temsilcilerini yerleşkemizde ağırlıyor ve düzenli olarak öğrencilerimizle bir araya getiriyoruz” dedi.

Yabancı devletlerin ülkemizde mukim diplomatik misyonları ile işbirliği geliştiriyor ve bu işbirlikleri üzerinden öğrencilere yönelik uluslararası eğitim-öğretim projeleri sunduklarını belirten Genel Koordinatör Üzer, “Avrupa Birliği üye ülkeleri ve ülkemizin dahil olduğu Erasmus+ programı kapsamında, Türkiye genelinde proje teklifi kabul edilmiş sayılı eğitim-öğretim kuruluşları arasında yer alarak projelerimiz üzerinden Avrupa Birliği’ndeki muadil kurumlarla işbirliği tesis ediyoruz. Model United Nations çalışmalarımız ile öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde etkinliklere katılımını sağlıyor; bu imkânlar ile onları uluslararası ilişkiler, uluslararası hukuk, devletlerarası örgütler gibi konularda bilgi ve donanım sahibi kılıyoruz. Öğrencilerimizin, velilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına atfedilen önem ve öncelik doğrultusunda Özel İskenderun Gelişim Hastanesi ile anlaşmamızı sürdürüyor ve İskenderun Doğa Koleji ailesine sağlık hizmetlerinde ayrıcalıklı imkânlar sağlıyoruz” şeklinde konuştu. Doğa Koleji İskenderun Kampüsü’nün vizyonuna da değinen Genel Koordinatör Üzer şunları kaydetti: “Biz, Doğa Koleji İskenderun Kampüsü olarak, şehrimizin, ülkemizin ve dünyanın yarınını inşa edecek öğrencilerimizi çok yönlü ve tam donanımlı bireyler olarak yetiştirmek için azim ve sebatla çok çalışıyoruz. Yeni eğitim-öğretim dönemlerine de hedeflerimiz doğrultusunda yaptığımız planlamalar ile hazırlanıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir’sözünü temel ilkemiz olarak benimseyip; ilmin ışığıyla aydınlanmış bireyler yetiştirmeyi esas önceliğimiz olarak kabul ediyoruz. Tarihi, kültürel ve sosyal zenginliği ile ülkemizin eşsiz şehirlerinden biri olan İskenderun’da bir gelenek inşa etmeye çabalıyor; bu şehrin vizyon sahibi nesillerini yetiştirmek için ayrıcalıklı bir eğitim-öğretim ortamını geliştiriyoruz. Doğa Koleji olarak misyonumuz; ezberden öte özümseyerek öğrenen, kendini bilgiyle doldurmak yerine bilgiyi kullanan, yalnızca testlerde değil, okullar arası kültür, sanat, spor, bilim gibi her dalla ilgili çalışmalarda başarılı olan, birikimi yüksek, özgür düşünen ve düşündüklerini açıkça ifade edebilen, uluslararası bir vizyona sahip, yerel değerlere bağlı, evrensel değerlere açık, bilimsel çalışmalar yürütebilecek seviyede yabancı dil bilgisi olan, geleceğin aydınlık liderleri olacak bireyler yetiştirmektir.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ