Davut Panel Marka Değerini Çeşitlendirdi

06 Mart 2019 62 views 0

Adana OSB’de 2012 yılında panel üretimine başlayan Davut Panel, montajdaki kolaylığı, ekonomik geri dönüşümüyle ilgi gören çatı panellerinden sonra Ar-Ge çalışmalarıyla cephe panelleri ve çatıya uyumlu solar panelleriyle marka değerini çeşitlendirdi.   

Davut Panel ve Sac. San. Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sarper Davut, 35 dönüm üzerinde 10 bin metrekare kapalı alanda üretim yaptıklarını belirterek “Poliüretanlı cephe, soğuk oda ve çatı panelleri üzerinde üretimimizi kalite ve titizlikle yapıyoruz. Bu da bizi kısa süreçte gerçekten hızlı bir şekilde pazar liderlerinin arasına girmemizi sağladı” dedi.

Yeni bir cephe paneli dizayn ederek müşterilerin beğenisine sunduklarını ifade eden Sarper Davut “Sinüs formlu bu cephe panelini ilk kez İstanbul TÜYAP Yapı fuarında sergiledik ve büyük ilgiyle karşılaştık. Form olarak diğer panel üreticilerinden bizi daha farklı kılacak zarif bir şekle önem verdik. Görmeğe alıştığımız normal formlu panellerden daha farklı estetik panellerdir. Sinüs formdan farklı bir başka model olarak da direk mikro izli cephe panelimiz vardır ki bu panelimizde normal görünüm yüzeyli panellere göre daha şıktır. Müşteri talebine göre istenilen renklerde ve gizli vidalı formuyla üretimimiz hızla devam ediyor” diye konuştu.

Davut Panel markası adını yurtiçi ve yurtdışı pazarlarında daha çok duyurduklarını belirten Sarper Davut “Poliüretanlı sandviç panel sektörüne girdiğimizden beri ARGE yatırımlarına önem verdik. Yedi yıl gibi bir sürede, Adana’da kurulu en son teknolojik tam otomasyon Türkiye’de önde gelen fabrikamızla kaliteli ürün ve memnuniyetin adresi olduk. Markamızla yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında yer aldık, yerimizi almaya devam ediyoruz. Yılda ortalama 8-10 fuara katılıp ürettiğimiz çatı ve cephe, soğuk oda panellerimizi en iyi şekilde tanıtmaktayız. 39. ‘su düzenlenen TÜYAP Yapı Fuarı’nda da en son geliştirdiğimiz yeni güneş (Solar) panellerine uyumlu çatı panelimizin lansmanını yaptık” şeklinde konuştu.

ÇATIYA UYUMLU SOLAR PANEL

Sarper Davut, ayrıca alternatif, doğayla uyumlu enerjilerden güneş enerjisine doğru artan yoğun bir talebe dikkat çekerek ister büyük alanlarda isterse fabrikaların, tesislerin çatılarında artık enerji üretimi olarak güneş panellerini görüldüğüne işaret etti.  

Fabrika çatı panelleri siparişleri aldıklarına da değinen Sarper Davut şunları söyledi: “Panel çeşitliliğimizi geliştirdiğimiz ve çatı hadvelerinin özel formundan dolayı aradaki güneş paneli ile çatı panellerinin bağlantısını sağlayan klipslerle, ek vida istemeyip ve en önemlisi çatı panellerinin delinerek güneş enerjisine tespitine gerek kalmadan montajlanması, izolasyon ve sacın yıpranmasının engellenmesi, m2’de 4-5 Avro kar etmenizi sağlayan panellerimiz tercih edilmeye başlandı. Montajda kolaylık, zamandan da tasarruf avantajı var. Sektördeki öncü üreticilerden biri olarak yeni geliştirdiğimiz solar panel uyumlu çatı panelimiz yeni yapılacak tesislerde özellikle çatısında güneş enerjisi ihtiyacı olan tesisler için birebir çözüm ortağı olacaktır. Bu yıl yaklaşık 10 fuara katılmaktayız ve bunlardan bazıları; İran; Dubai, İzmir, Cezayir, Azerbaycan, İstanbul, Gürcistan gibidir”

12 ÜLKEYE İHRACAT

En son katıldıkları, Cezayir ve Libya fuarlarında olumlu ve etkili sonuçlar aldıklarına değinen Sarper Davut “Poliüretanlı panellerimizin kalitesi yurtdışı alıcılar tarafından da siparişleri ile kanıtlandı. 12 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor, gün geçtikçe bu sayıyı arttırıyoruz. Bu arada yurt içinde şuan yaklaşık 40 teminatlı bayimiz var, yeni bayilik görüşmelerimize devam ediyor. İtalya’dan getirttiğimiz son teknoloji tesisimiz de PIR (Poliizosiyanurat) yangın dayanımlı sandviç panel üretimine başladık. Alev yürütmeyen ısı dayanımlı bu panellerimiz müşterilerimiz tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Normal Pu panele göre avantajını ısıya dayanım ile belli ediyor. Toplam yıllık poliüratanlı sandviç panel üretimimiz 3.000.000 m2’dir. 150 m’lik kontinü hattımızda seri şekilde programlı olarak üretim yapıyoruz” dedi.   Geçen yıl sektörel bazda ivme kazanarak, müşterilere hızlı ve kaliteli çözümler sunduklarını sözlerine ekleyen Sarper Davut şunları kaydetti: “Özellikle tek katlı trapez levhalarının aksine sandviç panel artık ülkemizde son derece bilinen ve kullanılan bir ürün oldu. Gerek mukavemeti gerek hafifliği ve gerekse yalıtımı konusunda son derece aranılan bir ürün oldu. Cephe panellerinde son dönemlerde çıkan yeni desenli formlu panellerde fabrikaların dış görünümünde estetik olarak büyük rol oynamaktadır. Her geçen gün yurtiçi ve yurtdışı yeni müşteri kitlelerine ulaşıyor ve projelerinde çözüm ortakları oluyoruz…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ