“Çiziyoruz ve Üretiyoruz”

13 Haziran 2018 288 views 0

Mobilya sektöründe 1972’den bu yana faaliyet gösteren Tufanlar Firması Ortaklarından Levent Kirmit, kendi çizdikleri modelleri üreterek müşterilerin beğenisine sunduklarını, önceliklerinin ise her zaman kalite olduğunu söyledi.

 

Yemek odası, yatak odası, vestiyer, koltuk takımları, çocuk odası TV ünitesi ve şifonyer üretimi yapan Tufanlar Mobilya’ya model belirlemede, müşterilerin tercihleri, beklentilerinin yanında yeni trendler yol gösteriyor.

 

Tufanlar Mobilya Firması Ortaklarından Levent Kirmit, müşterilerinin eleştirilerini önemsediklerine vurgu yaparak “Bizde müşterinin eleştirileri çok büyük önem taşır; eleştirileri önemsememiz bizi bugünlere getirdi. Ürün çeşitliliğimizin de her geçen gün artmasına yol açtı. Yılların verdiği deneyimle bölge insanının taleplerini çok iyi analiz edebiliyoruz. Tecrübemiz, bize model belirlemede büyük rol oynuyor” dedi.

 

Sektörün çok canlı ve değişimin olmazsa olmazlarını içinde barındırdığına işaret eden Levent Kirmit “Bölgemiz, mobilya konusunda deneyimi yüz yıllara dayanır. Bir bakıma ağaç işlemenin ana yurdu bölgemiz diyebiliriz. Üretim yapmakta öncü olmasına rağmen beklenilen gelişmeyi sağlayamadığımızı da üzülerek söyleyebilirim. Bölge olarak burada en büyük eksikliğimiz ulusal ve uluslararası marka yaratamamış olmamız, önemli etken. Bölgemizdeki firmalar, biz de dahil eğer markalaşabilirsek çok önemli bir aşamayı kat etmiş olacağız. Biz Tufanlar Mobilya olarak markalaşma yolunda ciddi atılımlar yapıyoruz. Ürettiğimiz mobilyalara kattığımız çizgiler bunun bir göstergesi diyebilirim. Ar-Ge de çok önem veriyoruz. Ar-Ge birimimiz sürekli çalışmalar yaparak bize yol gösteriyor” diye konuştu.

 

Satış rakamlarını arttırmak için birbirinden farklı projeler ve kampanyalar hazırladıklarını dile getiren Kirmit, şöyle devam etti: “Firma olarak sosyal medyayı çok iyi değerlendiriyoruz. Bundan yola çıkarak canlı yayınlarla ürünlerimizi ve kampanyalarımızı tanıtıyoruz. Yeni sezonda canlı yayınımızı paylaşan takipçilerimiz arasında çekiliş yaptık. Çekilişimize 860 takipçimiz katıldı. Bu sayı bizi çok sevindirdi. Çekilişe, iki baza ve iki yatak koyduk, bu çekilişimizi de sosyal medya aracılığıyla canlı yayınla takipçilerimizle paylaştık. Amacımız, çekilişin tarafsız ve hiçbir şaibeye mahal vermemekti. Bu yolla müşterilerin bize duyduğu güveni perçinlemekti. Bunu da başardığımıza inanıyoruz. Sezon içerisinde bu tür çekilişleri sürdüreceğiz. Canlı yayın aracılığıyla bir taraftan yeni ürünlerimizi tanıtmayı sürdürürken, diğer yandan da çekilişlerimize devam edeceğiz. Çekilişlerde ürün sayısını da arttıracağız. Katılımcıların kazanma şansını böylelikle arttırmayı planlıyoruz. Müşterilerimiz yeter ki bizi takip etsin, kazançlı çıkacaklardır.”

 

Kirmit, Arsuz’daki imalathanelerinden İskenderun ve Dörtyol’daki mağazalarına yüzlerce çeşit ve model hazırladıklarına dikkat çekerek “Müşterilerimiz, dilerse kendi çizdikleri modelleri, dilerse de bizim modelleri talep edebilirler. İmalatta çalışan ekibimiz, kendilerini sürekli geliştiren ve yenileyen ekiptir. Biz de kendilerini geliştirmek adına çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Severek icra ettiğimiz mesleğimizde öncü olmak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımızı bildirmek isteriz” şeklinde konuştu.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ