Çakıl Çiçekçiliğe Antalya’da Ödül

19 Mart 2018 260 views 0

Antalya’nın Manavgat ilçesinde TÇB (Türkiye Çiçekçiler Birliği) tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen 15 Kategoride geleneksel çiçekçiliğin ‘En’leri ödül töreninde Çakıl çiçekçilik adına Bora Çaldıran da ödül aldı.

 

Türkiye Çiçekçiler Birliğince Antalya’nın Manavgat ilçesinde 4. Geleneksel Çiçekçiliğin ‘En’leri ödül töreni düzenlendi. Bir otelde gerçekleştirilen eğitim programının ardından, çiçekçiliğin en iyilerine ödülleri verildi. TÇB Başkanı İsmail Başaran ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlik üyelerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte 15 kategoride ödül dağıtıldı.

 

Aylık ortalama 10 bin çiçek siparişi üreten bir kuruluş olduklarının altını çizen TÇB Başkanı İsmail Başaran “E-ticaret üzerinden çiçeğin kalitesini bozacak fiyatlarda satış yapmıyoruz. Aylık ortalama 10 binin üzerinde sipariş üreten bir kuruluşuz. Her siparişin ortalama değeri 80-120 lira arasında değişiyor” dedi.

 

Centilmenlik Ödülü: Semih Şen, Meriç Tanyel, Oğuzhan Tatlıcı. Zor Bölge Ödülü: Ferhat Doğala, Yavuz Taşdemir, Bulut Aydın. Özel Tasarım Ödülü: Ercan Ünal, Turgut Sayınsoy, İsmail Bakaç. Siparişte Kusursuzluk Ödülü: Vedat Yıldız, Fikret Duygu, Murat Aytaç. Gelişimde öncülük ödülü: Kerem Uşar, Cihan Altunkaya, Nesaret Şimşek. Hızlı Teslimat Ödülü: Serhan Alkan, Salih Serkan Akbulut, Mehmet Şefik Şerbetçi. Özel Günler Ödülü: Erol Taşdizer, Bora Çaldıran, Ramazan Kıyatsil. Zerafet Ödülü de Özlem Çevik’e verildi.

 

Ödül töreni kapsamında kapalı gözle çiçek yapma yarışmasının da düzenlendiği gecede yanlarında bir yardımcıyla en iyi çiçeği yapmaya çalışan yarışmacılardan Serhan Alkan, Şaban Kardaş ikilisi birinci oldu. Yarışmada, Elmas Yurdakul, Bayram Yurdakul ile Hakan Sakin ve Kadir Durak ikilileri ikinci ve Özlem Çevik ile Şefik Özdemir ikilisi de üçüncülüğü elde etti. Birinci olan ikileye 800 lira, ikincilere 600 lira ve üçüncü olan ikiliye de 400 lira para ödülü verildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ