“Bölgemiz Bambuyu Çok Sevdi”

13 Haziran 2018 367 views 0

İskenderun’da çok az kişinin farkına vardığı bambu mobilyalarının aradan geçen süre içerisinde tutulduğunu ve çok beğenildiğini belirten Nil Home & Garden Mobilya Mağazası sahibi Nilüfer Yolcu “Bambu mobilyaları evin her alanına girmeye başladı” dedi.

 

Gerek estetik, gerek kullanım ve gerekse sağlık açısından da önemli artıları olan bambu mobilyalarıyla Nil Home & Garden Mobilya Mağazalarının Hatay geneline ürün vermeye başladığını ifade eden Nilüfer Yolcu, “Uzun yıllar yurt dışında yaşadıktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar verdiği andan itibaren iş kadınlığını düşünüyordum. Memleketimde iş yapmak istiyordum ve bu süreç içerisinde hem beni tatmin edecek hem de yaşadığım çevreye fark yaratacak zevkli bir iş arayışına girdim. İskenderun halkının çoğu kendimi bildim bileli, kültürlü yeniliğe açık ve farklı tarzları taşıyabilen insanlar olduğunu biliyordum. Bu benim için çıkış noktası oldu. Kardeşim Ankara’da yıllardır bambu mobilya üzerine çalışıyordu.  Ben oldum olası bambu hayranıydım. Bu hayranlık bambuyla yollarımı kesiştirdi” diye konuştu.

 

2012 yılında bu düşüncelerle İskenderun’da çok farklı kaliteli, doğal, konforlu ve estetik olan bambu bayiliğini açmaya karar verdiğini ifade eden Nilüfer Yolcu “Aynı tarihte şu an bulunduğumuz adresteki mağazamda en seçkin ürünlerle bu sektöre giriş yaptım. İskenderun halkı beni düşüncelerimde yanıltmadı. Mobilyalarım özellikle elit çevrede büyük ilgi gördü. Çok fazla reklama gerek kalmadan ürünlerim gittikleri mekânlarda kendini satıyordu. Müşterilerimin çoğu doğrudan ismime gelenlerdi. Ürünlerim de kaliteli olunca kısa sürede kendime piyasa edindim. Ben buna ağız propagandası diyorum. Bambu mobilyaları kısa sürede kendini kabul ettirdi. Etkin bir çevreye sahip olmam yanında ürünlerin de gerek görsellik gerek estetik ve sağlıklı oluşuyla sadece İskenderun’da değil, Hatay bölgesinde geniş bir müşteri portföyüne sahip oldum” şeklinde konuştu.

 

Sektörde daha farklı ve etkin olması için eğitim almaya karar verdiğini de hatırlatan Nilüfer Yolcu şöyle devam etti: “İşe başladığım yıl, bu sektörde kendimi daha çok geliştirmek ve vizyonumu genişletmek için MKÜ’de peyzaj mimarlığı okumaya başladım. Çünkü her ne kadar yurt dışında bambu mobilyalar iç ve dış mekanda kullanılsa da ülkemizde sadece dış mekan olarak tercih ediliyordu. Özellikle Hatay gibi sıcak bölgelerde insanlar yılın 7-8 ayını evinin balkonunda, bahçede geçirirler. Bu noktada peyzaj mimarlığı tasarımlarımla bu güzide ürünler için ortamı da güzelleştirmeyi amaçlıyorum.”

 

Yeni sezonla birlikte peyzaj mimarlığına ağırlık verdiğini aktaran “Bu sezonla birlikte bu düşüncelerimle uygulamalara başladım. Aldığım eğitim ışığında hizmet vermeye başladım. Şu anda prestijli projelerde yer alarak tasarımlarımı uyguluyorum. Yaptığım tasarımlarımım beğenildiğini görmek beni çok mutlu ediyor. İskenderun şu an bambuyu çok iyi tanıyor. Bu nedenle onu tekrar ayrıntılı bir biçimde anlatmama gerek yoktur” dedi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ