Bölge Sanayicisine Teknokent Koleji Desteği

24 Temmuz 2018 266 views 0

Hatay’ın ilk Meslek edindirme koleji TEKNOKENT, “Hem Meslek Sahibi ol, hem üniversiteye hazırlan!” sloganıyla yeni dönem için öğrenci ve velilerin ilgi odağı haline gelirken, yetişecek öğrenci ile de bölge sanayicisine kalifiye ara elaman desteği verecek.

 

İskenderun’da 2018-2019 eğitim dönemi hizmete girecek olan TEKNOKENT Koleji’ Doğu Akdeniz’de kümelenen sanayi kuruluşlarının da ihtiyacı olan kalifiye ara eleman ihtiyacına da cevap verecek. Öğrenci hem meslek sahibi olacak, hem de üniversiteye hazırlanacak.

E91 Karayolu üzeri 12 Eylül Caddesi (Alp Ateş Gübre yanı, Araç TUVTÜRK karşısı) İskenderun adresinde hizmet verecek kolejin inşa çalışmaları sonuçlanmak üzere.

 

TEKNOKENT Koleji kurucusu ve sahibi eğitimci Gökhan Kıvrak okullarında, öğrencilerden 4 yıl boyunca okul ücreti alınmayacağını, eğitim ücretinin tamamını devlet karşılayacağını belirterek “2018-2019 eğitim öğretim dönemine tüm hızıyla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Hatay’da ilk meslek edindirme koleji olmamız, özellikle öğrenci ve velileri heyecanlandırdı. Birçok veli ve öğrenci bu dönem eğitime başlayacak kolej binamızı yerinde görüp inceleme gezisi yapması, bizden bilgiler alması bizleri sevindiriyor” diye konuştu.

 

Hatay’ın İskenderun ilçesinde eğitim hayatına yeni eğitim döneminde başlayacak olan TEKNOKENT Koleji’nin Kurucusu Gökhan Kıvrak, 6 bin metrekarelik alan üzerinde 5 bin metrekaresi kapalı alana sahip okullarında 30 derslik, Laboratuvar ve atölyeler bulunduğunu söyledi.

 

Bu yıl sadece 9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerin eğitim görebileceğini hatırlatan Gökhan Kıvrak “Okula kayıt yaptıran ve kabul edilen öğrencilerin eğitim ücreti; yemek, servis, kıyafet dışında yüzde 100 devlet tarafından karşılanacak” dedi.

 

Gökhan Kıvrak Teknokent Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde, Endüstriyel Tasarım ve Endüstriyel Otomasyon Programları ile Endüstri 4.0 Sanayi Devriminin gereksinimleri dikkate alınarak tasarlanıp ve hazırlanan Teknoloji ve inovasyon temelli bir eğitim ve öğretim programlarının uygulanacağını kaydetti.

 

BÖLGE SANAYİCİSİ DE HEYECANLI

Teknokent Koleji Liselerinin bilgisayar bilimleri öğretim programı, yazılım, robot, sanal gerçeklik, tasarım laboratuvarı gibi alanları tüm öğrencilerinin kullanımına sunulacağına değinen Gökhan Kıvrak “Teknokent Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Uluslararası ölçekte de program uygulayabilecek bir okul modelidir. Temel hedef Mühendislik Fakültelerine donanımlı ve şahsiyetli öğrenci yeniştirmektir. Bu tür yatırımlara Devletin mesleki eğitime önem verdiği için destek veriyor. Bu konseptin Doğu Akdeniz’de köklü sanayi kuruluşlarının kümelendiği Hatay’ın İskenderun ilçesinde olması gerektiğine inandık. Büyük harcamalar yapılıyor. Şimdiden firmalar istihdam için bizimle irtibat kurmaya başladılar. Mezun olan öğrenciler rahatlıkla iş sahibi olabilecek, aynı zamanda öğrencilerimizi üniversite sınavlarına da hazırlayacağız…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ