Bahçeşehir Hayata Hazırlar

25 Mart 2019 38 views 0

İskenderun Bahçeşehir Koleji Müdürü Mustafa Uçun ‘Hayata hazırlayan okul’ sloganıyla eğitim hayatına farklı bir boyut kazandırdıklarını belirterek kampüslerinde anaokulu, ilkokul ve ortaokulu yabancı dille temellenen, öğrencilerin kendilerini en iyi şekilde ifade ettiklerini söyledi. 

Kolej Müdürü Mustafa Uçan, BUEK (Bahçeşehir-Uğur Eğitim Kurumları) Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in ‘Her çocuk keşfedilmeye hazır bir yıldızdır ve her çocuğun kaliteli eğitime hakkı vardır’ düşüncesiyle 2013-14 Eğitim-Öğretim yılında açılan İskenderun Bahçeşehir’in bu süreçte bölgenin lokomotif eğitim kurumu haline geldiğini vurguladı.

 Sosyal, akademik çalışmalarını baz alarak mutlu ve eğitimi belli bir seviyedeki çocukların eserleri olacağına değinen Koleji Müdürü Mustafa Uçan, “Anaokulunda; 0-6 yaş dönemi, öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. Bahçeşehir Koleji’nde erken çocukluk dönemi eğitimimizi planlarken önceliğimiz çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü bilgiye giden yol, meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır” dedi.

İlkokulda da farklı ve çağa uyumlu eğitim verdiklerinin altını çizen Müdür Mustafa Uçan “İlkokul eğitimimizde; 21. yüzyılın gerektirdiği tüm becerilere sahip bireyler yetiştirme hedefimiz doğrultusunda planlandı. İlkokul kademesinde öğrencilerimize, görsel, işitsel ve dokunsal; olabildiğince çok ve çeşitli materyal sunmanın önemine inanıyoruz. Kendi eğitim birimimiz tarafından üniversitemizin danışmanlığında MEB müfredatına uygun olarak geliştirilmiş olan eğitim içeriğimiz ve Kişiye Özgü Öğretim Modeli, Dijital Eğitim, STEM + A Eğitimi, Master Kids,  Bilişimsel Düşünme Eğitimi gibi dünyaya örnek oluşturan modellerimizle öğrencilerimizin akademik başarısını üst seviyeye çıkarıyoruz. Bununla birlikte onları kendine güvenen, eleştirel düşünebilen, farklı kültürlere saygılı, yaratıcı, yenilikçi,  üretken bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Bahçeşehir Okulları’nda dünya ile konuşan, çalışan ve yarışan liderler yetiştirmek için öğrencilere 21. yüzyıl bilgi ve becerileri kazandırıldığını aktaran Kolej Müdürü Uçan “Ortaokulda bu metodu uygularken, bir yandan da MEB müfredatına göre girecekleri sınavlara hazırlık yapılır. Diğer yandan kendilerini ifade edecekleri sosyal ve kültürel etkinlikler, kulüp çalışmaları, bilimsel projeler, sosyal sorumluluk projeleri ile öğrencilerimizi hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Bahçeşehir Üniversitesi ve YEGAM desteğiyle hem öğretmenlerine, hem de velilerine destek olan kolejimiz, bu dönem İskenderun Kampüsünde Doç. Dr. Ahmet Beşkese’nin sunacağı ‘Endüstri 4.0 Bizden Ne Bekliyor’ veli semineriyle 27 Nisan Cumartesi bizlerle olacak. Bahçeşehir’in fark yaratan programları dijital öğrenme, kodlama saati, KÖÖM (Kişiye Özgü Öğretim Modeli), STEM, master kids, master junior okulumuzda uygulanmaktadır” diye konuştu.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNDE HEP VARIZ       Okulda verdikleri eğitimlerin yanında sosyal sorumluluk projelerine de büyük önem verdiklerini dile getiren Mustafa Uçan, şu bilgileri verdi: “Bahçeşehir Koleji öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında SosyalBen Kulübü ve Mutfak Akademi Kulübü işbirliğiyle kek ve limonatalarını bu kez de LÖSEV ve Sokak Çocukları Projesi’ne destek için yaptılar. Okulun fuaye alanında sunulan birbirinden lezzetli el yapımı kek ve limonatalar öğrenciler ve velilerin de katılımıyla renkli görüntülere ev sahipliği yaptı. Elde edilen kaynak LÖSEV ve Sokak Çocuklarına bağışlandı. Tüm öğretmenlerimizin de destek verdiği projede, amacımız çocuklarımızda sosyal sorumluluk bilincini oluşturmak, çeşitli sorunlar karşısında projeler oluşturarak destek olmaktır. Ayrıca çocuklarımıza empati yapmayı,  ülkemizde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerinin tanıtılması ve destek verilmesi adına daha fazla kişiye ulaşarak arttırılmasının bilinci sağlanmayı istedik.”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ