Avrupa’nın Mücevherini İstanbul’dan Önce Getireceğiz

19 Mart 2018 229 views 0

Adıyla kurduğu mağazalarda hizmet veren Ayşegül Sağıroğlu çok paralar ödenerek sahip olunan mücevheratı, uluslararası sertifikalarla ve yüzde 35’lik indirimle kent halkına sunduklarını, hedeflerinin ise Avrupa’daki ürünleri İstanbul’dan önce İskenderun’a getirmek olduğunu söyledi.

 

Her geçen gün mücevherat ve kuyumculuk sektöründe önemli aşamalar kat eden İskenderun’da eşi Ayhan Sağıroğlu’nun desteği ve teşvikiyle mücevherat sektörüne giriş yapan Ayşegül Mücevherat üçüncü yılında iddialı firmalar arasında kendini göstermeye başladı. Kendi adını taşıyan mağazanın sahibi Ayşegül Sağıroğlu, 40 yıllık sektör deneyimine sahip eşi Ayhan Sağıroğlu’nun destek ve teşvikiyle yola çıktığını belirterek “Mücevherat olarak üç yıldan bu yana hizmet veriyoruz. Uğur Kuyumculuk olarak eşim 40 yıldan bu yana sektörün içerisinde. Bu deneyimin desteğiyle İstanbul’da olan ürünleri İskenderun halkına sunuyoruz” dedi.

 

Ayşegül Mücevherat sahibi Sağıroğlu, sektörün her geçen gün teknolojinin de katkısıyla geliştiğini ve ürün yelpazesinin de genişlediğine değinerek “Kuyumculuk sektöründe çok eskiden 22 ayar altın yatırıma yönelik üründü. Şimdi de teknolojinin gelişmesi, insanların altını aksesuar ve bir takı olarak görmesi bizi mücevherat sektörüne yönelmemizi sağladı. İlk önce alyans üzerine yoğunlaştık. Daha sonra İtalyan tarzları ve şu anda da mücevherat sektöründe pırlantada Stoks Mücevheratla birlikte yolumuza devam ediyoruz. Teknoloji o kadar çok değişiyor ki sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz, fuarlara katılıyoruz. Seçkin markaların ürünlerini getiriyoruz. Bunu getirirken İskenderunlu halkımıza daha uygun fiyatta lanse ediyoruz. Biliyorsunuz, rekabet ortamında yaşıyoruz. Bu rekabet ortamının kaliteyi arttırdığına inanıyorum. Fiyatları da daha aşağıya çekilmesine neden oluyor. Şu anda Ayşegül Mücevherat olarak üç mağazayla hizmet veriyoruz. Alyans, İtalyan, pırlanta bölümünü de ayrı ayrı mağazalara taşıdık. Müşterimiz geldiğinde o ürünü sadece bir mağazada bulabiliyorlar” diye konuştu.

 

Eşinin kendi çizgisine hiç müdahale etmediğini dile getiren Sağıroğlu, “Bizzat ayda bir İstanbul’a giderek ürünleri yerinde görüp takip etme imkanım oluyor. ‘İşini severek yapan kazanır’ anlayışıyla hareket ediyoruz. Biz Ayşegül Mücevherat olarak yurt dışı fuarlarına katılarak oradaki ürünleri İstanbul’dan önce İskenderun’a getirmeyi hedefliyoruz. Sektörün 2018’de daha canlı olacağına inanıyorum. Yakın zamanda bir mağazamızın da açılışını yapacağız. İskenderun’da yaşayan hanımlar her şeyin en iyisine layıktır. Sektörü o kadar yakından takip ediyorlar ki, bizim tahmin edemediğimizden daha ilerdeler. Biz lüks tüketim maddesi satıyoruz. 2017 yılı esnaf açısından durgun geçen bir yıl oldu. Durgun geçiyor diye biz de ipin ucunu bırakmadık. Örneğin piyasalar çok önceleri yüzde 50-60 ile işler yaparken şimdi yüzde 20’lere kadar düştü. Bizler yüzde 45’e çektik. Çünkü bizler mücevherat sektöründe insanın zevkine uygun ürünler getirdik. Daha önce dört çeşit varken şimdi ürün yelpazesi genişledi. Biz de bunu düşünerek dördüncü mağazamızı özel ürünler için açıyoruz. Değerli taşlar. pırlanta ve elmas satıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Ülkenin en büyük firması Stoks ile yol devam ettiklerini ifade eden Ayşegül Sağıroğlu şunları söyledi: “Arkamıza da kocaman bir Stoks Mücevheratı aldık. Birlikte çalıştığımız firma 2016 yılının mücevherat ihracatında birincisi oldu. Uluslararası sertifikalarla ürünlerimizi satıyoruz. İnsanımız büyük paralarla sahip olduğu ürünleri bizler aynı garantiyi ve uluslararası sertifikalarla yüzde 30 daha düşük fiyatla satıyoruz”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ