Amaç, Güzelliği Kalıcı Kılmak

05 Aralık 2018 75 views 0

Güzellik eğitimini enstitüde aldıktan sonra bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşmak için yola çıkan Dilara Çiçek, ‘Amaç, güzelliği kalıcı kılmak’ sloganıyla kendi adını taşıyan estetik ve güzellik merkezini, bakımı önemseyen İskenderun halkının hizmetine açtı.

 

Güzellik uzmanı Dilara Çiçek, bakım hizmetleri verirken, hijyen ve sağlıklı ortamın çok önemli olduğunu, merkezlerde görev yapan kişilerin de eğitimli olması gerektiğini söyledi.

 

Güzellik uzmanı Dilara Çiçek, lise yıllarında bakımı önemseyen bir kişiliğe sahip olmasının bu sektöre giriş yapmasında önemli etken olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında “Lise yıllarında kişisel ve fiziksel bakıma çok önem verirdim. Bu benim için olmazsa olmazlarımdandı. Bu özelliğim beni bu sektöre yöneltti. Hayalimde bir güzellik uzmanı olmak vardı. Eğitimimi tamamladıktan sonra çalıştığım merkezlerde çok şey öğrendim ama, bu işin ilmini de almak istedim. Güzellik sektöründe 11 yıl hizmet verirken, bu süre içerisinde 2008 yılında Adana Olgunlaşma Enstitüsünde 2 yıllık güzellik hizmetleri bölümünü okuyarak tamamladım. Ardından İskenderun’da da birçok merkezde çalışarak farklı deneyimler elde ettim” dedi.

 

Çiçek, elde ettiği deneyimlerini kendi merkezinde İskenderun halkına sunmak istediğini kaydederek şöyle devam etti: “Bu sektörde kendimi yeterli bulduktan sonra kendi adımı taşıyan Dilara Çiçek Güzellik Merkezi’ni, daha kaliteli ve kalıcı çözümler vaadiyle açtım.  Merkezimde, klasik güzellik hizmeti vermiyoruz. Gerek kadro ve gerekse ekipman olarak on sistemlerini merkezimizde konumlandırdık. Buz lazer, son sistem cilt bakımı( hydrafacial), ağda, dermapen, kaş şekillendirme, leke bakımı, sivilce izleri gibi birçok hizmet sunmaktayım.”

 

Sözlerinde iddialı cümleler kullanan güzellik uzmanı Çiçek, “Bu konuda çok iddialıyım. Lazer epilasyonda ilk seansta yüzde 60 sonuç garantisi veriyoruz. Ağrısız, acısız 4 mevsim uygulanabilen en açık tüye dahi görebilen sistemi kullanıyoruz. Cilt bakımında son çıkan hydrafacial sistemini kullanıyorum. İlk seansta gözle görülür fark elde ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Güzellik Uzmanı Dilara Çiçek, güzellik merkezleri denince akla bayanların geldiğinin altını çizerek şöyle konuştu: “Bakım, sadece bayanlar özel bir özellik değildir. Bakımlı olmak isteyen çok sayıda erkekler de merkezimize gelerek bu hizmetten faydalanıyor. Demem o ki, son dönemlerde erkekler de bu tür merkezlerde rutin bakımlarını yaptırıyor.”

 

GÜZELLİK HİZMETİ BİR SAĞLIK İŞİDİR

Enstitüde eğitim alırken, her zaman sağlığın ön planda tutulduğuna değinen Dilara Çiçek “Bilinçsizce verilen bir güzellik hizmeti, sağlığı da olumsuz yönde etkileyebilir. Sıkça gazete ve televizyonlarda çıkan haberlerde güzellik uğruna insanların ne denli sağlıksız hale geldiklerini gürdük ve okuduk. Bu acı sonuçlarla insanlarımızı karşılaştırmamak için sağlık yönüne azami gayret sarf ediyoruz. Bünyemizde, alanında eğitim görmüş kadromuzun yanında malzemelerimiz de dünyada kendini kanıtlamış markalardır” şeklinde sözlerini tamamladı.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ