2019 Ve 2020 KPSS’ye Hazırlıyor

25 Mart 2019 41 views 0

Pegem Akademi İskenderun Kurucusu Fatih Yalçın, Türkiye’de dereceye giren öğrencilerden sonra, yeni başarılara imza atmak için yoğun bir çalışma atmosferine girdiklerini belirterek “Bizim için bireysel değil, kitlesel başarılar önemlidir ve biz bunu yıllardır yaşıyoruz” dedi.

Pegem Akademi İskenderun kurucusu Fatih Yalçın, ‘Geleceğiniz için, geleceğiniz yer’ sloganıyla ekim ayında sınav maratonuna giriş yaptıklarına değinerek, 2018 KPSS dönemini çifte zaferle kapattıklarını hatırlattı.  Geçen sezonu Türkiye sıralamasını altüst ettiklerine dikkat çeken Yalçın, kimya ve ön lisans bölümlerinde iki şampiyon çıkartarak elde edilmesi zor bir başarıya imza attıklarını duyurdu.

2018 KPSS sonuçlarını değerlendiren Pegem Akademi İskenderun Kurucusu Fatih Yalçın, 9 yıldan bu yana faaliyet gösterdikleri İskenderun’da binlerce kişiye KPSS kapılarını açtıklarını kaydederek, “2018 KPSS’de de elde ettiğimiz bu başarıları ülke geneline adımızı yazdırdık. Sonuçlar tesadüfi değil. Çünkü 9 yıldan bu yana elde ettiğimiz başarılara bir yenisini ekledik. Geçen yıl iki şampiyon birden çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Adayları sınavlara hazırlamak için ekip olarak bulunduğumuz özveri ve emeklerimizin karşılığını aldık. Bu başarı artarak devam edecektir” diye konuştu.

BAŞARI HİKÂYELERİ YAZMAYA DEVAM

İskenderun ile değil, Türkiye’yle yarıştıklarını vurgulayan Fatih Yalçın “Şükürler olsun ki her yıl emeklerimizin karşılığını fazlasıyla alıyoruz. Bu gurur ve mutluluk hepimizin, bu gurur İskenderun’un, demiştik. 2018 KPSS döneminde Kimya Bölümü Türkiye 1.’si, Kimya Öğretmenliği Türkiye 2.’si Zeynep Kozan’dan sonra ön lisans kursiyerlerimizden Vedat Aksoy Türkiye 1.’si, tüm branşlarda ise Türkiye 2.’si olmuştu. Bu başarının tesadüfi olmadığını önümüzdeki sınav dönemlerinde göstereceğiz. Yeni başarı hikayeleri yazmak için bir kez daha sınav parkuruna çıktık. Yenilerini yazmak için ekim ayında ekip arkadaşlarımızla birlikte start aldık. 2019 Temmuz ayında sınavlar yapılacak. Yıllardan beri İskenderun’daki memur adaylarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu anlamda Türkiye’de dereceler çıkarıyoruz. Türkiye derecelerden daha önemlisi, bireysel başarılardan çok, kitlesel başarılara odaklandık” şeklinde konuştu.

Atama sayıları oranında da lüksek bir seviye tutturmaya çalıştıklarını sözlerine ekleyen Yalçın şunları kaydetti: “Bu anlamda yıllardır sınav için Pegem Akademi Kurs merkezini seçen öğrencilerimizin içinde her üç adaydan biri devlet memuru alanında ataması gerçekleşmektedir. Bu oranı Türkiye geneline vurduğumuz zaman çok muazzam bir rakam olarak önümüze çıkmaktadır. Adaylara çağrımız, tüm branşlarda alımlarımız var. 2020’de KPSS için erken kayıt dönemine başladık. Kazırlanacak olan kursiyerleri, hayallerini gerçeğe dönüştürmek için kurs merkezine bekliyoruz…”  

BENZER KONULAR
YORUM YAZ