“2018 Bizim İçin Yatırım Yılı”

24 Temmuz 2018 314 views 0

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle birlikte çelik sektörünün de canlanacağına inandığını belirten Arslan Metal Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Arslan, 2018’i yatırım yılı olarak nitelerken, geleceğe dair büyük projelerinin olduğuna işaret etti.

 

Arslan Metal Demir Kömür İnşaat Malzemeleri Pazarlama Nakliyat İmalat Sanayi Ticaret Limitet Şirketi olarak 1985 yılından itibaren sektörde yer aldıklarını hatırlatan Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Arslan “Sürekli gelişmeyi, istihdam sayısını arttırmayı ve ülkeye katma değer kazandırma düşüncesiyle hareket ettik. Kendimizi sürekli yenileyerek yatırımlar yaptık. 1999 yılından buyana şirketleşerek 4 bin 500 m2 kapalı alanıyla Payas’ta faaliyet gösteriyoruz” dedi.

 

Arslan Metal, demir ve kömür olarak, proje bazında hazır demir, çelik hasır, kangal ve inşaat malzemelerini toptan ve perakende üretim ve satış yaptıklarını vurgulayan Yusuf Arslan “Bunun yanı sıra profil ve sac sektörüne Arslan Profil Sac Boru adı altında başladık. Trapez sac hattı 2 milime kadar boy kesme hattı, rulo küçültme ve gofrajlama hattı ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sektörde geniş bir yelpazeye hitap ederek ürün yelpazemizi de o oranda genişleterek, emin adımlarla büyüyoruz. Firmamızın bünyesinde, boru, profil, sac, köşebent, NPU, NPİ, lama, kare gibi ürünlerin üretimi ve toptan perakende satışı yapılıyor” diye konuştu.

 

ERZİN OSB’DE YATIRIMIMIZ VAR

Firmalarının ana hedefinde yatırım olduğuna dikkat çeken Yusuf Arslan, “Bu çerçevede, Erzin Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alarak yerin teslimatından sonra bin 700 m2 kapalı alanı çelik servis merkezi olarak kullanıma açacağız. Çelik servis merkezimizde, trapez sac hattı, sinüs oluk hattı, galvanizli boyalı sac boy kesme hattı, dilme hattı, siyah sac boy kesme hattı yatırımımızı bu yıl içinde tamamlayacağız. Makineler ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

 

“YENİ SİSTEMDEN UMUTLUYUZ”

2018 yılı ekonomik dalgalanmaları (yükselen enflasyon, yüksek kur) çelik piyasasını olumsuz etkilediğine de değinen Yusuf Arslan şunları söyledi: “Bütün olumsuzluklara rağmen 2018 yılı bizim için yatırım yılı oldu. İstikrarsız çelik fiyatlarına rağmen geniş stok yelpazemizle pazar payımızı arttırdık. Yatırımlarımızla ürüne katma değer katmamız istikrarlı büyümemizin en büyük etkeni oldu. Bu arada 24 Haziran seçimleriyle Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişi de Türkiye ekonomisi açısından olumlu sonuçlar getireceğine inanıyoruz. Yeni sistemle beraber Türk ekonomisinin olumlu yönde hareketleneceğini düşünüyorum. Ciddi ve etkili programlar yapıldı. İş dünyası belirsizliği sevmez, seçim sonuçlarıyla birlikte ülke bir belirsizlikten kurtuldu. Bu sonuç yatarımlar için umut oldu. Tüm sektörlerde olduğu gibi çelik piyasasına istikrarın geleceğini ve piyasaların açılacağını umuyoruz…”

BENZER KONULAR
YORUM YAZ